ARABAMI SATMAK ZORUNDA KALDIM YABANCIYA GİTMESİN

Kodla Büyü

mosar

Seçkin Üye
Seçkin Üye
2004 model fiat marea liberty
beyaz renkte
93000 km de
lpg li
muayene yaptıralı 8 gün oldu
16500-17000 aralığında bir fiyat düşünüyoruz. Tabi yinede almayı düşünen arkadaş olursa, ulaşırsa sevinirim.

Arkadaşlar dün akşam bir delilik yapıp ev aldım.(Daha doğrusu konuştuk, her konuda anlaştık.) Evin inşaatı henüz başlamadı 4 ay sonra başlayacak ama beklediğimden daha yüksek bir peşinat ödeyeceğim. Bu yüzden hiç kıyamasam da arabamı satıyorum. Herşey dün akşam bir anda olduğu için resim falan çekmedim şimdilik, ama ilgilenen arkadaş olursa ayrıntılı her türlü resmini çekip gönderebilirim. Henüz hiçbir internet sitesine ilan falan da vermedim. Zaten acelede yok gibi duruyor. Henüz inşaat başlamadı 4 ay sonra başlayacak, şimdilik bir kapora verip arabamı satınca peşinatı tamamlayacağım. Ben 1 yıldır kullanıyorum en küçük bir sıkıntı yaşamadım. Bu yüzden önce çevreye haber vermek istedim. Çok arabadan anladığım söylenemez ama ben arabayı bir öğretmen arkadaşımdan 1 yıl önce aldım, o 0 km almıştı. O tüm bakımlarını afyon da otogül fiat servisinde yaptırıyordu. Bende Bursa Teknomak fiat servisinde yaptırdım. Arabanın her şeyi orjinal hatta ön tamponun alt tarafında kaldırıma sürtmeden kaynaklı bir küçük bir ezilme var 150-200 liraya yapacaklardı, orjinalliği bozulmasın diye yaptırmamıştı arkadaş . Ben öyle aldım bende yaptırmadım. inşallah hayırlısı olur.

aman dikkat hocam.inşaat ev sakın alma.herşeyi bittsin oyle al.bir çok sorun çıkıyor.Ustalar vs.o evi al yada alma 2 yıl sonra bu mesajı bul haklıymışın hocam diyeceksin.

easytr' Alıntı:
her taraf bitmiş ev doluyken, daha ortada çivisi çakılmamış bir inşaata para yatırmak ileride büyük pişmanlıklar getirebilir. bu yüzden eşinden ayrılma noktasına gelen tanıdıklarım var. hatta özelden telefon verebilirim sizi ikna etmesi için :)

o şekilde alınca da çok karlı oluyor yarı inşaat aldı bir tanıdığım 147 milyara.
6-7 ay sonra bitince 190 milyara sattılar sıfır ev olduğu için. onların ki ucuza gitti çünkü şimdi 220 milyara satılyor aynı ev

zilal' Alıntı:
easytr' Alıntı:
her taraf bitmiş ev doluyken, daha ortada çivisi çakılmamış bir inşaata para yatırmak ileride büyük pişmanlıklar getirebilir. bu yüzden eşinden ayrılma noktasına gelen tanıdıklarım var. hatta özelden telefon verebilirim sizi ikna etmesi için :)

o şekilde alınca da çok karlı oluyor yarı inşaat aldı bir tanıdığım 147 milyara.
6-7 ay sonra bitince 190 milyara sattılar sıfır ev olduğu için. onların ki ucuza gitti çünkü şimdi 220 milyara satılyor aynı ev
Bu konuda evi aldığın kişi önemli tanınan, bilinen büyük bir firma ise bir sorun olmuyor genelde. İyi araştırmak lazım. Dediğiniz çok doğru inşaatken çok daha karlı oluyosunuz.

memole' Alıntı:
2004 model fiat marea liberty
16500-17000 aralığında bir fiyat düşünüyoruz. Tabi yinede almayı düşünen arkadaş olursa, ulaşırsa sevinirim.

Fiyat yüksek gibi sanki, tabi pazarlık satış esnasında olur ama. Yinede iyi satışlar..

