Antalya F@tih Pardus Etap v.2.0 (exe çalışır sürüm)

Kodla Büyü

Ramazanandirici

Aktif Üye
Manavgat ve Kumluca Fatih Eğitmenleri
Ramazan ANDIRICI & Hayrettin BOZDAĞ

Gazi M.Kemal ATATÜRK 'ü andığımız bu anlamlı günde
Sınırları kaldırıyoruz, yeni Etap v.2.0 karşınızda..

- .exe uygulamaların tamama yakınını çalıştırabilirsiniz.
- .swf içerikleri sorunsuz görüntüleyebilirsiniz.
- Ekran kalibrasyonu yazılımı ile kalibrasyon sorununu aşabilirsiniz.
- Libreoffice son sürüm.
- Firefox ESR ile artık tüm e-içeriklerde sorunsuz görüntüleme.
- geogebra 6 'yı kullanabilirsiniz.
- kolourpaint ile resimlerinizi kolayca düzenleyebilirsiniz.
- Yeni bir tasarımla karşınızda.
- Dakikalar içinde kolay ve hızlı şekilde sistemi yükleyebilceğiniz clonzilla iso dosyası.
- Kullanıcıların şifreli olduğu Eta-usblogin uygulamasıyla kullanabileceğiniz gibi açık kullanıcının da bulunduğu 2 farklı iso.

.exe sorunu, swf sorunu vb. tüm hataların giderilmesinde beraber çalıştığım Hayrettin Bozdağ arkadaşıma teşekkür ederim.

İndirme Bağlantıları :

https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1xLVSukYwaCh84a5PAh6v1MS_qIls8DFR

Son düzenleme:
Bu resmi sürüm mü yoksa gönüllü arkadaşların çalışması mı?
http://ftp.pardus.org.tr/pub/ISO/ETAP/
bu adreste hala daha eski sürümler mevcut. O yüzden sordum.
Öğretmenim bu oradaki sürümün eksikleri üzerine bir çalışma. En büyük sorunu wine çalışmaması idi. Bizim yayınladığımızda çalışıyor. Ayrıca libreoffice çok eski sürüm var. Firefox swf açma sorunu, geogebra vs vs. bunların tamamı giderilmiş en güncel hali.

Yönetici şifresi için lütfen kurum mailinden talep için mail atınız
ramazanandirici@gmail.com
hbozdag@gmail.com
manavgat07_fatih@meb.gov.tr

Ramazan Hocam çalışmanız için teşekkür ederim. iso dosyasını hemen indirp bir flash belleğe yazdırdım. clonezilla ilk ekranında en üsttekini seçip enter ladığımda, birkaç işlemden sonra hata verdi.
Unit mkswapfile.service not loaded. ardından programı sonlandırıyor.
Yükleme işlemine başlamadan önce yapmamız gereken hazırlık aşamaları var mı?
Bizim tahtalar FAZ1. Bunlara uyumlu mu?
Şimdiden teşekkür eder, çalışmalarınızın devamını beklerim.
WP_20171113_16_40_07_Pro.jpg

Flasş belleği Rufus ile oluşturduysanız; seçeneklerden DD ile yazdırarak tekrar dener misiniz?

hiboz hocam ve Ramazan hocam cevaplarınız için teşekkür ederim. DD ile yazdırmayı desteklemiyor.

dosya sistemini NTFS olaarak ayarladım. Herşey gayet iyi lerledi,en son sistemi yeniden başlattı ve grub hatası verdi. çözüme dair bir fikriniz varsa sabırsızlıkla bekliyorum. tekrar teşekkür ederim.
WP_20171114_09_35_13_Pro.jpg

hiboz hocam ve Ramazan hocam cevaplarınız için teşekkür ederim. DD ile yazdırmayı desteklemiyor.

dosya sistemini NTFS olaarak ayarladım. Herşey gayet iyi lerledi,en son sistemi yeniden başlattı ve grub hatası verdi. çözüme dair bir fikriniz varsa sabırsızlıkla bekliyorum. tekrar teşekkür ederim.Ekli dosyayı görüntüle 57173
hocam ben flashı fat32 olarak hazırladım ve kurulum sıkıntısız tamamlandı.

hacom öncelikle ellerinize sağlık .
rufus kullanarak flash bellege kurdum amacım bellekten acmasıydı tahtayı ama tahtaya pardüs kurdu :)
sadece flash bellekten acmasını istiyorum nasıl bir kurulum izlemem lazım .
yardımcı olursanız cok sevinirim.
.exe dosyalarını açmak için ne yapmalıyım ???
windows için yapılan akıllı tahta uygulamalarını açmak istiyor öğretmen arkadaşlar.

dosya sistemini NTFS olaarak ayarladım. Herşey gayet iyi lerledi,en son sistemi yeniden başlattı ve grub hatası verdi. çözüme dair bir fikriniz varsa sabırsızlıkla bekliyorum. tekrar teşekkür ederim.Ekli dosyayı görüntüle 57173
Hocam sanırım sizin kurulum sağlıklı yapılmamış. Grub kurmadan kapatmış. Başka flash diske yazıp tekrar kurunuz.

hacom öncelikle ellerinize sağlık .
rufus kullanarak flash bellege kurdum amacım bellekten acmasıydı tahtayı ama tahtaya pardüs kurdu :)
sadece flash bellekten acmasını istiyorum nasıl bir kurulum izlemem lazım .
yardımcı olursanız cok sevinirim.
.exe dosyalarını açmak için ne yapmalıyım ???
windows için yapılan akıllı tahta uygulamalarını açmak istiyor öğretmen arkadaşlar.
Öğretmenim bu tahtaya kurulum için hazırlanmış bir imaj. Portable çalışmaz.
Tahtaya kurduğunuz da exe üzerine tıklayın çalışır. Ancak tamamı çalışıyor diyemeyiz. İngilizce yayınların tamamı. Ve diğerlerinde de büyük kısmı açılıyor

cevap için teşekkür ederim hocam
birde bu şifreli sürümü kurma şeklide diğeri ile aynı mı??
şifreli surum için flash ı hangi programla oluşturuyoruz.?
pardusun kendi sitesindeki programla mı? bu program ise deb uzantılı dosyayı nasıl açıcağız.?
usb anahtarı nasıl oluşturacagız anlatabilirmisiniz teşekkür ederim şimdiden

cevap için teşekkür ederim hocam
birde bu şifreli sürümü kurma şeklide diğeri ile aynı mı??
şifreli surum için flash ı hangi programla oluşturuyoruz.?
pardusun kendi sitesindeki programla mı? bu program ise deb uzantılı dosyayı nasıl açıcağız.?
usb anahtarı nasıl oluşturacagız anlatabilirmisiniz teşekkür ederim şimdiden

Şifreli sürüm ile diğer sürüm arasında bir fark yok bildiğim kadarıyla. Ramazan Hocam daha ayrıntılı bilgi verecektir.
Şifreli sürüm kullanmak istiyorsanız. ETA-Usb kayıt programı ile USB hazırlayabilirsiniz.
>>>Şifreli için flash hazırlama adımları<<<

Geri