Ankara Btr görevlendirmeleri.

Kodla Büyü
2 Tane gorev tanımlaması var biri bakanlık biri il sanıyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200902-171210_Word.jpg
    Screenshot_20200902-171210_Word.jpg
    122.2 KB · Görüntüleme: 157
  • Screenshot_20200902-171519_Gallery.jpg
    Screenshot_20200902-171519_Gallery.jpg
    66.1 KB · Görüntüleme: 191
arkadaşlar cok soru sordum biliyorum ama ilk btr görevlendirmem olacak . ankara da ki bütün okulları mı listede gözüküyor hepsine bt rehber öğretmen görevlendirmesi yapılacak mı ? tercihlerimizi neye göre yapmalıyız norm fazlası durumundayım ilçede kadrom.

arkadaşlar cok soru sordum biliyorum ama ilk btr görevlendirmem olacak . ankara da ki bütün okulları mı listede gözüküyor hepsine bt rehber öğretmen görevlendirmesi yapılacak mı ? tercihlerimizi neye göre yapmalıyız norm fazlası durumundayım ilçede kadrom.

En fazla 4 tercih yapabiliyormuş.

Norm fazlası olduğun için evine yakın okulları seçersen iyi olur bence.

Hocam teşekkür ederim her okula görevlendirme olacak mı ? İlkokullarda akıllı tahta yok çoğunda

Merhaba. Ben farklı bir branştan öğretmenim ama BTR olarak başvuru yapacağım. ANKBİS te Haftalık ders saati diye bir bölüm var. Orayı nasıl doldurdunuz. Sonuçta daha ders programı yok ve bir ücret onayımız yok. Yardımınız için teşekkür ederim.

Merhaba. Ben farklı bir branştan öğretmenim ama BTR olarak başvuru yapacağım. ANKBİS te Haftalık ders saati diye bir bölüm var. Orayı nasıl doldurdunuz. Sonuçta daha ders programı yok ve bir ücret onayımız yok. Yardımınız için teşekkür ederim.

Okulda üzerine düşen kaç saat olacaksa o kadar.

Müdürün onay vermesi gerekiyor mu arkadaşlar?

"
...
Kurumlar tarafından onaylanmamış tercihler dikkate alınmayacaktır.

Tercihlerinizi açıklamalar ışığında yapıp onayladıktan sonra 03.09.2020 16:00 tarihinden itibaren ANKBİS üzerinden Kurum Müdürünüzün onayına sunulacaktır.

Kurum müdürünüz tercihlerinizi onayladıktan sonra alınacak çıktı hem siz hem kurum müdürünüz tarafından imzalanarak görevlendirme işlemleri bitene kadar kurumunuzda muhafaza edilmelidir."

Müdürün onay vermesi gerekiyor mu arkadaşlar?

Müdürün onayı gerektiği için "Ben uygun görmezsem BTR olamazsın bak..." imasında bulunan, hatta doğrudan söyleyen müdürler varmış.

Oysa görevlendirmemiz .. tarihli yazıyla yapılıyor. Ve o yazının ekindeki başvuru formunda müdürün adı, onayı vs. yok. Öğretmenin beyanı yeterli.

Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü ise iyice işi abartmış! Tercih yaptığınız okulların sizi talep etmesini istiyor. Yani gidin o okul müdürlerine yalakalık yapın gibi bir durum..

Diğer branşlar okula dönüşümlü gidiyor. Btr olduğumuzda okula her gün gitmemiz mi gerekiyor?

Müdürün onayı gerektiği için "Ben uygun görmezsem BTR olamazsın bak..." imasında bulunan, hatta doğrudan söyleyen müdürler varmış.

Oysa görevlendirmemiz .. tarihli yazıyla yapılıyor. Ve o yazının ekindeki başvuru formunda müdürün adı, onayı vs. yok. Öğretmenin beyanı yeterli.

Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü ise iyice işi abartmış! Tercih yaptığınız okulların sizi talep etmesini istiyor. Yani gidin o okul müdürlerine yalakalık yapın gibi bir durum..
Bana bunu diyen bir müdür vardı:) "2. dönem deneyelim bakalım, onayım olmadan oluyor mu olmuyor mu demişti." :)
İşin aslı şu: Biz kurumumuza dilekçe veriyoruz ve o da üst birime dilekçemizi bildirmek zorunda. Kurumun onayını almıyoruz yani.

Kurum müdürünün imzasını sadece izin vermek olarak algılamak bence doğru değil .olması gerektiğini düşünüyorum çünkü dilekçemizde kaç saat ders yükümüz var kaç zümreyiz okulda gibi bilgiler beyan ediyoruz . Bu bilgileri kurum amiri olarak teyid eden 1. Basamak okul müdürüdür . Çok üzülerek söylüyorum ki bazı öğretmen arkadaşlarımız sırf ders yükünden kurtulup başka okullarda btr olabilmek için o dilekçeye 28-30 saat ders yükü varken 10-12 saat yazıp geçiyor . Denetim olmalı diye düşünüyorum

Kurum müdürünün imzasını sadece izin vermek olarak algılamak bence doğru değil .olması gerektiğini düşünüyorum çünkü dilekçemizde kaç saat ders yükümüz var kaç zümreyiz okulda gibi bilgiler beyan ediyoruz . Bu bilgileri kurum amiri olarak teyid eden 1. Basamak okul müdürüdür . Çok üzülerek söylüyorum ki bazı öğretmen arkadaşlarımız sırf ders yükünden kurtulup başka okullarda btr olabilmek için o dilekçeye 28-30 saat ders yükü varken 10-12 saat yazıp geçiyor . Denetim olmalı diye düşünüyorum

Kısmen katılıyorum.
"Uygundur" ibaresi olmasın. Sadece onaylasın
Ya da "Yukarıdaki bilgilerin doğruluğu onaylanır" gibi birşey yazılsa sorun olmaz.
olması gereken de sadece "onay"dır. Uygun görüyorum, görmüyorum gibi değil.

Geri