ALEXA sıralamasındaki ilginçlink

Kodla Büyü

patoo

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar sitem alexa de 25 gün önce 19 milyonlardan 13 milyonlara hızlı bir geçiş yaptı.. daha sonra yaklaşık 20 gündür sitenin alexa sıralaması geriliyor.. ama ilginç olan şu ki 20 gündür siteye giren kullanıcı miktarı azda olsa artarak devam ediyor...yani ters bir orantı söz konusu alexa değerimin artması gerekirken bu şekilde düşüşünün sebebi nedir acaba.. Bu arada sitedeki içerik özgün tarafımdan ekleniyor.(kendi emeğim)
Yardımcı olurmusunuz, bu düşüşü nasıl engelleyebilirim ?

anlıyorum ama insanın yinede morali bozuluyor..peki nedeni hakkında bilgisi olan yokmu arkadaşlar...

patoo' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar sitem alexa de 25 gün önce 19 milyonlardan 13 milyonlara hızlı bir geçiş yaptı.. daha sonra yaklaşık 20 gündür sitenin alexa sıralaması geriliyor.. ama ilginç olan şu ki 20 gündür siteye giren kullanıcı miktarı azda olsa artarak devam ediyor...yani ters bir orantı söz konusu alexa değerimin artması gerekirken bu şekilde düşüşünün sebebi nedir acaba.. Bu arada sitedeki içerik özgün tarafımdan ekleniyor.(kendi emeğim)
Yardımcı olurmusunuz, bu düşüşü nasıl engelleyebilirim ?
Hocam Alexa'nın algoritması sadece Alexa toolbar'a ve sitenize koyduğunuz Alexa koduna dayanır. En ufak güvenirliği yoktur. Google'ın gözünde zerre kadar değeri yoktur. Önemli olan günlük tekil hitinizdir. Hitiniz arttıkça Alexa sıralamanız kötüye gidebilir ya da tam tersi olabilir dert etmeyin. www.ilizyon.net isimli sitem kendi kendine 2 yılda 449K'ya yükseldi ama yine de önemsemiyorum.

beratkocaman' Alıntı:
Alexa Google'n diye biliyorum. Elbet değeri vardır..
Alexa Google'ın değil. Google bir zamanlar tüyü bitmemiş toy bir delikalı iken sonuç sıralamalarında Alexa'yı da hesaba katıyordu. tabi o zamanlar algoritması bu kadar iyi değildi. Google Alexa'yı adamdan saymayalı 10 yıl oluyor :D

Geri