AMD işlemcili Dizüstü

Kodla Büyü

twoalfa

Aktif Üye
Dizüstü bilgisayrlarda AMD işlemcinin performansı hakkında bilgi sahibi olan varmı. Önerirmisiniz.

Isınma dışında ben arkadaşımdan pek şikayet duymadım. Gerçi ona sorsak ısınmasıda dert değil rahatsız edecek derecede değil? Ancak benim asıl merak ettiğim AMD 64 teki 64 bit destekli işletim sistemini test etmek 64 bit sistem test eden var mı?

Hocam hep derler AMD çok ısnıyor filan ya inanma. Ben hep AMD kullandım 2 ay öncede AMD TURİON 2.0 GHZ işlemcili acer bir laptop aldım ve gayet memnunum. AMD işlemcilerin sadece sempron serisinde ısınma sorunu oldu oda aşıldı.. Bide benim AMD sempatim var.:)

Arkadaşlar bilgilendireyim AMD işlemcilerin L1 önbelleği (cache) düşük. Core 2 duoların bi çoğunda 4 mb cache bellek varken (2 mb olanlarıda var) AMD lerin bi çoğundada 2 mb cache var..Buna dikkat edin derim.
Cache bellek=İşlemciye en yakın bellek. RAM dan alınan bilgiler işlemciye gitmeden önce cache bellekte saklanıyor. Ramdan kat kat hzılı bir bellek türü. Zaten işlemci performansını etkileyen en önemli etmenlerden biride bu.

hocam ama AMD nin cache bellek yapısı ile İntelinki çok farklı. aksi halde İntel AMD'yi 2 ye hatta 3 e katlardı. Yakın saat hızlarındaki işlemciler hız bakımından neredeyse başabaş gidiyor cache bellekteki farka rağmen.

ben laptop tada normal PC dede AMD de kullandım. PC de AMD den vazgeçmem ama laptopta kesinlikle ısınma problemi var.3 tane kullandım 3ü de aynı. yavaş yavaş performansı düşüyor hatta kilitleniyor.

Geri