Araştırma Görevlilerine 800 lira zam biz de ek ders için:(

Kodla Büyü

bilisimcih

Aktif Üye
Su devirde geçinmek o ka da r zor ki ek ders 2 saat artsın diye mudur yardimcisina desemmi demesemmi derken 800 lira akademisyene 1500 lira hakimlere zam
devlette en alt seviye okumuş insanlar biziz heralde yazık ya valla 10 sene sonra diğer tüm meslekler 3 katimizi alır galiba asgari ucretten hallice yaşar gideriz

8) adamlar istemeyi biliyo bizim forumda maas gundeme gelse sonu hemen siyasete baglaniyo Allah belani versin koyun senin Allah belani versin komunist koyun dediniz koyduk Allah belanizi verdin diye diye Allah hepimizinde belasini verdi iste.Hicbir akademisyen forumunda zam meselesinin siyasete baglandigini gormedim helal hos olsun adamlara istemeyi bildiler aldilar.

Çok haklısınız arkadaş ne savunma mekanizması dir
doğru düzgün zam istememe zam alamayan bütün zamları dışında tutulan biziz

Adamlar 1 senedir akademikzam kelimesini kac kere tt yaptı devletten zam istiyoruz dediler okadsr. Devlet iyiymiş kotuymüş hiç işe karıştırmadılar. Sonuçta yandaşısa zam aldı muhalefetide, biz istemeyi bilemedik sonuçta bizde yandaşta fakir kaldı muhalefette:)

Emin olun bu zam olayı Ahmet DAVUTOĞLU 'nun başbakan olmasıyla doğrudan alakalı. Kendisi de akademisyen olduğu için bu kadar iyileştirme geldi. Recep Tayyip ERDOĞAN şu an başbakan olsaydı sözlerinden dolayı zam alırlardı ama bence 200 'ü geçmezdi.

Benim sendikalardan umudum hiç olmadı. O yüzden hiç bir zaman bir sendikaya üye olmadım. Türkiye'de sendika demek, çalışanların haklarını savunan bir teşkilat değil, memurlara tanınan siyaset hakkıdır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Re: Ynt: Araştırma Görevlilerine 800 lira zam biz de ek ders içi

Valla bu iş böyle olmaz, iyi bir zam almalıyız. Ama...

Hak ediyorlar hak etmiyorlar muhabbeti yapmayın yine. Adamlar almışlar zammı helali hoş olsun. Başka meslek gruplarına düşman muamelesi yapmayın hakaret etmeyin bizler neden alamıyoruz neden bizi ciddiye almıyorlar onun tespitini yapalım. Sağcı solcu hükumet yanlısı paralel muhabbeti yapacağımıza öğretmenler olarak kendi haklarımızı savunurken ortak bir paydada toplanmamız gerekir.

ridade' Alıntı:
Hak ediyorlar hak etmiyorlar muhabbeti yapmayın yine. Adamlar almışlar zammı helali hoş olsun. Başka meslek gruplarına düşman muamelesi yapmayın hakaret etmeyin bizler neden alamıyoruz neden bizi ciddiye almıyorlar onun tespitini yapalım. Sağcı solcu hükumet yanlısı paralel muhabbeti yapacağımıza öğretmenler olarak kendi haklarımızı savunurken ortak bir paydada toplanmamız gerekir.
kimse yapmadı zaten üstad...

ridade' Alıntı:
:+1: :+1: :+1:

Allah daha çok versin, bari onlar mutlu olsun da bu sene bizi seviyorlarsa vergi dilimi kesintisini kaldırsınlar. zaten zam yapacakları yok, bari bunu yapsınlar yada vergi dilimini yükseltsinler. yeter yahu bir ay başka öteki ay başka. ne aldığımı ve alacağımı tahmin edemiyorum artık.

