ALES'e nasıl hazırlanılır?

Kodla Büyü

sivayseri

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar, bölümü iyi bir ortalamayla bitirdim (3.6), ama il merkezne uzak bir ilçeye atandığım için şimdiye kadar ALES'dir, Y.Lisans'dır ilgilenmedim ama anladım ki artık bir yerden başlamak lazım. İlkbahar ALES'e başvuru yaptım, sizler nasıl hazırlandınız gerçi 40gün kadar bi süre kaldı ama yine de yüksek alabilmek için bu süreyi nasıl değerlendireyim?

boş bir masa bir sandalye bir saat sabitler, bir sınav kalemi (ösym nin verdiklerinden olsun) bir silgi ve birçok deneme (başta çıkmış sorular) değişkenler...
zamana karşı hazırlayın kendinizi, yanlışlarınızı öğrenmeden geçmeyin...
şimdiden başarılar...

Çıkmış soruları çözün hocam. Pratik olur, hız kazanırsınız. Başka da çalışacak bir şey yok zaten.

Çıkmış soruları çözerek çok faydası var, önceden hiç girdiniz mi bilmiyorum ama ben haırlanırken bir ay önceden tüm soruları çözerek hazırlanıyorum :D

Bizde eğitim alanında yüksek lisans yapmak için hangi alanın sorularını çözmek gerekiyor? Bu konuda bilgilendirilirsem sevinirim hocalarım.

Hocam geçmiş yılların sınavlarında 7-8 tanesini deneme gibi yapıp sınava girin yeterli bence...

sanırım geçmiş sınav sorularını çözerek halletmeye çalışacağız, arkadaşlar sanırım ea kısmınından gireceğiz demi sözel 2 yi çözmemize gerek yok alımlar genelde ea kısmından oluyor die biliyorum ?

sivayseri' Alıntı:
Arkadaşlar, bölümü iyi bir ortalamayla bitirdim (3.6), ama il merkezne uzak bir ilçeye atandığım için şimdiye kadar ALES'dir, Y.Lisans'dır ilgilenmedim ama anladım ki artık bir yerden başlamak lazım. İlkbahar ALES'e başvuru yaptım, sizler nasıl hazırlandınız gerçi 40gün kadar bi süre kaldı ama yine de yüksek alabilmek için bu süreyi nasıl değerlendireyim?

hocam Divriği de mi görev yapıyor sunuz

karçiçeği' Alıntı:
sivayseri' Alıntı:

hocam Divriği de mi görev yapıyor sunuz
evet sayın Hocam Sivas-Dİvriği (avatar Namaz kılan gölge silüeti Dİvriği Ulu Cami)

ya bu sayısal1/2 sözel 1/2 hangisi çözülecek sınavda? bizim bölüm için hangisi gerekiyor yani? eğitim yönetimini düşünüyorum ben.eşit ağırlık oluyor sanırım.sayısal 1 /sözel 1 mi çözeceğim?

bahhele' Alıntı:
ya bu sayısal1/2 sözel 1/2 hangisi çözülecek sınavda? bizim bölüm için hangisi gerekiyor yani? eğitim yönetimini düşünüyorum ben.eşit ağırlık oluyor sanırım.sayısal 1 /sözel 1 mi çözeceğim?
aynısını bende merak ediyorum bende eğitim yönetimi düşünüyorum bu arada bende sivasta görev yapıyorum hocam

ALES bir hazırbulunuşluktur.. bişey yapmana gerek yok. hızlı ol yeter.

ucamus' Alıntı:
bahhele' Alıntı:
aynısını bende merak ediyorum bende eğitim yönetimi düşünüyorum bu arada bende sivasta görev yapıyorum hocam

ea çözeceksiniz hocam: mat1 mat2 türkçe1
bunları çözmeniz size aynı zamanda sayılsal puanı da getirecek...

yok ben sözelden girecem diyorsanız (bizim bölümde alım var mı bilmiyorum) :türkçe1 türkçe2 ve mat1 çözersiniz o durumda da...
hangi bölümü çözerseniz çözün toplam 150 soruyu 180 dakikada çözmeniz gerekiyor...
kolay gelsin...

ben hiç çalışmadan ve hiç uyumadan girdiğimde 70 almıştım

sadece 2-3 senenin soruları çözüp, düzgün bir uyku ile girdiğimde 82 aldım.

b.t ciler için aleste sıkıntı yok bence :+1:

ALES te en büyük sorun sürenin yetmemesi. Çıkmış sorulardan başlayarak sürekli soru çözerek hızınızı artırabilirsiniz. Zaman yeterli olsa fazla bir bilgi gerekmeden %98 çözülebilecek sorular. YGS-KPSS gibi konu çalışmak, bir şeyleri ezberlemek gerekmiyor.

kafkas' Alıntı:
ben hiç çalışmadan ve hiç uyumadan girdiğimde 70 almıştım

sadece 2-3 senenin soruları çözüp, düzgün bir uyku ile girdiğimde 82 aldım.

b.t ciler için aleste sıkıntı yok bence :+1:

öle deme hocam yaa ben çok körelmişim..bi soru gördüm son çıkan aleste .oha dedim bu ne yaaa..

dizilerle alakalıymış sanırım.dizi ney yaa dizi neyyyy :D

Geri