Anaconda Programını açamıyorum

Kodla Büyü

bilişimweb

Site Gezgini
Merhaba, bilgisayarıma ilk defa anaconda kurulumu yapıyorum program kurulumunda her hangi bir hata almıyorum ancak kurulduktan sonra başlat menüsünden programa tıkladığımda hiç bir şekilde tepki vermiyor, farklı bir path e de kurulum denedim yine aynı şekilde oldu. neden açılmaz acaba ?

Ben de çok uğraştım okulda win10 makinede bir çalışıyor tekrar çalıştırdığımda çalışmıyor. Anaconda içindeki scripts klasöründeki exe ler de kayboluyor.

virüs programlarınız engelliyor olabilir. Yönetici olarak çalıştırmayı da deneyin

Haklısınız hocam onu da denedim. Win10 a ait bir sorun galiba. Tekrar deneyeceğim.

Sayın hocam Anacondayı kurup çalıştırdığınızda herhangi bir tepki vermiyor ise kullanıcı adınızda boşluk veya Türkçe karakter var demektir. Normal kurulum hatasız kuruluyor lakin çalışmıyor. Öncelikle anacondayı kaldırın sonra administrator hesabına geçerek kullanıcı adınızı düzeltmeniz gerekiyor. İçerisinde boşluk yahut Türkçe karakter olmaması gerekiyor.

Örneğin kullanıcı adınız Davut AYDIN ise sadece Davut yapmanız gerekiyor. Yoksa anaconda ya çalışmıyor ya da kurulurken boşluk hatası veriyor. Uzun denemelerden sonra farkettik şimdi tüm bilgisayarlarda çalışıyor. kullanıcı adında Türkçe karakter varsa onu da düzeltin.

Geri