Araç tercihi yardım.

Kodla Büyü
kıyasladığınız iki araba bence farklı sınıflarda hocam.
ben civic otomatik kullanıcısıyım. otomatik şanzımanda hondanın sorunsuzluğunu çoğunluk kabul eder. ben memnunum çok şükür. yakıtta honda daha tasarruflu bu ifade de otomatik ford focus hb kulllanan arkadaşıma ait.
ama honda city ile ford focusu kıyaslarsanız ben focus derim. city e göre daha kemikli sağlam duruşlu bi araba.

focus otomatik 4 ileri şanzıman. genel olarak sorunsuz ancak sıkıntı yaratma durumu söz konusu olabiliyor. Önceki aracım da aynı şanzıman ile şanzıman dağılmıştı. kullanım hatası da olabilir. Sattığım kişinin triptonik kullanırken şanzımanın indiğini biliyorum.
Honda city yanlış bilmiyorsam 7 ileri olabilir. jazzda kullanılan şanzıman ise. donanım olarak daha dolu olmasından dolayı city tercih edilebilir. Şanzıman sorunsuz.

fordun km çok yüksek.km az olan araç daha mantıklıdır.bence başka araçlar da bakın.

İkisininde satışta problem çıkartacağını sanmam.Özellik olarak çokta fark yok. Hondanın daha temiz ve güzel görünmesi benim tercih sebebim olurdu. Biraz pazarlıkla işi bitirirsin. Hayırlı olsun.

Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar. Focus sağlam ama çok sert bir araba sanki bana mı öyle geldi bilmiyorum. Hayırşısı bakalım. Aramaya devam şimdilik.

2-3 sene önce araba almak istediğimde city 2008 model 20-21 gibi satılıyordu.... şimdi 35 olmuş birde enflasyon yok diyorlar.. Kardeşim Al bir corolla kafan rahat olsun..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 516/detay/
Hocam ben de city kullanıcısıyım. Yukarıdaki ilan da bana ait. Galerici yarım ağızla yanlarda boya var demiş. O boyaların detayını vermemiş, muhtemelen 5-6 parça boya vardır ve bu da satışı esnasında size ciddi sorun çıkartacaktır. Ve sitedeki diğer yeni kasaa otomatik lpg li city ilanlarını incelerseniz sizin baktığınız aracın içlerinde en ucuzlardan birisi olduğunu görürsünüz. Kaportanın düzgün durması sizi yanıltmasın. City almak istiyorsanız da 5 lira fazla verip temizini alın, satarken problem yaşamayın.

Bu şartlar altında benim tercihim focus olurdu. Focus'un benzinli motoru temiz bakımla 500k km gider. Bundan dolayı 145k nın yüksek olduğunu düşünmeyin.

Geri