Anadolu Lisesi 9. sınıf 2. dönem 1. sınav

Kodla Büyü

gölge_se

Aktif Üye
Arkadaşlar merhaba 9. sınıf için 2. dönem 1. sınav örneği ve çalışma kağıdı olan var mı elinde ? paylaşırsanız fikir olması açısından çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• 11104357_9.siniflaricinpythondersnotlari.pdf
    1,022 KB · Görüntüleme: 227
  • BTY 9-2-1.pdf
    112.8 KB · Görüntüleme: 204
  • BTY 9-2-1-x.pdf
    184.8 KB · Görüntüleme: 198
teşekkürler. 4.sorunuz hatalı hocam.bi göz atın tekrar isterseniz.

Çalışma kağıdı hazırladım bu şekilde paylaşıyorum.

Ekli dosyalar

• 9. Sınıf 2. Dönem 1. Sınav Çalışma Kağıdı.pdf
    912.5 KB · Görüntüleme: 144
10. sınıflar için de bunu hazırladım.

Ekli dosyalar

• 4, 5 -Ad Soyad Sınıf Numara Uygulama 4, 5 - 2022-2.pdf
    466.5 KB · Görüntüleme: 100
  • 2, 3 -Ad Soyad Sınıf Numara Uygulama 2, 3 - 2022.pdf
    643 KB · Görüntüleme: 87
hocam 9. sınıflara Python anlatamazsınız. önce algoritma bitirilmeli. seneye Python anlatabilirsiniz. yeni BTY dersi öğretim programının 9. sayfasında bakın ne yazıyor;

"Programlamaya giriş ve algoritma modülü alınmadan; robotik kodlama, mobil uygulama geliştirme ve pogramlama dilleri modülleri seçilemez. Programlama dilleri modülü alınmadan yapay zekâ uygulamaları
modülü seçilemez."

sanırım eski öğretim programına gitti kafanız ama yanlış yapıyorsunuz. sadece uyarmak istedim. kolay gelsin.

hocam 9. sınıflara Python anlatamazsınız. önce algoritma bitirilmeli. seneye Python anlatabilirsiniz. yeni BTY dersi öğretim programının 9. sayfasında bakın ne yazıyor;

"Programlamaya giriş ve algoritma modülü alınmadan; robotik kodlama, mobil uygulama geliştirme ve pogramlama dilleri modülleri seçilemez. Programlama dilleri modülü alınmadan yapay zekâ uygulamaları
modülü seçilemez."

sanırım eski öğretim programına gitti kafanız ama yanlış yapıyorsunuz. sadece uyarmak istedim. kolay gelsin.
22/11/2023'te yayınlandı yeni müfredat.
sadece buradan öğrendik.
ne tebliğ edildi; ne duyurusu geldi, ne de zümre kararı var.
kafama göre değil sene başında yaptığım; okul müdürünün imzaladığı plana göre gidiyorum.

kaynak:

Bunlar da örnek sorular. Yeni öğretim programı eski öğretim programı, önceki senaryolar yeni senaryolar vs hiçbiri bir diğerini tutmuyor. Açıkcası böyle karmakarışık bir sistem hiç görmedim bu seneye kadar. Seneye düzelir inşallah.

Ekli dosyalar

• 9. Sınıflar 2. Dönem 1. Sınav Örneği.pdf
    107.7 KB · Görüntüleme: 119
  • 10. Sınıflar Örnek Sınav Soruları.pdf
    106.2 KB · Görüntüleme: 79
22/11/2023'te yayınlandı yeni müfredat.
sadece buradan öğrendik.
ne tebliğ edildi; ne duyurusu geldi, ne de zümre kararı var.
kafama göre değil sene başında yaptığım; okul müdürünün imzaladığı plana göre gidiyorum.

kaynak:
Hocam yeni öğretim programına göre de Python kodu sorulamaz. Ben bilgisayar sınıfına götürebilmek için ve anlatılanlar teoride kalmasın diye ufak ufak algoritma anlatırken giriş yapıyorum kodlara. Programlamaya Giriş ve Algoritma'da Python kodu yok. Ama ufak tefek input() ve print() kodları anlatılabilir diğer türlü hiç anlayamıyor çocuklar, çok havada kalıyor.

Bunlar da örnek sorular. Yeni öğretim programı eski öğretim programı, önceki senaryolar yeni senaryolar vs hiçbiri bir diğerini tutmuyor. Açıkcası böyle karmakarışık bir sistem hiç görmedim bu seneye kadar. Seneye düzelir inşallah.
Hocam haftalık 1 saat ders ile ve BT Sınıfı olmadan ben de ancak bu kadar anlatabildim. İnanın 15senedir hiç bu kadar tükenmiş hissetmedim. Ortaokulda açık bulursam geçmek istiyorum. Anadolu Liselerinde Bilişim dersi çok havada kaldı. Ne senaryo uygulanıyor ne ders işleniyor. ben de algoritma anlatıyorum. ara tatilden sonra da yavaştan Python a geçiş yaparım inş

Geri