ARANIZDA AYDINLI VAR MI? SÖKEYİ SORACAKTIM

Kodla Büyü

izmirlim80

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar , il dışı tayin için sökeden 2 okul açık: 1) söke - bağarası kemalpaşa i.ö.o 2) söke- sazlıköy i.ö.o

Sökenin beldelerinde, bu 2 yeri bilen var mı acaba? bağarası ve sazlıköy beldelerini, öğrendiğim kadarıyla burda görevli arkadaşlar, gidiş geliş yapıyormuş. Acaba o beldelerde ev tututlabilir mi?

1) söke - bağarası kemalpaşa i.ö.o çok güzelmiş.. 12 bin nufusu varmış..sökeye yakınmış.. ovada imiş.. çoğunluğu yerli nufus göç almamış.. kaçırma-malıymışsın..
sazlıköyde aşırı göç alan bir yermiş..

söke çook güzel bi yer ama bahsettiğiniz okulların merkeze olan uzaklığı hakkında bilgim yok

Hocam ben söke de 2 yıl çalıştım. söke sahil şeridine çok yakın bir ilçe. kuşadası 15 dak. güzelçamlı, davutlar 20 dak. Görev yapacağın okullar ise sazlıköy 5 dak söke ye. aydın yolu üzerinde. Bağarası ise tam olarak zaman konusunda net değilim ama 20 dakikadan fazla değil. Söke nin nufusu 50 bin civarı.

Bu iki beldeyi iyi bilirim. Sazlıköy söke girişinde doğudan göçün çok olduğu sökeye araba ile 5-10dk. Bağarası hanımın memleket :p yol üstü bir yer değil ilçeye 15 km. 20-30 dk da bir sökeye minübüs var. Sormak istediklerine cevap verebilirim

deftones hocam, çok yaşa sen, umarım hanım köylü değilsindir :p şaka şaka

Ya hocam herkes çok methediyor sökeyi ama, ben hiç görmedim bilmiyorum açıkçası, bağarasında apartmanlar falan var mı? yani orda ev tutabilirmiyiz. Araştırdım bağarasında görev yapan öğretmenlerin çoğu gidiş-geliş yapıyormuş. Bana yoluda düzgün dediler halbuki ama siz yol üstü değil dediniz. Beni aydınlatırsnız çok sevinirim, sazlıköyü yazmayacağım zaten,sadece bağarasını yazacağım. bilgilerinizi bekliyorum, sağolun şimdiden

Bağarası iller arası yol güzergahında değil, sökeden sonra içeride. 16 km lik yolun 10 km si düz yol, 6 km si 2 köyü geçiyorsunuz. bu iki köy ve bağarası bbirleşik biri bitince diğeri başlıyo, sonra virajlı ama tepe bayır çıkmadan şirin dağın eteğinde bir belde, rivayetlere göre 15 bin ama şu an için 10 bine yakın nüfusu var. Sıradan beldelerden çok daha büyük. Bağarası girişinde toplu konut olarak 105 evler diye apartmanlar var, diğer evler size uygun olmayabilir. Sökeden gidiş geliş yapabilirsiniz, sabah 7 akşam 7 20 yada 30 dk da söke bağarası minbüsler var, bağarası aydın arası çalışan minübüslerde var 1 saat sanırım aydın

Benim ilk görev yerim söke kisir köyüydü bağarasında kaldım ordan gidiş geliş yaptım sazlıköyüde biliyorum eğer zevkli şekilde öğretmenlik yapmak istiyorsan kesinlikle bağarası derim bir yıl kaldım hiç olay görmedim çok şirin bir yer sökeyede uzak değil araç sorunu da yok dolmuşlar kalkıyor ama sazlıköydeki okul için aynı şeyi söyleyemem bir arkadaşım ders saati doldurmak için gitmişti hiç memnun kalmadı okulun camları sürekli kırılıyormuş.

Merhaba arkadaşlar ben Aydın Söke liyim.Bu iki okul yani belde Söke'ye çok yakın.İkisine de Söke'den deavmlı minibüs var şehir içi gibi düşünebilirsiniz.Sazlıköy Söke ile bitişik gibi.Bağırası 10 km uzaklıkta ama ulaşım kolay ve güzel temiz bir yerdir.Sazlıköyde göç alan bir bölge.İkiside yazılabilir.Ulaşım sorunu olmaz.Kiralarda yaşamda Söke'de çok uygun.Çevresinde gezilecek yer çoktur.

