Araç yakıt hesaplama excel tablosu

Kodla Büyü

gelecek

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Dolum Kayıtları Sayfası
ace1bbe9c4d0bd7609cdda7ceb538c99.PNG

Yarım Dolum Sayfası
c72411622ee8851cf5baaea41298a25e.png

Bakım Onarım Kayıtları Sayfası
d0050dbe8d840f0a2f45e0e8b8beee8f.png

Giderler Sayfası
61d31f7ac3ac4db00639f98fc2a1cad2.png

Raporlar Sayfası
53d6f47d20a4359ff2ad977b79d0f7ba.PNG

Örnek Geçmiş Ayların Maliyetleri Grafiği
13e5e0f3-0be2-406b-ab2d-f053f94ec39a.PNG

Linkteki gibi bir tablo hazırladım. Araç ne kadar yakıyor sorusuna cevap olsun diye hazırladığım bu tabloyu aklıma fikir geldikçe güncelledim. Yapmak istediklerimi yaptım.
Tabloda herhangi bir macro kullanmadım. Formülleri gizlemedim. (Bazı tabloları sadelik yapmak için gizledim sayfalarda sağ tıklayıp göster dediğiniz zaman tablonun bulunduğu sayfa açılacaktır.)
Hesaplamalar sadece varolan excel formülleri kullanılarak yapıldı.

Nasıl çalışıyor görünsün diye kendi değerlerimin bulunduğu tabloyu örnek verili dosya da bulabilirsiniz.

Düzeltmeler
1.8
Yarım dolumlar için dolaylı destek geldi.
Bakım kayıtları geliştirildi.

1.7
Rapor ekranındaki gösterim hatası düzeltildi.
Sayfa sayısı grafikleri tek bir sayfa da toplayarak azaltıldı. (Birleşik giriş kutusu (dropdown) ve bağlı resim ile VBA kullanmadan.)
Resim koymak yerine kendi şekillerimi çizdim. ( istediğim rengi boyutu verebiliyorum. )
En çok ziyaret edilen istasyon ile ilgili bilgiler eklendi.
Tasarım geliştirildi ve sadeleştirildi.
Bulunan hatalar varsa düzeltildi.

1.6
Rapor ekranı geliştirildi.
Grafik Paneli eklendi.
Yeni grafikler eklendi.
Bir çok düzeltme yapıldı. Tespit edilen hatalar giderildi.

1.5
Bir sürü ufak değişiklik ve hata gidermesi yapıldı.
Yeni grafikler eklendi.

1.4
Kuruş hatasını düzeltim TL olarak göstermek daha iyi

1.3

Bir sürü ufak değişiklik yapıldı.
Bakım maliyetleri eklendi.
Giderler eklendi.
Rapor kısmı oluşturuldu.

1.2

Koşullu biçimlendirme renkleri değiştirildi.
Tahmini yakıt bitiş km'si eklendi.
Tablolar yeni tablo sayfasına kuruldu.
Ufak düzeltmeler yapıldı.

1.1

Birimler düzeltildi.
En yüksek ve düşük değerleri belirtmek için koşullu biçimlendirme yapıldı.
Lpg hesabındaki hata düzeltildi.
Tablolar için ızgaralı olan seçildi.
Verileri olan verisiz tablolar ayrıldı.

Yandex Linki
https://yadi.sk/d/IdmjqhbPvrhDn

Ekli dosyalar

• Araç Yakıt Hesaplama 1.8.rar
    1.3 MB · Görüntüleme: 2,077
Re: Araç yakıt hesaplama tablosu

Eklenti gözükmüyor mu 12 kişi indirmiş bile

Evet bende gördüm :D Uyarıyı yok say deyip geçtim. Excel dosyası virüs içerebilir ama bunda olması mümkün değil çünkü makro yok. Yandexe atayım sıkıntı değil. Sanırım sıkıntı sitedeki virüslü bir dosyadan kaynaklı içiniz rahat olsun google da hata yapar.

https://yadi.sk/d/v3gp1MaftcfaE

Farklı bir konuda 5 ve 6. sınıf yıllık planda dahi aynı uyarıyı verdi. Sarı dairenin içindeki bu uyarıyı yok say tıklamak lazım

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    41.2 KB · Görüntüleme: 2,460
Biraz daha yenilik yaptım. Tahmini bitiş süresi ekledim. Bu arada virüs uyarisinin nedeni bizim forumdan kaynaklı anlaşılan resimde bile uyarı veriyor. Daha bu hesaplamaya neler yapılabilir. Fikri olan var mı?

Kuruş hesabında hata var galiba beynim durmus 0.228 tl 228 kuruş değil 22.8 kuruş yapar dimi?

1.6
Rapor ekranı geliştirildi.
Grafik Paneli eklendi.
Yeni grafikler eklendi.
Bir çok düzeltme yapıldı. Tespit edilen hatalar giderildi.

hiboz' Alıntı:
Çok güzel hocam, eline sağlık.
Telefonda kullanmak için bir alternatif arayanlar "Drivvo" uygulamasına bakabilirler. Hocamın yaptığının uygulama hali
https://play.google.com/store/apps/deta ... oso.ctncar

Teşekkür ederim Hocam dediğiniz gibi android programlarının yaptığını yapıyor. Güzel yanı özelleştirilebilir olması. Telefona excel yükledim
https://play.google.com/store/apps/deta ... fice.excel
görüntüleme de sorun çıkartmıyor. Bulutta benim dosyam ister telefon ister bilgisayardan ulaşabiliyorum.

systran' Alıntı:
hocam süper, eline sağlık.
Teşekkür ederim Hocam. Güle güle kullanın

Güzel belge. Ben daha önce basit olarak hazırladığım kendi excel'imi kullanıyordum. Paylaşım için teşekkürler.

occuplus' Alıntı:
Güzel belge. Ben daha önce basit olarak hazırladığım kendi excel'imi kullanıyordum. Paylaşım için teşekkürler.
Teşekkürler Hocam. İlk yaptığımda benimkide oldukça basitti. Yapılabilecek herşeyi yaptım galiba aklıma yeni fikir gelmiyor. Belki yeni bir grafik olabilir. Şimdilik bende bu şekil kullanmaya devam edeceğim.

Merhaba aranıza yeni katıldım konuyu hortlatıcam ama benzinli bir aracım var dolayısıyla LPG olayını tabloda hiç kullanmıyorum, yarım dolum yerine tüm dolumları kayıtlar kısmına eklediğimizde ne gibi sorunla karşılaşıyoruz . ben ekledim şimdilik yanlış yok gibi ?

Geri