Android Studio için MEB Sertifikası Yükleme

Kodla Büyü

Parhelion

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Mesajlar
1,053
Merhaba arkadaşlar adımları ve komutu anasayfada güncelledim. MEB hattında Android Studio 2021.2.1de olumlu sonuç alınmıştır. Kolay gelsin
 

bilisim43

Aktif Üye
Mesajlar
196
Sorunsuz şekilde Android Studio kurup çalıştıran arkadaş var mı? 3 Gündür kurulumla uğraşıyorum denemediğim yöntem kalmadı olmuyor. Yardımlarınıza ihtiyacım var.
 

hyrgul

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Mesajlar
330
Anlatılan yöntemi uyguladım dosyaları indiriyor. Sanal cihazı kuruyor ve çalışıyor. Kullanılabilir gibi.
Ancak settings kısmından eklentileri ve yazılımı güncellemek için check update dediğim zaman yapmıyor. Eklenti listesini alamıyor. Repository'e ulaşamıyor.
Eklenti ve yazılım güncellemesi için sertifika sorununu nasıl çözeriz?
 

mc63

Site Gezgini
Mesajlar
70
arkadaşlar belirtilen işlemleri yaptım fakat apkyı emülatöre aktarmıyor run tuşuna basınca uygulamayı emülatöre aktarmıyor bu sorunla karşılaşan ve çözebilen var mı kafayı yedirtecek bu meb hattı
 

emre246

Üye
Mesajlar
5
Merhabalar sayın hocalarım. Android studio güncellemesi yaptıktan sonra Gradle öyle bir erişilmez hale geldi ki daha da kullanılamıyor. Unable to find path hatası alıyorum sürekli. Bu posttaki yöntem de dahil denemediğim yol kalmadı ancak Gradle 4.3 sürümünde sorun çıkarmayan MEB Gradle 7 sürümünde asla bağlanamıyor. Var mı yakınlarda bu sorunla karşılaşıp çözüm üretebilen?
 

kurrsad

Site Gezgini
Mesajlar
73
Hocam okuldaki bilgisayarıma format bile attım sırf android studio yu kurabilmek için, dediklerinizi de yaptım ancak cmd de password sorduğunda şifreyi yazmama izin vermiyor klavyeden tuşlara basamıyorum changeit yazamıyorum yani lütfen yardım eder misiniz?
Hocam siz changeit yazın enter e basın. Yazmıyormuş gibi görünüyor ama yazıyor
 

kurrsad

Site Gezgini
Mesajlar
73
hocam hata kusmındaki linkten gradle zip dosyasını indirip ilgili konuma kopyaladım hata kalmadı
 
Üst