Sazlıköyde görev süresini bitirip tayini çıkalar kurban kesiyorlar.Söke ve Kuşadasında yaşayanlar bilir ki;Sazlıöy bela bi yerdir,göç fazladır.Tavsiye değildir.

Görüşleriniz için teşekkürler arkadaşlar, herkes bağarasını methediyr anlaşılan, ben özeldende dstlara sordum, onlarda aynısını dediler.

hocam ben kemalpaşada 6 ay sözleşmeli olarak çalıştım. 15 bine yakın bir nüfüsü var okul güzel. 4 yıl önce ben atandığımda kurulmuştu labaratuvar ulaştırma bakanlığının ilk ben kullandım labaratuvarı. sökeye 15 dk mesafede. bence tercih edilebilir.

ilhanbjk19' Alıntı:
hocam ben kemalpaşada 6 ay sözleşmeli olarak çalıştım. 15 bine yakın bir nüfüsü var okul güzel. 4 yıl önce ben atandığımda kurulmuştu labaratuvar ulaştırma bakanlığının ilk ben kullandım labaratuvarı. sökeye 15 dk mesafede. bence tercih edilebilir.

Teşekkür ederim hocam, peki bağarasında ev tutabilirmiyiz, gelişmiş bir yermi yoksa sökeden gidiş geliş mi yapmam lazım.

jemba35' Alıntı:
Arkadaşlar , il dışı tayin için sökeden 2 okul açık: 1) söke - bağarası kemalpaşa i.ö.o 2) söke- sazlıköy i.ö.o

Sökenin beldelerinde, bu 2 yeri bilen var mı acaba? bağarası ve sazlıköy beldelerini, öğrendiğim kadarıyla burda görevli arkadaşlar, gidiş geliş yapıyormuş. Acaba o beldelerde ev tututlabilir mi?

hocam senin puan kaç? yazılanlardan sonra bende tercih etsem mi düşünmeye başladım açıkçası :D

Hocam benim puan 137. ama henüz eşimle karar veremedik, sanırım benim yazdığım ilk tersih gelecek gibi, eğitimhanede 140 puanlı kelebek nickli biri var ama ondanda ses seda yok, gerçek olmayabilir yani. Bizim olursa ilk tercih izmir veya söke ocak, karar vernedik yarına karar vereceğiz.

jemba35' Alıntı:
Hocam benim puan 137. ama henüz eşimle karar veremedik, sanırım benim yazdığım ilk tersih gelecek gibi, eğitimhanede 140 puanlı kelebek nickli biri var ama ondanda ses seda yok, gerçek olmayabilir yani. Bizim olursa ilk tercih izmir veya söke ocak, karar vernedik yarına karar vereceğiz.

hayırlısı olsun hocam :)

Sayın hocam sazlıköy'de ev tutmana gerek yok neredeyse Sökenin bir mahallesi gibi sürekli minübüsler çalışıyor
Bağarası da güzel bir yer orayada rahatlıkla gidip gelebilirsin gerekirse evde tutabilirsin

Bağarasını yaz hocam...ancak büyük yağışlarda menderesin taşma durumu oluyor yol geçici süreliğine kapanabiliyor...bu sene bir kere olmuştu

herkes aynı şeyi söylemiş ben de tekrarlıyorum; bağarası güzeldir yazılabilir aracın varsa evi dert etme sökeden gidiş-geliş yaparsın. sazlıköyü yazma cinnet geçirirsin.

Söke'nin sazlı ve savuca beldeleri biraz sorunludur. Bağarası onlara nazaran yerli bir halka sahiptir. Yazacaksanız bağarasını yazın o zaman. Sökeden geliş-gidiş yaparsınız. Şu andaki görev yeriniz neresi?

2015 İl dışına Söke den

Bağarası Hürriyet Ortaokulu
Çavdar Ferit Çavuş Ortaokulu
Savuca Fatma Suat Ortaokulu

okulları bana açık görünüyor 4 yıldır değişen bir durum varmı?
Hangi okul öğrenci,çevre,ulaşım,kiralık ev v.s açısından daha iyi?

Geri