Allah daha çok versin..bizde bir şekilde zam almalıyız..ev kiraları 600-700tl oldu..elektrik su faturlar derken maaş eriiyip gidiyor..en azından 3bin tl maaş almalıyız.sendikalar nöbete ücreti bile gündemde tutamadı..malum sendika zaten danışıklı dövüş yapıyor,diğerlerini dinleyen yok..kaldıkmı baş başa...

meb ten üniversiteye geçen birisi olarak yazıyorum gerçekten öğretmenler de daha fazlasını hak ediyorlar eğer bir hemşire bir polis bir imam öğretmenden fazla maaş alıyorsa gerçekten çok üzücü bir durum ama bende birlik olunamadığı kanısındayım ne yazık ki bu kadar çok personele sahip bi camiya hakkını savunamıyor...

onurbulut' Alıntı:
meb ten üniversiteye geçen birisi olarak yazıyorum gerçekten öğretmenler de daha fazlasını hak ediyorlar eğer bir hemşire bir polis bir imam öğretmenden fazla maaş alıyorsa gerçekten çok üzücü bir durum ama bende birlik olunamadığı kanısındayım ne yazık ki bu kadar çok personele sahip bi camiya hakkını savunamıyor...
:+1: :+1: :+1:

Hocam bizim sorunumuz birlik olamamak. Şu başlıkta hemfikir olduğumuz tek nokta bu sanırım :mrgreen: Öğretmenler odasında bile birlik olamazken camia olarak birlik olmamız İMKANSIZ

hocam şunu hiç akıldan çıkarmamak lazım.
devletimiz bırakın öğretmene bu kadar zam vermeyi, verdiği parayı bile çok görür. onlara göre bizler haketmeden kazanırız bu maaşı.
kısacası:
ÖĞRETMENLER DEVLETİN ÜVEY EVLADIDIR.

Re: Ynt: Araştırma Görevlilerine 800 lira zam biz de ek ders içi

Valla buralarda kira 1000 tl oldu. Tek maasli öğretmenin vay haline.

bizim sorunumuz birlik olamamak değil aslında, bunu bakanlık da açıkça söylüyor: öğretmen sayısının fazla oluşu. sayı fazla olduğundan yaptıkları en ufak bir zam bütçelerini çok sarsıyormuş. nesil yetiştirdiğimizin farkında bile değiller.maaş az olunca itibar da düşüyor bi nevi. gel de veliler sana saygı göstersin.

hükümeti savunmak için yazmıyorum aşağıda yazanları...ama bence ek ders ücreti en az 2 katına çıkmalı ki dengesizlik giderilsin.şimdi örnek vereyim:

çalıştığım ilçeden X bransındaki öğretmen...12 saat derse giriyor ve bu dersler 2 güne toplanmış(imam hatip)...pazartesi salı günü geliyor,saat 8.30-14.30 arası 6 saat...bu öğretmene devlet 2200 tl veriyor. 8-5 çalışan bt öğretmenine de toplam da 2200+700(ek ders) 2900 tl para veriyor.

yukarıda bahsettiğim X branşındaki öğretmenin çalışma günü/aldığı para oranı düşünüldüğünde bence türkiyede en fazla kazanan memur... hiçbir çalışma grubunda yok.günlük hesaplarsan doktordan bile fazla almış oluyor bu öğretmen arkadaş....bunun 3 katı çalışan başka bir öğretmen sadece 700 tl fazla alıyor.bu adaletsizlik ancak ek ders ücretlerinin iyileştirilmesiyle giderilir.

çuvaldızı batırdık iğneyi de kendimize batırırsak: tek maaş X branşındaki bir öğretmen olsam geçinebilir miydim?GEÇİNEMEZDİM

yALNIZ ÖĞRETMENİN ÇALIŞMASI memurların birçoğundan çok yoğun ve sitresli saate göre hesap yapmak bana pek mantıklı gelmiyor.

Zam istemek konusunda bazı arkadaşlar hallerinden çok memnunlar Allah'a şükür etmek gerekir ama haksızlığa uğradığımızın da farkında olmak gerek meslek öğretmeni olarak liseden mezun ettiğim öğrenci lise mezunu olarak atanıp benden daha fazla alabiliyor öğrenim olarak bilgi olarak ondan çok daha fazla olduğum halde, bu durum bile gözle görülür bir haksızlık olduğunu gösteriyor gerçi içimizde her meslekte olduğu gibi bu maaşıda hak etmeyenler yok değil ama bunu da devlet çözecek

Yaptığımız işin önemini,ciddiyetini,sorumluluğunu insanlara hissettirmeliyiz ki saygınlık ve itibarımız artsın,sonrasında istenilenleri alabiliriz bence.Avukatın,hakimin,Akademisyenin aldığı hakkıdır demeyi bilmeli ,öğretmenin hakkı da bu olmamalı demeliyiz.Ona nasıl verirsin değil benim hakkımı niye vermiyorsun olmalı tavrımız.

Geri