Android? Tizen? Webos 3?

Kodla Büyü

volkankey

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaşlar 49 " bir tv bakıyorum ama özellikleri aynı tvlerden işletim sistemi en uygun olan sizce hangisi?

Benim için önemli olan kanal geçiş hızı ve internette dolaşmada kasmamaması

kullananlardan yorum bekliyorum.
Teknoloji mağazalarında da çok farklı yorumlar duyuyorum. Görüntü kalitesi olarak LG ve Samsung daha iyi gibi
Philips in de farklı artıları var fiyatları aynı gibi

Önerisi olan?

lg de kendi uydu alıcısını kullanırsanız kanal geçişleri samsunga göre daha yavaş. internet anlamında ikisi de birbirine yakın. görüntü kaliteleri de aynı segmentler için aynı kalite diyebiliriz ama samsung lg ye göre daha parlak renkler sunuyor genelde. Ben 2012 ocak ayından beri LG 42LW serisi kullanıyorum memnunum. gerisi senin tercihlerine kalmış hocam

kesinlikle samsung kesinlikle tizen...lg nin webosuna yaklaşma 3.0 da düzelttik diyorlar kanal geçişlerini ama inanmıyorum webos 2 var bende rezalet

elrond' Alıntı:
kesinlikle samsung kesinlikle tizen...lg nin webosuna yaklaşma 3.0 da düzelttik diyorlar kanal geçişlerini ama inanmıyorum webos 2 var bende rezalet

hocam internette diyelim google a hd film izle yazdın her hangi bir siteye girdin
filmi izlerken sorun oluyor mu
lg de sorunlar yaşanıyor dendi

samsung daha iyi diyorlar

android tv ler hakkında bilgisi olan var mı

hocam tvlerin işlemcileri çok zayıf. özellikle çok reklam ve görsel bulunan siteleri açmak işkence oluyor. ben şu an alacak olsam smart özelliğine vereceğim farka kaliteli ve hızlı bir android tv box alır keyfime bakarım

volkankey' Alıntı:
elrond' Alıntı:

hocam internette diyelim google a hd film izle yazdın her hangi bir siteye girdin
filmi izlerken sorun oluyor mu
lg de sorunlar yaşanıyor dendi

samsung daha iyi diyorlar

android tv ler hakkında bilgisi olan var mı
Hocam lg de netten film izlemek işkence. Mutlaka html 5 destekli site bulman lazım. O da zor su an.halen çoğu site Flash destekli Burak hocamin dediği gibi işlemcileri cok iyi olmadığından reklamlar kasıyor. Android kullanmadim.

Hocam LG diyen çok olacaktır mutlaka da ben alıp kullanmış az çok bu işlerden anlayan birisi olarak söylüyorum.

LG TVlerin performansı çok düşük, menuler arasında geçişler yavaş, kanal geçişleri de yavaş kanal geçişleri dahili uydu alıcısıyla ilgili bir durum AMA kanal listesini açıyorsun mesela Aşağı yukarı kanal değiştirmeden liste içinde gezinti bile ağır çalışıyor. 140 ekran Web OS 3.0 lı bir Tv aldım hepsiburdadan. bazen kendiliğinden kapanmalar oluyordu internetten araştırınca aynı problemi yaşayan bir çok kişi olduğunu gördüm herkeste olmasa da olası bir problem. TV performansı acayip yavaş geldi bana görüntü kalitesi iyiydi sıkıntı yok ama sürekli aynı görüntü ile meşgul olmuyor insan smart tv kullanmak istiyor, flash bellekten birşeyler açmak istiyor. Görüntü kalitesi haricinde 5 para etmez LG TVler.

Bugün lg nin webos 2 webos 3 ve Samsung tizen i test ettim

Smart tv den soğudum gerçekten lg nin webos 3 ü bile ayarlara girerken düşünüp taşınıyor.
Menü değişince mesela görüntü menüsünden ses menüsüne geçişte bile ufakta olsa bir ağırlık var.

LG webos 2 daha beter webos 3 nispeten iyi ama Samsung tizen çok daha stabil ve hızlı ama
Samsung yeni modellerindeki akıllı kumanda fare gibi havadan idare edilmiyor sağ sol aşağı yukarı tuşu koymuşlar olmamış

GT-I9505 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

peki sonuç ne hocam. webos mu tizen mi?
bende ile samsung arasında kalmıştım şimdi hepten bocaladım.
tizen de yeni bir yazılım olduğu için tam bir netlik yok. uygulama sayısı bile az diyorlar.

ya tizen ya da herhangi wifi
li (vestel bile olabilir) bir 4K yani UHD bir tv düşünüyorum

ilk etapta samsung 49ku7500 bakıyorum 2800-2900 e düşünce alıcam ya da vestel alıcam

Lg kesinlikle önermiyorum. 2015 model lg lg650v 49" model tv aldım bin pişmanım. sorunlar:

İnternetten film izlemek işkence çünkü çoğu film sitesi flash player kullanıyor ancak lg de flash desteği yok.
diyelim ki bir site buldun filmi açtın 15 dk da bir yetersiz bellek uyarısı verip filmi kapatıyor tv ye dönüyor.
internette sörf yapmak falan zaten imkansız gibi birşey
banding, clouding, pembe piksel falan o konulara hiç girmiyorum zaten.

En iyisi hdmı ve usb girişi olan bir tv alıp iyi bir android box kullanmak.

tv yi düz al hiçbiri olmasın.
yanına tv box veya mini pc al 160-300 tl arası fiyatı var.

yildiray75' Alıntı:
tv yi düz al hiçbiri olmasın.
yanına tv box veya mini pc al 160-300 tl arası fiyatı var.
Sanırım en akıllıcası da bu
Vestel in 4k lı bir versiyonunu alıp Android box alsam kardayım

GT-I9505 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben de LG'min yanına kasayı taşıdım. HDMI üzerinden kullanıyorum. Hem oyun oynanıyor hem de internette pc keyfi :D Kablosuz klavye fare seti yada usb uzatma ile istediğin yerden kullan :)

Sony 'nin android TV lerinden en ucuzunu, 43'' olanını kullanıyorum. Kanal geçişleri yavaş. Ama android deneyimi çok güzel. internette gezinme webos ve tizen e göre çok daha iyi. uygulama marketinden birçok uygulamayı indirmene izin vermiyor ancak onun çözümü de var. ES File EXPLORER... Bunu kurup içerisinden apk dosyalarına erişip, istediğin programı kurabiliyorsun. Yine ES File Explorer içerisindeki UYGULAMALAR listesinden çalıştırabiliyorsun. kablosuz klavye fare ile çok kullanışlı bir hal alıyor. oyunları da yükleyip oynayabiliyoruz....

Geri