Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Araba önerileriniz neler? Yardımm...

Konu, 'Sosyal Kültürel Eğlence Spor ve Otomobil Forumu' kısmında Selçukk tarafından paylaşıldı.

1. Selçukk

Selçukk Üye

Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır bir çok konuda sizin yorumlarınızdan faydalanıyor ve yorumlarınıza güveniyorum. Şimdi ise araba konusunda tavsiyeler istiyorum. Nisan ayı içerisinde Allah nasip ederse 40.000 tl civarında bir araba almayı düşünüyorum. Sizin tavsiyeleriniz neler?

2. gamer99

gamer99 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

fiat egea bi araştır istersen.

3. hakand77

hakand77 Süper Üye Süper Üye

hocam 40 bin liraya egea yok.zaten araç alacaksanız öncelikle ne istediğinize karar vermelisiniz.otomatik-manuel, sedan-hb.bunlar zaten kafanızdakinin şekillenmesini sağlar.

4. Selçukk

Selçukk Üye

Hocam tabiki kafamda belirli bir şablon var. Sedan, manuel, kilometresi olursa 100.000 altında .. Ama marka olarak daha çok fikir almak istedim. Ford focus ya da opel astra sedan 1.6 111. yıl serisi olanlar hoşuma gidiyor mesela.

5. bas_kan

bas_kan Seçkin Üye Seçkin Üye

Civic - Jetta - Yeni Kasa Mondeo Tavsiye ederim temizini bulabilirseniz...

6. Selçukk

Selçukk Üye

Mondeo lar çok yakmaz mı hocam? Bir de kia cerato sizce nasıl?

7. faky18

faky18 Seçkin Üye Seçkin Üye

Aynı durumdayim hocam, 40 ~45 bin arasi arac bakiyoruz esimle. O megane 3 istiyor, ben jetta istiyorum. Jettalarin bagaj hacmi cocuklu aileler icin ideal.

8. Selçukk

Selçukk Üye

Hocam Allah hayırlı arabaları almayı nasip etsin. Bizde bagaj hacmi iyi olan güçlü bir araba istiyoruz. Çünkü Erzincan da görev yapıyorum, ailelerimiz Kocaeli ve Bursa da. Yani uzun yolda kullanılacak konforlu, güvenlikli bir araç arıyorum. Tabi ne kadar para olursa o kadar iyi olur ama bütçemiz şimdilik maksimum 40.000

9. giryan

giryan Seçkin Üye Seçkin Üye

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 663/detay/

Aradığınız tüm özellikler burada :)
    sedan, manuel, 100k'nın altında, 2011 model, sorunsuz sıkıntısız araba.
    sadece bursa-erzincan gibi bir mesafe için tavsiye etmem. Ben en fazla boğazlıyan-antalya arası uzun yol yaptım. 2 şofördük, o yüzden yorulduğumu hissetmedim ama sanırım 1000 km gibi bir yolda yoracaktır.

10. Selçukk

Selçukk Üye

Hocam city ler nasıl memnun musunuz? Uzun yolda yormasının sebebi nedir? Araba alırken bunlara da dikkat ederim diye soruyorum ;)

11. giryan

giryan Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam birçok konuda city'den memnunum. Üst segment bir araba almak için değiştirmeye niyetlendirm.
    Yol tutuşu güzel, ama B segmenti bir araba olduğu için 120-130 km üstünde kullanmamak faydalı. Ben 180 km hıza kadar tek başımayken çıktım, bir sıkıntı yok ama yine de dikkatli olmakta fayda var.
    Araç düşük devirlerde yakıt ekonomisi sağlayan, üst devirlerdeyse performans sağlayan bir araç. Tüketim verilerini de ilanda yazdım. Hatta geçen hafta boğazlıyan-ankara 320 km yolu 4.9 lt ortalamayla gittim. Araçta yalnızdım, bağaj boştu. ortalama hızım da 90-95 km civarındaydı.
    Dediğim gibi uzun yolda beni yormadı, beraber gittiğimiz arkadaşımın 2006 golfü vardı ve o benim aracımı oldukça konforlu buldu. Fakat nihayetinde 1000 km yol gidecekseniz yoracağını düşünüyorum. Yorulmamak adına octavia, mondeo, latitude... gibi araçları tavsiye edebilirim.
    Şehir içi kullanımı için ideal bir araçtır...

12. ismailt

ismailt Süper Üye Süper Üye

Ş.içi çok kullanmıyacaksanız ya da bulunduğu yer çok sıkışık trafik durumu barındırmıyorsa fluence olabilir.Focus olabilir.Astra önermiyorum lpg sorunu yaşama ihtimali yüksek.

13. Selçukk

Selçukk Üye

giryan hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Honda city değil belki ama civic olabilir fakat 2009 ve üzeri olanlar benim bütçeyi aşıyor.

14. Selçukk

Selçukk Üye

15. xalo21

xalo21 Site Gezgini

16. Selçukk

Selçukk Üye

hocam ben fiesta düşünmüyorum. Bagajı büyük, konforlu bir araç arıyorum. Aracının konforundan şüphem yok ama bagajı çook küçük

17. ismailt

ismailt Süper Üye Süper Üye

hocam iyi bir araba lakin lpg'de problem yaşatması ile ünlü.Örneğin bir tanıdığımda 2004 model hb var ve landirenzo lpg taktırdı sorun yaşamamak için ama yine de sorun yaşadı ve sorun tam hal olmadı uğraşmamak için 2 yıldır öyle biniyor.Bu araca lpgnin ne zaman takıldığını sorun eğer yeniyse ben şahsen şüphelenirim.Eskiyse motorun sağlıklı olduğunu iyi kontrol ettirmeniz lazım lpgden dolayı valf problemi oluşmaya başlamış mı?

18. bas_kan

bas_kan Seçkin Üye Seçkin Üye

Mondeoların 1.6ları var hocam 1.6 ve 2.0 dizelleride mevcut.
    Arabayı hiç yakından gördünüzmü bilmiyorum ama bagajıda içide geniş heybetli bir araç mondeo...
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 7745/detay

Ama jettamı mondeomu deseniz ben jetta derim sonuçta Volkswagen...
    Jettalarda fsi tsi muhabbeti var yani lpg takılamayan modelleri var onlara dikkat edilmeli...

19. Selçukk

Selçukk Üye

Hocam açıkçası çok kararsızım. Ama eğer opel olursa dediğinize mutlaka dikkat edeceğim...

20. saraci41

saraci41 Seçkin Üye Seçkin Üye

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal