ALGORİTMA PROGRAMI OLAN VARMI?

Kodla Büyü

hakansia

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ARKADAŞLAR YENİ MÜFREDATTA ALGORİTMA KONUSU VAR. ELİNİZDE QBASİC, TURBO PASCAL VB. PROGRAM OLANLAR GÖNDERİRSE SEVİNİRİM.

Gençliğimi hatırlattın bana hocam yaf... pascal dedin... qbasic dedin.... :)

gençliğimde unv de yaptığım yurt programı vardı çok kapsamlı diil ama upload ediyorum bi bakın işinize yararmı... Daha pascal projesine ihtiyacınız varsa elimde mevcut epey bi proje var yükleyebilirim.

Algoritma dersi için qbasic daha uygun bence. hatta veri yapıları ders notları bulabilirsen daha uyugun olacagı kanaatindeyim.

Ekli dosyalar

• Yurt_programı_ALİ.rar
    14.1 KB · Görüntüleme: 356
Turbo Pascal 7.1 Final CD-RiP.rar

Turbo Pascal 7.1 Final CD-RiP.rar ekte buyrun hocam.

Ekli dosyalar

• Turbo Pascal 7.1 Final CD-RiP.rar
    1.7 MB · Görüntüleme: 480
BIN klasörünün içerisindeki "TPX.EXE" uygulama dosyasından çalıştıracaksınız.

hey gidi günler heyy :)
bende lise yıllarımı hatırladım be . Hatta ilk programımı tüpçüye yapmıştım :)

KILIÇARSLAN' Alıntı:
bu algoritma konusu öğrencilerin hiç hoşuna gitmeyecek maalesef

Hocam size katılıyorum.Excel deki formulleri bile sıkıcı bulan öğrencilerin, pascal ve Qbasic hiç hoşlarına gitmeyecek..

paylaşım için çok teşekkürler bende bu sene 11. sınıflara q basic ve pascal anlatıyorum şimdi burda olmasaydı bu proglar amma uğraşırdım. iyi ki varsınız arkadaşlar.

hacker hocam yurt programının kaynak kodları varmı sizde varsa rica edebiirmiyim
bende bilgisayar müh. öğrencisiyim ve c/c++ ile ilgili ödevlerim konusunda bana referans olur şimdiden teşekkürler

Hocam ben de akış diyagramı çizme programı var onu göndereyim okuldaki bilgisayarda
çiziyorsun resim çizer gibi çalıştır diyorsun çalıştırıyor
dans et, kahve koy, çay demle, arabayı çalıştır her şeyin algotiması var
crocodile adında

alikim83' Alıntı:
paylaşım için çok teşekkürler bende bu sene 11. sınıflara q basic ve pascal anlatıyorum şimdi burda olmasaydı bu proglar amma uğraşırdım. iyi ki varsınız arkadaşlar.

Hocam nasıl anlatıyorsun "ÖSS" felan demiyorlar mı "ya git hoca ne basici" felan demiyorlar mı? :mrgreen: :mrgreen: :?:

qbasic ve vista klavye sorunu !!!

Hocam verdiğiniz qbasic programı için öncelikle teşekkürler....(algoritma konusu için arıyordum )
Bizim labaratuvarda Vista business yüklü..Bilgisayarlarda F klavye ...
Qbasic programında ise q klavye oluyor..Uyumluluk sekmesini Win95 Win98 gibi ayarladımsa da klavye düzeni değişmiyor...Bu konuda bilginiz var mı ?

hocam algoritmada program anlatımımından ziyade basit matamatik problemlerinden yaralana bilrisiniz. bilyorsunuz algoritma programlamadan biraz bağımsızdır. mesela kadeş sayılar nasıl hesaplana biliri. program yazmdan matematiksel çözümü analatıla bilir.
yada bir iki bilinmeyeyenli denkleme nasıl çözülür gibi kolay gelsin...

Geri