Antalya BTR Akıllı Tahta image sorunu?

Kodla Büyü

nurhayat

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar ben akıllı tahtalara image yükleyemedim..Elimde image dosyaları yok. BBNet'te veilen linkten indirmeye çalışıyorum bitmiyo bi türlü..Vestel den verecekler dediler vesteli arıyorum ama gelmedi deniliyor? Tahtalara virüs bulaştı..Öğretmenler sızlanıp duruyor..Combofixle taratıp düzenliyorum gene bulaşıyo:( Kendim antivirüs yükledim o da işe yaramıyor..Niye bizi böyle çaresiz bırakıyorlar anlamıyorum..kendim windows 7 CD siyle formatlasam mı ? Ardından Deepfreeze yükleyip rahatlasam mı? bana bir fikir verin yardımcı olun lüften :(

Kendiniz formatlarsanız, muhtemelen korsan yazılım kurmak zorunda kalacaksınız.
Kendiniz de formatlayabilirsiniz, ancak elinizde kurulu programların lisanslarının olması iyi olur. Bunun için çeşitli programları kullanabilirsiniz, nette var.
Ancak formatlama sizin virüs probleminizi ortadan kaldırmayacaktır, dediğiniz gibi virüsü temizliyorsunuz ancak yeniden bulaşıyorsa, formattan sonra da bulaşacaktır. Dolayısıyla Virüs bulaşmasını engelleyecek yöntemleri araştırmanız daha yerinde olacaktır. Örneğin USB'lerin Otomatik Çalışma özelliklerini kapatın, Autorun Killer ya da USB disk security gibi programları ya da benzeri ücretsiz programlar bulun, antivirüs programını kurduktan sonra ayarlarının değişmemesi için şifreli korumayı etkinleştirin, muhtemelen bazı kişisel antivirüsü devre dışı bırakıyordur. Ayrıca antivirüsün ayarlarından temizleme ile ilgili ayarları otomatik hale getirin, yani USB'de virüs varsa kullanıcıya ne yapayım diye sormasın, direk silsin.
Admin kullanıcısının şifresini değiştirin, sınırlı kullanıcıyı daha da kısıtlayacak yöntemleri araştırın. örneğin USB'den program çalıştıramamak gibi.

anladım hocam teşekkür ederim..biraz daha araştırcam yeni sistem kurumu+deepfreeze bana en mantıklısı gibi geliyor

Antalya bilişim kordinatörlerine.. (turizm otelcilik meslek lisesinde uygulama otelinde büroları) 32 gb lık bi flash ile giderseniz imajı alabilirsiniz.. toplantıda söylenen buydu...

Geri