Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Aramızda saç ektiren bir arkadaş var mı ?

Konu, 'Sağlık Köşesi' kısmında la_mer62 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. la_mer62

la_mer62 Aktif Üye

arkadaşlar ben bu yaz saç ektirmek istiyorum. acaba saç ektirmiş olup ve çok memnun kalan arkadaşlarımız var mı aramızda. yardımcı olabilirler mi bana ?şimdiden teşekkürler.

2. vedat

vedat Seçkin Üye Seçkin Üye

ben ektirdim 10 ay oldu.4600 greft ektiler 3000tl verdim.memmun muyum evet gayette başarılıydı. zormuydu dersen ektirdim 10dk sonra tek başına çıktım klinikten taksiye bindim eve gittim.ilk3 gün zordu evet yatarken aldıkları bölge acıyor yastığa koyamıyorsun ben destekledim fln idare ettim sonra hiç bir sıkıntı yok. tahminimce 4000 binden fazlası tuttu.

3. vedat

çorumda ektirdim.memmun kaldım .tavsiye edermiyim eğer canın çabuk yanan biriysen araştır derim 06 mm 05 mm 04mm gibi uçlarla ekim yapılıyor bana eken 06 ile ekti hayliyle daha çok acıyor gece.ekerken acı yok ilk başta anestezi iğneleri acıtıyor biraz sonra acı duymuyorsun.3. gün hafif bi ödem oldu oda iyileştim diye yataktan çıkıp geziyim dedim ondan oldu.1 hafta çıkmayacaksın genelde yatar pozisyonda durcaksın.yada daha ince uçlarla yapan varsa onları bul. daha ince uçlarda ödem de acıda az oluyo.

4. Kruvazör

Kruvazör Seçkin Üye Seçkin Üye

Bir kaç yıl sonra bende yaptırmayı düşünüyorum bilgi iyi oldu.

Peki hocam bakım için özel malzemeler gereklimi yoksa normal piyasadan bulabileceğiz şampuan ,sabun vb. bakım yapabiliyormuyuz.

5. vedat

doktor zaten öneriyor şuan aklımda değil ama repair özelliği olan bir şampuandı.

6. Deadpool

Deadpool Aktif Üye

06 mm olması , kalın olması daha iyi değil mi ki ?

Bir de saçın kendini toplaması ekilen saçların dökülüp tekrar çıkması ne kadar sürüyor ?

7. seyit ali

seyit ali Aktif Üye

ben şahidim vedat hocamın ki 10 numara olmuş,her geçen gün daha da güzelleşiyor :wink:

8. Deadpool

Deadpool Aktif Üye

Valla hocam eski yeni fotoğraflar görsek fena da olmaz :)

9. seyit ali

seyit ali Aktif Üye

vedatı arayımda atsın :)

10. vedat

2 ay sonunda dökülüyor hepsi fakat dökülen de çıkmaya başladığı için çok fark edilmiyor.6 ay sonunda 3/2si çıkıyor 9.ayda tamamlandı benimki.seyit arkadaş beğendiyse tamamdır.onda foto var atar heralde benim yanımda yok.6mm daha iyi değil çünkü kalınlaştıkça açtığı alan artıyor derinin doğal hale gelmesi uzun sürüyor.aldığı bölge 2 ayda izler geçmeye başlıyor 3-4 ayda iz kalmıyor.ekilen alan benim bir kaç yer dışında fena değil toparlıyor zamanla deri.

11. vedat

birde ense saçların ne kadar kalınsa o kadar memmun kalırsın çok ince telliyse ektiren diğer arkadaşlardan biliyorum kök daha çok belli oluyor.

12. dehencan

dehencan Seçkin Üye Seçkin Üye

ekilen saçlar dökülüyor mu bir süre sonra?

13. BayTerapi

BayTerapi Seçkin Üye Seçkin Üye

14. yildiray75

yildiray75 Süper Üye Süper Üye

Ekilen saç dökülmez hocam

15. la_mer62

la_mer62 Aktif Üye

Peki hocam ben istanbulda ektirmeyi düşünüyorum. normalde mersinde yaşıyorum burda da ekim yerleri var ama güvenemiyorum. nasıl oldu da çorumdaki yere güvenebildiniz ? bir de arkadaşlar istanbulda bu iş için önerebileceğiniz bir saç ekim merkezi var mı acaba?

16. vedat

adamın 3 ayrı yerde kliniği var çorumda eşinin istanbulda abisinin bide kosavada var referans hem bu oldu hemde ektirenleri gördüm.istanbulda hemşirelere fln ektiriyorlar yarısını doktor başlıyor devamını hemşireye fln yaptırıyorlar yetişmiş elemanımı bişe olmaz diyorlar dikkat etmek önceden konuşmak lazım.

17. la_mer62

la_mer62 Aktif Üye

anladım hocam tsk ler :) piyasada çok fazla saç ekim merkezi var ya insan şaşırıyor nereye gidip ektireceğini:S ben de halen araştırıyoum. nelere dikkat etmeliyim peki ? tecrübelerinizden yararlanabilirmiyim hocam. hekimlere neler sormak gerekir ve hangi cevapları alırsam daha mantıklı olmuş olur.

18. vedat

ektirenlerden görüş alın İstanbul'da ektiren varsa onlar yardımcı olur. ben 3 kişi gördüm ayn kişiye ektiren baktım memmunlar bide benimde hoşuma gitti sonuç öyle karar verdim. doktor kendini kliniğini över uzman ekibiz fln der. sen sonuçları gözle görebiliyorsan onlara bak. doktora ne sorarsın hangi uçla ekim yapıyo.ekim sonrası ilgi nasıl düzenli kontrol yapacakalrmı.kaç geft ekicek yeterli olacakmı onu sor. seni memmun edecek greft ektir en az 4500 ektir. alın çizgisi çok önemli doğal mı olacak çizgi nerden olacak.bunları öğrenirsen daha iyi olur .

19. la_mer62

la_mer62 Aktif Üye

eywallah hocam tşk ler. ya bizim de iki tane öğretmen arkadaş ekti. magic saç ekim merkezi diye ama bunlar da dağılmış filan söylediler. işi öğrenen kendi merkezini açıyor gibi bir durum oluyor sanırım bu işte :( o yüzden karar vermek çok zor gibi :(

20. yildiray75

yildiray75 Süper Üye Süper Üye

hocam öncesini sonrasının fotosunu koyun da bi farka bakalım nasılmış merak ettim

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal