Altın Hesabı- Hangi Banka?

Kodla Büyü

hbasdereli

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar yaklaşık 15.000 lira param var altın hesabı açtırarak değerlendirmek istiyorum ve uzun vadeli düşünüyorum. Tavsiyelerinizi alabilirmiyim...

İş bankası kullanıyorum. Gayet memnunum..
Altın fiyatını mynetten takip ediyorum. Orda arttıysa bilin ki 5 dk sonra iş bankasında da artıyor. Biraz garip bir tesadüftür belki. Ben gayet memnunm. Al sat yaparak 3 ayda 10 milyar ile 500 tel kazanmışım. Ha al sat yapmasaydım vakti zamanında alsaydım da kalsaydı şimdi 2 bin kazanmıştım ama olsun.. :)

bank asya kullanıyorum,gün içinde alım-satım arası fark 60 kuruş civarı.onun dışında alım satım sırasında herhangi bir komisyon almıyor. 1 ay önce kullanmaya başladım bende.son 2 gündür altın çok arttı, alım için biraz beklesen iyi olur, genelde yükselişlerin ardından bir miktar düşüşe geçiyor.

80 inin üzerinde şu anda altın düşüp tekrar yükseleceği söyleniyor ama tam karar veremiyorum..

hocam uzun vadede düşünüyorsan alabilirisin. kısa vadede pek karın olmaz. ons şuan 1500 doların üzerinde. bunun 2000 $ dolara kadar gidebileceğini söylüyorlar. altın hesabını ilk yapan kuveyt turk. geçen sene yazın gramı 57 civarındaydı. şu an 80. seneye yazın 100 ü bulabilir. ama yine karar sizin.

Altın 80 lira civarında şimdi almamı mı önerirsiniz ya da bir süre bekleyip düşmesini beklemeyi mi?

güzel kardeşim az beklemelisin bu ara hızlı artış oldu az beklersen durulabilir kesin konuşmayayım.bi yıldır bu işi takip ediyorum 11000 den 14000 oldu miktarım 7 ayda.al sat işi biraz riskli alıp satacağın zamanı bilmessen zarar da edersin.bankaya gelince asya bank ile başladım.asyabankda alış satış arası fark 0,5 olabiliyo.0,5 çok önemli bi rakam değil gibi ama 15000 yaklaşık 200 gr eder buda 0,5 le çarparsan 100 lira eder.şimdi kuveytteyim fena değilalım satım arası fark asyadan daha düşük.bunlar faizsiz bankacılık.he faizli bankacılık benim için önemli değil dersen ziraat bankasını hep takip ederim.maaş bankamdır da üstelik mecburi.ziraatte alım satım arası fark daima 0,1 liradır.başka bankaları bilmem ama 0,1 liralık fark bence bulunmaz kendimde oraya geçmeyi düşünüyorum.bol kazançlar

Yapı krediden uzak durun, alış ve satış fiyatlarında diğer bankalara göre daha fazla oynama oluyor.
Satarken kapalıçarşıdaki 24 ayar altın fiyatından 1 TL kadar daha yukarıdan satıyorlar. Bozdururken de o günkü satış fiyatının 2 TL kadar aşağısından alıyorlar.

Fazili olanları düşünmüyorum hocam benim maaş bankam da mecburi ziraat yarın uğrayıp bilgi almayı düşünüyorum..

biz albarakayada gittik ama en cazibi kuveyt geldi.asya ile aramda gönül bağıda olmasına rağmen tercih etmedim orayı.bu iş sonuçta ticaret iş.ziraati o konuda beğeniyorum alış-satış farkı 0,1,gercekten bulunmaz.ama işin içinde faiz bulaşığı olunca olmuyo

burda alım satım arasındaki farkın düşük yada yüksek olması işlem hacminden kaynaklanıyo sanırım.işlem hacmi düşük bankalarda alım satım arası farkın yüksek olduğunu gördüm.

