Altın Hesabı- Hangi Banka?

Kodla Büyü
Kuveyt Turk: havale-eft ücretsiz, alım-satım arası fark şu an 70-80 kuruş, yıllık ücret kesintisi falan filan yok.

devlet bankası zaten çok az halk,ziraat ve vakıflar. ziraatin bu konuda çok kötü, yeni ve yetersiz olduğu belli zaten. diğer devlet bankaları hakkında fikrim yok ama demem o ki zaten çoğu yerli özel banka.ama kuvettürk de faizsiz katılım bankası adı altında geçiyor.Altın hesabında iyi olması da bundandır sanırım.

share_' Alıntı:

Bank Asya A.Ş.
Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.
Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş
Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş

bunlar faizsiz katılım bankası.peki bank asya hakkında bilgilerinizi paylaşabilir misiniz?

55alperenler' Alıntı:
share_' Alıntı:

Bank Asya A.Ş.

bunlar faizsiz katılım bankası.peki bank asya hakkında bilgilerinizi paylaşabilir misiniz?

faizsiz değil de faizin adı değişik. bir çeşit kendini rahatlatma sistemi yani..

Accipiter' Alıntı:
55alperenler' Alıntı:
share_' Alıntı:

Bank Asya A.Ş.

faizsiz değil de faizin adı değişik. bir çeşit kendini rahatlatma sistemi yani..

Hocam düz mantıkla bakarsak o zaman adam bıçaklama ile ameliyat etme de aynı şey. Konu hakkında bilgi sahibi olmadan insanları yanlış yönlendirmemek gerekir diye düşünüyorum.

habbe' Alıntı:
Accipiter' Alıntı:
55alperenler' Alıntı:
share_' Alıntı:

Bank Asya A.Ş.

Hocam düz mantıkla bakarsak o zaman adam bıçaklama ile ameliyat etme de aynı şey. Konu hakkında bilgi sahibi olmadan insanları yanlış yönlendirmemek gerekir diye düşünüyorum.
:+1:

habbe' Alıntı:
Accipiter' Alıntı:
55alperenler' Alıntı:
share_' Alıntı:

Bank Asya A.Ş.

konu hakkında bilgi sahibi olmadığımı avatarımdan mı anladınız bilmiyorum ama faizsiz bankacılık diye birşey yoktur. vardır diyen de bu yalana ortak olur.

Accipiter' Alıntı:
55alperenler' Alıntı:
share_' Alıntı:

Bank Asya A.Ş.

:+1:

Ben yıllardır halkbank kullanıyorum pişman değilim ;) alışkanlık hocam :) bank asya olayı aynı cola turka olayı gibi coca cola yasak haram ama cola turka olunca caiz.buda aynı şey kar payıymış neyin karpayı düz mantıkla falan alakası yok yeşil sermayenin bir yerde toplanması gerekiyor ,katılım bankaları adı altında birşeyler çıkardılar o kadar

g.cetin.66' Alıntı:
Ben yıllardır halkbank kullanıyorum pişman değilim ;) alışkanlık hocam :) bank asya olayı aynı cola turka olayı gibi coca cola yasak haram ama cola turka olunca caiz.buda aynı şey kar payıymış neyin karpayı düz mantıkla falan alakası yok yeşil sermayenin bir yerde toplanması gerekiyor ,katılım bankaları adı altında birşeyler çıkardılar o kadar

yorumunuz için tşk ediyorum.sizin hesabınız vadesiz mi acaba? aldığım bilgiye göre vakıfta da aylık kesinti olduğunu öğrendim. ziraatte abartılmış zaten 1000 7 aylık kesinti.peki halk ta da böyle bir kesinti var mı alış satış 1 tl imiş sanırım.

hocam fiyatı bank asyadan hafif fazla ancak bu hem alış hem satışta, anlık alım satım yapabilirsin böyle hareketli zamanlarda. 20000 tlde sadece bugünkü kazanç 600 en azından diğer altınların zekatı çıkıyo. ben bugün çıktım cuma ya da pzt tekrar girerim altına. ytd

şu anki fiyatlama:
satış 108,01691 alış: 107,01328

mse' Alıntı:
hocam fiyatı bank asyadan hafif fazla ancak bu hem alış hem satışta, anlık alım satım yapabilirsin böyle hareketli zamanlarda. 20000 tlde sadece bugünkü kazanç 600 en azından diğer altınların zekatı çıkıyo. ben bugün çıktım cuma ya da pzt tekrar girerim altına. ytd[/quoti
ben de düşünüyorum fakat int den işlem yapmak riskli değil mi?

