Ara Tatil Uygulamasına İlişkin İzleme ve Değerlendirme Çalışması - Öğretmen Anketi

Kodla Büyü
Kaldırsınlar Hocam. Bundan sonra ara tatiller zaten yüzyüze yapılacak. Normalde Eylül ayının ilk 2 haftası seminer yapıyorduk. Bunu 1 haftaya çekip okulları 2. Hafta başlatılıyor ve o 2. Haftayı ara tatil diye veriliyordu. 2. Dönemi haziranın 2. Haftası bitip 2 hafta seminer yapılıyorduk ara tatilden dolayı haziranın 3. Haftasında okul kapanıyordu. Kaldırsalar da ne değişecek. En azindan milletin dilinden kurtuluruz.

ara tatiller kalkmalı sınav oluyor tatil ders kaynayıp gidiyor onun yerine 1.dönem tatili 15 gün yerine 1ay yapsınlar kışın soğukta dinlenir çocuklar ve bizde tabiki

Herkesin bu ankete katılması lazım. Mümkün olduğu kadar çok sayıda öğrenci - veli ve öğretmenin katılımını sağlamalıyız. Dediğiniz gibi Ara tatilin kaldırılmaması bu anketin sonucuna göre olabilir.

ara tatiller kalkmalı sınav oluyor tatil ders kaynayıp gidiyor onun yerine 1.dönem tatili 15 gün yerine 1ay yapsınlar kışın soğukta dinlenir çocuklar ve bizde tabiki
katılıyorum hocam. en mantıklı seçenek bu. 15 tatil 1 aya çıkartılırsa kar tatilleri de azaltılmış olur. 1 haftalık ara tatiller öğrencinin okuldan soğumasına neden oluyor.

Altta öğrenci ve veli anketi de var onları da dolduralım çocuğu okula devam eden arkadaşlar

hay yapacağınız siteye be tam doldurdum onaylarken yanıt vermemeye başladı site. açılmıyor yine.
neyse kaydedilmiş.

Ara tatillerle ilgili çalışmalar

Ara tatillerle ilgili çalışmalara değinirken ikinci dönem ara tatilinin Ramazan Bayramı tatiliyle örtüşeceğini dile getiren Tekin, "Bakanlığımızdaki eğitim öğretimle ilgili genel müdürlüklerin içinde bir daire başkanlığı var. Hayata geçirdiğimiz tüm uygulamalar, attığımız tüm adımlar o daire başkanlığı tarafından değerlendiriliyor. 'Ara tatillerle ilgili anket yapılıyor.' şeklinde verilen haberler, aslında İzleme Değerlendirme biriminin ara tatillerle ilgili 'işlevsel mi, değil mi' yönünde yaptığı rutin değerlendirme. Oradan gelecek verileri değerlendiririz, ara tatillerle ilgili oturup karar veririz." diye konuştu.

https://meb.gov.tr/bakan-tekin-trt-...eme-iliskin-sorulari-yanitladi/haber/31713/tr

Aslında öğretmenler için tekdüze seminerler yerine MEB öğretmenler için ayrı öğrenciler için ayrı sanatsal, kültürel, sportif faaliyet olanakları planlamalı ve sunmalı ara tatillerde. Finlandiya'da olsa böyle yaparlardı... :cool:

Hem öğretmen olarak hem de veli olarak ayrı ayrı doldurdum. Ayrıca eşim de veli olarak ayrıca doldurdu. Son derece memnun olduğumuzu belirttik.

Ama şahsî düşüncem şu ki bunlar kaldırmayı kafaya koymuşlar. Sadece kendilerine kılıf arıyorlar. Yarın birgün anket sonuçlarını bizimle paylaşmadan, "memnuniyetsizlik geri dönüşü aldık", demeyecekleri ne malum. Şeffaf olacak mı elde edilen sonuçlar.

Her işte olduğu gibi deneyip deneyip dönüp dolaşıp en eskiye geri dönecekler.

Ara tatiller hergun erkenden uyanıp okula giden tasimali/tasimasiz her öğrenci için hır dinlenme. Bünyeleri kaldırmıyor uzun süre erken kalkmayı. Ders saatleri çok fazla hele lise için. Bence de ara tatil 2 hafta olup yaz tatili kisalmali. Ogrenciler asıl yazın kopuyor okuldan. İşte çalışanlar parayı sevmeye başlıyor okumaya hevesi azalıyor, sonra okulda tutmasi zorlaşıyor derste uyuyor, sırf lise diploması almak için geliyor, böylelerine ders işlemek zor oluyor çünkü sınıfın geri kalanini zehirliyor düşünceleriyle. Ankete daha bakmadım ama yıllardır yaz tatili kisalmali diye düşünüyorum

Bakan Bey bunu kaldıracaktı;ancak anketin ilk sonuçlarını görünce "YOK YA NE KALDIRMASI" demek zorunda kaldı. :)

Sağlık açısından da çok önemli bu ara tatil.Özellikle Kasım ara tatili salgın hastalıkların (gribal) arttığı döneme denk geliyor. Hastaneler tam dolmaya başlıyor ki 1 hafta tatil bulaşma sayısını azaltıyor.

Bakan Bey'in danışmanlarını acil değiştirmesi gerekiyor bence.

anket sonuçları paylaşılıyor mu?
Paylaşılmıyorsa eğer zaten kaldıracaklardı tatili, paydaşlarımıza sorduk onlar kaldırılsın istediler diyecekler.
Yetkiniz yoktur diyerek giriş de yaptırmıyor

Geri