Temmuz'da 15.000 TL'lik Halkbank altın hesabı açtırmak mantıklı mı? Dikkat etmem gerkenler neler acaba?. Temmuz'da altın fiyatlarının düşebileceğine yönelik tahminler var.

evet yaz ayında bi durgunluk oluyo.gecen yıl bu zamanlar altın aldım ve bozdurmak istedim ihtiyacım oldu kasıma kadar aldığım değeri bulsunda zarar etmiyeyim diye bekledim.

bilgisayarbilisim33' Alıntı:
Temmuz'da 15.000 TL'lik Halkbank altın hesabı açtırmak mantıklı mı? Dikkat etmem gerkenler neler acaba?. Temmuz'da altın fiyatlarının düşebileceğine yönelik tahminler var.

Mart-Nisan aylarında okuldaki hocalardan bir tanesi 15.000 liralık altından yaklaşık 700 lira zarar etti. İyi analiz etmek gerekiyor bende çekimserim..

ya bu işlerden anlamıyoruz ki, dolarla altın alıp satmayı tavsiye edenler var. Altını alıp koyacam bir köşeye ama öyle bir zamanda bozdurmak zorunda kalırsın ki zarar edersin. Uzun vadeli yatırım aracı aslında bilmiyorum ne yapayım ya... TL olarak duruyor bankada.

maaş halkbankasından yattığı için burdan altın hesabı açtırmıştım ama toki ye başvurucam diye çektim ,altında uçuyor.

arkadaşlar altında uzun vadede zarar edeni görmedim duymadım hiç.ama kısa vadede zarar etme ihtimaliniz çok yüksek 1 ay için kesinlikle altın almayın.6 ay gibi bi vade düşünün en az.

İş bankasında bir cumhuriyet altını alım satım farkı 4buçuk tl. Gündüz tabi. Akşam ve haftasonları fark artıyor. Bilmiyorum diğer bankalar da böyle mii.

eğer çekimsersen altın konusunda fon al biraz bekle .En azından akar kokarı yok. Azda olsa kar edersin

aresbel3' Alıntı:
İş bankasında bir cumhuriyet altını alım satım farkı 4buçuk tl. Gündüz tabi. Akşam ve haftasonları fark artıyor. Bilmiyorum diğer bankalar da böyle mii.

Bankalar üzerinden altın alım satımında hafta içi gündüz saatleri dışında işlem yaparsanız alımlarda 1 tl fazladan satımlarda da 1 tl daha ucuzdan işlem yapılıyordu sanırım.

Teb ve Halk bankasını kullanıyorum, ikisinde de memnunum. Fakat Teb'in güzel bir avantajı var illa alacağın altın 1gr ve katı olacak diye birsey yok istersen 0,01 gram altın bile alabilirsin...

aresbel3' Alıntı:

Mesai saatleri dışında alım satım farkı bütün bankalarda artıyor diye biliyorum bende...

arkadaşlar ziraat iyi demişsiniz her ay bin de 7 gibi bir ücret kesimi var bu her bankada mı var benim param açısından yaklaşık 250 milyondan sene de 3000 liraya geliyor kesintisi bu mudur kar şimdi hem de ister kar et ister zarar et.ben en kısa zamanda çekicem.

lütfen cevap yazarsanız sevinicem.hangi banka daha iyidir.ziraatin iyi olmadığı kesin.zaten bu işlerde de daha yeniymiş.biraz geç oldu ama.

ben de araştırma yapıyorum öncelik devlet bankası olmasına dikkat edin derim
bir ikincisi alım-satım arasındaki fark düşük olan bankaları araştırıyorum...

55alperenler' Alıntı:
lütfen cevap yazarsanız sevinicem.hangi banka daha iyidir.ziraatin iyi olmadığı kesin.zaten bu işlerde de daha yeniymiş.biraz geç oldu ama.

Ziratten altın alamazsınız altın fonu alabiliriniz dikkat edin.

İş banktan altın alabilirsiniz satmaya niyet ettiğinizdede iyi bir zamanlama ile al-sat arasındaki fark az iken elinizden cıkarabilirsiniz.

Geri