Araç Muayenesi?

Kodla Büyü

ctrl+alt+delete

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
mrb arkadaşlar 10 aralıkta aracımın muayene süresi doldu.bugünden itibaren ceza mı işliyor yoksa belli bir süresi varmı(1 hafta 10 gün vs gibi).araca tüp taktırmıştım daha işletmedim önce muayene sonra işleme mi yoksa önce işletip sonra muayeneye gitmek mi

belirli bir süre yokmuş bir gün bile geçse bir aylık ceza uygulanıyormuş bu tamam.lpg sırası nasıl muayeneden öncemi sonramı?

Hocam trafiğe yakalanırsan 88 lira cezası var. Muayene için gittiğinde gecikme gününe göre ekleme yapıyor ücrete. 15-20 güne 10 lira civarı ek yapmıştı. Randevu ekranında gecikme gününü girince o ücreti gösteriyor. Diğer konuyu bilmiyorum.

Allah kolaylıklar versin. her araca göre farklı uygulamalar yapmasalar iyi bir sistem ama işte.

Hocam makine müh. odasından sızdırmazlık ve ek A belgesi alıyorsun. ordaki işleri hallettikten sonra muayene yaptırıyorsun. sonra emnıyetten yenı ruhsatı çıkartıyorsun

günler aya yuvarlanıyormuş yani 1 gün bile gecikse 30 gün gecikme cezası uygulanıyor.o da 10 tl civarı.bu sürede trafiğe takılırsak 100 tl ye yakın ceza var.ama bekleyip aralık sonuna bırakacam muayeneyi.tüpü işletmek ne kadar tutuyor acaba

lpg yeni takıldıysa işlemler yukarıdaki gibi, 10 yıldan yeni ise lpg için ekstra birşey yapılmıyor diye biliyorum.

Gecikme ücreti de her ay %5 zamlı.

lpg montajı yaptırdığın yer sana bir proje verecek onu makine mühendisleri odasına onaylatıyorsun sonra sızdırmazlık testine giriyor. ondan sonra muayeneye gidiyorsun ama ruhsata işletmiyorsun muayene belgesiyle yeni ruhsat çıkartıyorsun yakıt kısmı benzin/lpg yazıyor. işin özü sen lpg taktırdığın yere gidersen seni yönlendirir çok zor bi işlem değil.

Geri