Ana PC'den ağdaki diğer pclere netsupport client yükleme

Kodla Büyü

gokhanbicer

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Tahtaların hepsine tek tek netsupport programını yüklemek yerine ana pc den otomatik client yazılımı yükleyebilir miyiz.

tahtaların ağ paylaşım merkezinden dosya paylaşımını açtım. ağdan klasörlerine erişebiliyorum.
Netsuport programı ile deploy yapmak istediğimden aşağıdaki ekran görüntüsü ile karşılaşıyorum. benden kullanıcı adı ve şifre istiyor ama bu bilgisayarın kullanıcı adı ve şifresi yok. ana hesap administrator.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    117.5 KB · Görüntüleme: 1,383
Hocam ben bu problemle ilgili konu açtım. Sonra çözdüm sorunu ve resimli çözümü paylaştım. Açtığım konulara bakarsan bulursun.

adadeniz' Alıntı:
Hocam ben bu problemle ilgili konu açtım. Sonra çözdüm sorunu ve resimli çözümü paylaştım. Açtığım konulara bakarsan bulursun.
Teşekkürler adadeniz,
Yönergelerinizle kurulumu yaptım.

açtığınız başlıktaki gibi Program Files altındaki Deploy klasörünü kopyalayıp clientlerde tek tek kurduğumuzda sadece lisanslama probleminde kurtulmuş oluyoruz. Tek tek tüm pclerde kurulum yapmak için bize clientteki bilgisayarda kullanıcı adı ve şifre istiyor ya bu kısma ne yazacağız, ya da şifre istememesi için client bilgisayarda ne gibi ayar yapmamız gerekiyor.

Hocam ben tüm pc lerde yonetici yetkili aynı isim ve şifreli kullanıcı açtım. Misal kadi deneme pass 1234

Sonra başlat-çaluştır-control userpasswords2 ile deneme dışındaki diğer kullanıcının şifresiz girişini sağladım.
Böylece tüm öğrenciler pc açınca otomatik açıldı.

Öğrtmenden clien kurylumunu gonderince kadi şifre istedi deneme 1234 yaptım. Tamam oldu :)

Ağ ve Paylaşım Merkezi/Gelişmiş Paylaşım Ayarları/Parola korumalı paylaşımı kapat yapın tekrar deneyin

adadeniz' Alıntı:

konunuzu bulamadım hocam başlığınız nerde, yardımcı olur musunuz? teşekkürler

adadeniz' Alıntı:
Hocam ben tüm pc lerde yonetici yetkili aynı isim ve şifreli kullanıcı açtım. Misal kadi deneme pass 1234

Sonra başlat-çaluştır-control userpasswords2 ile deneme dışındaki diğer kullanıcının şifresiz girişini sağladım.
Böylece tüm öğrenciler pc açınca otomatik açıldı.

Öğrtmenden clien kurylumunu gonderince kadi şifre istedi deneme 1234 yaptım. Tamam oldu :)

hocam bu yaptığınız işlemleri biraz açar mısınız ayrıntılı olarak?
yani öğrenci bilgisayarlarında ayrıca öğrenci hesabı mı açmak lazım, otomatik zaten admin hesabı var o olmaz mı?
Sonra başlat-çaluştır-control userpasswords2 ile deneme dışındaki diğer kullanıcının şifresiz girişini sağladım. bu nu nasıl yaptınız hocam?
şifreli kullanıcı olmadan olmaz mı hocam? şifresiz aynı isimde kullanıcı olur mu?
teşekkürler

forumda başka bir arkadaş şöyle cevap vermiş ama tatmin edici değil.
c1han' Alıntı:
yildizli_85' Alıntı:
Arkadaşlar NSS kurulu bilgisayarları NSS Tech Console ile görebiliyorum. Ancak NSS'de göremiyorum. Lütfen çözüm için fikir verin...

Deploy ile ilgili birşey mi? Nedir bu Deploy?

Ayrıa aşağıdaki ekran geliyo. Benden ne şifresi istiyor anlamadım.

file.php

NetSupport Tutor ile öğrenci bilgisayarları aynı sürüm olmadığında veya uyumsuz olduğunda bu pencere çıkıyor sanırım.
Öğrenci bilgisayarlarınızda kurulu NetSupport eski sürüm ise güncelleyiniz.

dilim döndüğünce anlatayım. en azından kendi yaptıklarımı;
normalde kurulumda administrator yetkili bir kullanıcı oluşuyor.
misal
kullanıcı adı: ogrenci password:1234
olsun.
en öncelikle tüm bilgisayarların aynı çalışma grubunda olmasına dikkat edelim.
başlat-çalıştır-control userpasswords2 yazınca çıkan ekranda kullanıcılar listeleniyor. hemen üstte de bir checkbox.. kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir parola girmelidir..
ogrenci'yi seçiyoruz ve checkbox önündeki tiki kaldırıyoruz. tabi doğal olarak parola istiyor. 1234 giriyoruz.
böylece öğrenci bilgisayarı açar açmaz direkt açılmış oluyor.

