Anadolu Lisesinde Bilişim Dersi

Kodla Büyü

yaasinn

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar şimdiye kadar hep meslek lisesinde çalıştım. İl dışı tayin isteyeceğim Anadolu lisesi açık gözüküyor. Anadolu lisesinde bilişim dersi seçmeli gözüküyor bilişim formatörlüğü için mi kadro açıldı acaba yoksa seçmeli derslerden dolayı mı açık gözüküyor.

Bir de anadolu lisesi mi yazmak mantıklı ortaokul mu.

İl dışı olunca yazmayın diyemem ancak ön sıralara zorunlu ders olan okulları yazın. Sonra seçmeli ders olanları yazın. Lise müdürleri genelde mobbing de 1 numara. Hemen tehdit başlıyor. Gitmeye çalıştığınız il memleket ise veya tanıdık varsa isterseniz araştırın müdür nasıl diye. O sizin için daha iyi olur.

Anadolu liselerinde ders seçmelidir.İdarenin ihtiyacına göre dersi seçerler. Eğer norm açıksa Bilişimci istiyorlar demektir. Etkileşimli Tahta ve Diğer rutin işler için.Tavsiyem okulu arayıp durumu sorup bilgi almanız.

Teşekkür ederim hocalarım cevaplarınız için.
Kararsızım ortaokul mu yazayım Anadolu lisesi mi. Lisede öğrenciye pek bişe verebileceğimi düşünmüyorum. ders de seçmeli olunca öğrenci de çok dersi sallamaz gibi

bence bu krizde hiç bir yere kıpırdamayın 3 5 sene daha sabredin

bence bu krizde hiç bir yere kıpırdamayın 3 5 sene daha sabredin
Hocam okulu dan çok memnunum ama ailevi sebeplerden ötürü tayin istemem gerekiyor.
Hep ortaokul açışmış bir tane de anadolu lisesi duruma göre tercih yapacam artık. Anadolu lisesinde nasıl olur bilemediğim için tecrübeli arkadaşlara sormak istedim.

Anadolu lisesindeyim. Yeni program aciklandi.2020_2021 den itibaren 11. ve 12.siniflarda seçmeli olacak.Universiteye hazırlanacak öğrenciler seçer mi dersi zannetmiyorum.2 sene sonra normdan baska bir okula gideceğiz öyle görünüyor.

Anadolu lisesindeyim. Yeni program aciklandi.2020_2021 den itibaren 11. ve 12.siniflarda seçmeli olacak.Universiteye hazırlanacak öğrenciler seçer mi dersi zannetmiyorum.2 sene sonra normdan baska bir okula gideceğiz öyle görünüyor.
Bu durumda ortaokul daha mantıklı duruyor gibi.

yeni programda branşımızla ilgili dersler var. öğrenciler illaki seçmeli ders seçecek ve bilişim bunda öncelikli olacak. ben umutluyum.

Ben 8 sene çalıştım lisede ve ortaokula geçtim. Daha önce de ortaokulda çalıştım ancak şimdi gördüm ki zorunlu ders olması çok önemli... Bazı müdürler var istediğin kadar kendini parala ilk hatanda hemen tehdit.

Merhaba arkadaşlar, gitmeyi düşündüğüm yerde sadece Anadolu lisesi açık. 5 yıldır BTR değilim, açıkçası olmak da istemiyorum. Okulu aradığımda,20 saat ders olduğunu söylediler, dönüştürülen bir okulmuş. Hiç lisede de çalışmadım. Çok kararsız kaldım,
fikir verebilir misiniz?

Merhaba arkadaşlar, gitmeyi düşündüğüm yerde sadece Anadolu lisesi açık. 5 yıldır BTR değilim, açıkçası olmak da istemiyorum. Okulu aradığımda,20 saat ders olduğunu söylediler, dönüştürülen bir okulmuş. Hiç lisede de çalışmadım. Çok kararsız kaldım,
fikir verebilir misiniz?
Hocam ben 5 yıldır lisede çalışıyorum eğer okulda laboratuvar varsa ders çok akıcı ve rahat oluyor ama yoksa sınıfta programlama anlatabilmek çok zor tabi öğrenci düzeyine göre de değişebilir bu durum. Liselerde norm fazlası olma durumu var sadece. Bende btr olmadım 22 saat dersim vardı ama okul tahta ve bilgisayarlarıyla ilgilendiğim için bir başkasına gerek kalmadı.

Ortaokullarda ve imam hatip okullarında iki yıl önce dil sınıflarının oluşturulmaya başlaması ile ortaokullarda da durum belirsiz hale geldi. 3 yıl önce eylül ayında imam hatip ortaokuluna tayinim çıktı. Okulun başladığı hafta Arapça-İngilizce ağırlıklı ve normal sınıf olarak 5. sınıfları ayırdılar. Dil sınıfında ders olmayınca norm düştü ve 2. dönem yeniden norm fazlasından tayin istedim. Geldiğim okul da imam hatipti. Aynı durum yeni okulda da yaşadım. Şu anda yine norm fazlasıyım. Ders doldurmak için başka okullara görev istedim ama çıkmadı. Mecburen BTR görevi istedim. Ortaokullarda her ne kadar dersler zorunlu gibi görünse de dil sınıflarını ayırınca geriye norm oluşturacak kadar ders kalmıyor. Ortaokullarda da tüm 5. sınıflar olmasa da yine birkaç tane dil sınıfı oluşturuluyor. Yani liselerdeki gelecek dönem ders olup olmayacağı sonunu büyük ölçüde ortaokullarda da var.

fikir verebilir misiniz?
hocam gideceğiniz lisede hazırlık sınıfı var mı?

Geri