Sizlerin görüşlerine katılıyorum bitmiş ev almak daha mantıklı aslında. Ama durum şu. Şuan oturduğum evin hemen yanında çok sevdiğim bir komşumun müstakil, bahçeli bir evi var. O mütahite kat karşılığı verdi arsasını, evler oraya yapılacak. İnşaatı yapacak şirketin hali hazırda bitirdiği bir çok yer var zaten, az önce de gidip gezdim bitmiş halde bir daireyi oldukça güzel. Birkaç aydır konuşuluyordu, bu mevzu planların çıkması bekleniyordu. Planlar yeni çıktı hanımda bende hep o daireyi konuşuyorduk kendi aramızda, geçen şirketin sahibi geldi, konuştuk anlaştık. Özellikle orayı istedik. Bilmiyorum inşallah pişman olmam ama, eğer herşey güzel olursa hergün okuldan eve gelirken, yada camdan bakarken evimin yapılışını seyredeceğim. Farklı duygu olacak gibi oluyor. Yani bu işe bu şekilde girmemin nedeni bu. Önce bir miktar kapora vereceğim, sonra arabamı satınca onun parasını da peşinat olarak vereceğim, eve girince de geri kalanı vereceğiz. Allah'tan hayırlısı bakalım. İnşallah güzel olacak

tapu alabiliyorsan yap. şuan bitmiş ev alsan zaten kira ödemeyeceksin ayrıca evin değeri yinede artacak.. boşuna riske girmene gerek yok. krediler çok ucuzladı ve hızlada düşmeye devam ediyor.. bahara doğru bitmiş bir ev. arkadaşım yıllar önce 90.000 tl para vermiş hemde belediye öncülüğünde yapılacak bir siteden. ama arkadaşım şuan 11 yıldır hala kirada oturuyor. yıllar önceki parasına bitmiş bir daire alsaydı şimdi çok rahat edecekti. evin sadece içine bakma bahçesine bodrumuna asansörüne çatısına her yerine bak.. sözleşmeye herşeyin markasını ve özelliğini modelini detaylıca tek tek yaz. evi alacağın tarihi alamazsan ödenecek miktarın parasını para cinsini hangi banka hesabına ayın kaçıncı günü yatırılacağına yatırılmazsa ne kadar faiz veya ceza verileceğini vb yaz. ve mütahitin kendisi imzalasın noter şahit olsun. ev yapılmaz ise ödenecek miktarı 3 misli yazmalısın.. en az iki mişli.. yani evin değeri 100 bin ise 200 bin yaz ceza olarak.. çünkü anlaşmazlık yada sorun olursa paranı onlarca yıl sonra belki alırsın paran kuş olur. dikkatli ol.. herkes dolandırıcı. gözünün içine baka baka kazık atarlar.. anlayamazsın bile. kanunlarla kendini savunamazsın hakkını alamazsın. bitmiş ev al.. 5-10 bine kanma..

Bende şuan bitmemiş ev aldım aynı sizin ki gibi oturduğum yerin yanında yapıluyor izliyorum sürekli:) mütahit güvenilirse alınabilir ama biz ev bitince vereceğiz parayı önden bir miktar verdik sadece...

Hocam yeni eviniz hayırlı olsun :) Araba da yeni sahibine hayırlı olsun demeden önce arabanın fotoğraflarını ekleyebilir misiniz ?

djbecho' Alıntı:
Hocam yeni eviniz hayırlı olsun :) Araba da yeni sahibine hayırlı olsun demeden önce arabanın fotoğraflarını ekleyebilir misiniz ?

hocam bugün hiç zamanım yok ama yarın inşallah birkaç fotoğrafını da koyacağım. Henüz internete ilan falan vermedim zaten. Ben arabamdan memnundum inşallah alana hayırlı olur.

pegasus777' Alıntı:
Bende şuan bitmemiş ev aldım aynı sizin ki gibi oturduğum yerin yanında yapıluyor izliyorum sürekli:) mütahit güvenilirse alınabilir ama biz ev bitince vereceğiz parayı önden bir miktar verdik sadece...

Hocam bende öyle yapacağı zaten belli miktar peşinat vereceğim ev bitince ödeyeceğim parayı.

Bende önden bir miktar verdim. 50.000tl gibi. 2007 den beri tuğlalara bakıyorum. Çürüyorlar. Ne ev var ne mütahit. her önünden geçişimizde hanımın pis pis gülümseyerek kafa sallaması..............Yapma hocam etme hocam.

inşaat sektöründe çok büyük firmalar bile sallantıda dikkat etmek gerekir ev işi son 10 yılda uçtu şimdi işler tersine döndü son 1 senedir evlerde zam falan yok...

Hayret birşey adam arabasını satıyor ortada araba muhabbeti yapan yok. Onu bak buna bak aman dikkat. Size ne. Hocam size hayırlı müsteriler.

Tuna54^' Alıntı:
Hayret birşey adam arabasını satıyor ortada araba muhabbeti yapan yok. Onu bak buna bak aman dikkat. Size ne. Hocam size hayırlı müsteriler.
hocam haklısında yazanlarda insaniyet adına yazıyor... nedemek araba yazmamışlar? biz öğretmeniz esnaf değil....hatırlatırım..

Geri