hocam güvenlik üst düzey... Günlük limit-aylık limit para gönderme için 4000 tl Bugün 15000 tl yaptırdım, aylık limiti 150000e çıkardık. gizli soru vs cep telefonu koordinasyonu bişey olmaz hocam çok güvenli zaten telefonuna anında mesaj geliyo. olumsuz bir işlemde hemen iptal ettirirsin, özellikle para çıkışlarında.

bank asya da var yalan yok kullanmadım,
finansbank var şer.... izler bi ara aldım inanırmısın yükseldiğinde satamadım.

haaaa, bu fiyatlardan alınır mı valla alınmaz, yılbaşına kadar öngörü 120ydi zaten oralara yaklaştı. 110. 1000'ün altına mecbur düşer o zaman alınır. ekte grafiği var. alım aralığı 90-95 riske girmeyelim uçar dersen de 95-100 benim sözler kısa vade için uzun da zaten sorun yok. ytd

Ekli dosyalar

• altın.JPG
    altın.JPG
    47.6 KB · Görüntüleme: 978
Doktor bu ne!!!!

Ziraatten altın hesabı kullanıyorum, şu sıralar altın düştü diye biraz alayım dedim. Bir de ne görüyüm. Alış-satış arasında 3,5 TL fark.

Yani şöyle 50 gramlık bir işlemde, 150 TL fark. Oha felan oldum yani. :verymad:

Ekli dosyalar

• altina-bak.png
    altina-bak.png
    55.8 KB · Görüntüleme: 791
Arkadaşlar biraz toplu param var altın hesabına yatırmak istiyorum bu dönemde en avantajlı hangi banka?

Az önce ziraate gönderdiğim mesaj:

"Altın hesapları arası havale ve eft işlemi yapabilmek istiyorum. Yani benim altın hesabımda bulunan sanal altınları, başka birisinin altın hesabına gönderebilmek istiyorum. Havale ve eft işlemlerini para ile yapabiliyorsak altın ile de yapabilmeliyiz değil mi?

İnternet bankacılığı denedim, bulamadım, Şubeye gittim "altın hesabından altın hesabına aktarım olmuyor" dediler. "Peki nasıl yaparız" diye sordum. Verdiği cevaba bakın:

"Önce altın hesabınızdaki altınları bozdurun, sonra o parayı diğer hesaba gönderin, o hesaptan tekrar altın alın"

Bu öneri bana hiç akıllıca gelmedi. sizce de saçmalık değil mi bu? Yani sadece bir havale işlemi için önce bozdur, sonra gönder, sonra tekrar al. Diyelim ki 200 gr, altın gönderecem, bu işlemi takip etsem şu an için 700TL. para kaybım oluyor. Yazık değil mi bu?

İlgilenirseniz sevinirim."

AKADEMİA' Alıntı:
Doktor bu ne!!!!

Ziraatten altın hesabı kullanıyorum, şu sıralar altın düştü diye biraz alayım dedim. Bir de ne görüyüm. Alış-satış arasında 3,5 TL fark.

şuan iş bankası
alış :90.04
satış:89.38

Keşke bankaya mesaj göndermeden bir araştırsaydınız :eek:
Mesai saatleri dışında 3-5 lira fark oluyo her bankada. Mesai saatleri içinde 60 kuruş ile 90 kuruş civarı fark oluyo bankalarda.

AKADEMİA' Alıntı:
Doktor bu ne!!!!

Bu dediğiniz fark HALKBANK'ta 7 liraya çıktığı oluyor.

ben de halk bankası kullanıyorum gayet memnunum. anlık değişimler yansıyor hemen ve anlık alım - satım yapaliyorsunuz. tek sıkıntısı mesası saatleri dışında alım ve satım işlemlerinde gram başı 5tl gibi bir fark alması.

bote09' Alıntı:
AKADEMİA' Alıntı:
Doktor bu ne!!!!

şuan iş bankası
alış :90.04
satış:89.38

Hocam devlet bankasıdır, müşteriyi düşünür diyoruz şuna bak. İşbankasında fark 0.70, ziraatte fark 3.50

caesai' Alıntı:
Keşke bankaya mesaj göndermeden bir araştırsaydınız :eek:
Mesai saatleri dışında 3-5 lira fark oluyo her bankada. Mesai saatleri içinde 60 kuruş ile 90 kuruş civarı fark oluyo bankalarda.

Hocam mesajı başka konuda göndermiştim, mesaja tekrar göz atabilirsiniz. Bu konuyuda altın ile ilgili olduğu için aynı başlığın altına yazmıştım.

Mesai saati dışında neden bu kadar farklı oluyor acaba? Bu konuyu hiç düşündünüz mü?

Benim aklıma şu geliyor. Banka diyor ki: "Bu adam altın alım-satım işini kuyumcularda yapamaz, hepsi kapandı, mecbur bankada yapacak işini" Ondan sonra da diyor ki "Kardeşim işine geliyorsa" :verymad:

Geri