labdaki tüm bilgisayarların kullanıcı adı: ogrenci password:1234 olmalı. Böyle olmazsa ne olur? her bilgisayara geldiğinde yüklemeden önce o bilgisayarın kullanıcı adı ve şifresini soracak. bunun önüne geçmek için tüm pc lere aynı kullanıcı adını yani ogrenci'yi ve aynı sifreyi yani 1234'ü veriyoruz.

netsupport uygulama dağıt ile labımızdaki tüm bilgisayarları görüyoruz. yüklemek istediğimiz bilgisyarları seçiyoruz ve dağıt diyoruz. tabi haliyle kullanıcı adı ve şifresi istiyor. biz de ogrenci-1234 giriyoruz. tüm pc lerin kadi ve pass aynı oldugundan sorunsuz bir şekilde dağıtım ve kurulum gerçekleşmiş oluyor.

haaa diyelim ki siz ogrenci'leri guest filan yapmıssınız. o zaman admin hesabı oluşturuyorsunuz. bilgisayarları admin hesabıyla açıyorsunuz ki kurulum yapılabilsin. admin hesaplarının kullanıcı adı ve sifresi aynı oluyor ve yukarıda dediğim işlemleri yapıyorsunuz.hepsi bu kadar.
tabi ağ ve paylaşım merkezi ayarlarından ağdan bulmayı aç ve şifreli erişimi kapat kısımlarını seçmeyi unutmuyoruz.
sanırım hepsi bu.

adadeniz' Alıntı:
dilim döndüğünce anlatayım. en azından kendi yaptıklarımı;
normalde kurulumda administrator yetkili bir kullanıcı oluşuyor.
misal
kullanıcı adı: ogrenci password:1234
olsun.
en öncelikle tüm bilgisayarların aynı çalışma grubunda olmasına dikkat edelim.
başlat-çalıştır-control userpasswords2 yazınca çıkan ekranda kullanıcılar listeleniyor. hemen üstte de bir checkbox.. kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir parola girmelidir..
ogrenci'yi seçiyoruz ve checkbox önündeki tiki kaldırıyoruz. tabi doğal olarak parola istiyor. 1234 giriyoruz.
böylece öğrenci bilgisayarı açar açmaz direkt açılmış oluyor.

labdaki tüm bilgisayarların kullanıcı adı: ogrenci password:1234 olmalı. Böyle olmazsa ne olur? her bilgisayara geldiğinde yüklemeden önce o bilgisayarın kullanıcı adı ve şifresini soracak. bunun önüne geçmek için tüm pc lere aynı kullanıcı adını yani ogrenci'yi ve aynı sifreyi yani 1234'ü veriyoruz.

netsupport uygulama dağıt ile labımızdaki tüm bilgisayarları görüyoruz. yüklemek istediğimiz bilgisyarları seçiyoruz ve dağıt diyoruz. tabi haliyle kullanıcı adı ve şifresi istiyor. biz de ogrenci-1234 giriyoruz. tüm pc lerin kadi ve pass aynı oldugundan sorunsuz bir şekilde dağıtım ve kurulum gerçekleşmiş oluyor.

haaa diyelim ki siz ogrenci'leri guest filan yapmıssınız. o zaman admin hesabı oluşturuyorsunuz. bilgisayarları admin hesabıyla açıyorsunuz ki kurulum yapılabilsin. admin hesaplarının kullanıcı adı ve sifresi aynı oluyor ve yukarıda dediğim işlemleri yapıyorsunuz.hepsi bu kadar.
tabi ağ ve paylaşım merkezi ayarlarından ağdan bulmayı aç ve şifreli erişimi kapat kısımlarını seçmeyi unutmuyoruz.
sanırım hepsi bu.

Hocam çok teşekkür ederim zaman ayırıp cevap yazdığınız için

Hocam çok teşekkür ederim benim için çok faydalı oldu bu yöntemi kullanacağım.

Rica ederim. Ne demek. Tesekkürün bir kısmı @ademmola hocaya ait. Onun yardımlarıyla bu badireyi atlatmıştım

İnternete bağlı olmadan ama tüm bilgisayarlara net kablosu bağlıyken,bilgisayarları yönetecek bi seçenek var mı?Benim lab ımda net bağlantısı çok yavaş,sık sık kopuyor.tavsiyesi olan var mı?

Geri