alem INTEL ci olmuş ne olacak AMD cilerin hali..

Kodla Büyü

spider23

Süper Üye
Süper Üye
AMD ci arkadaşlar destek fikir öneri ve yardımlarınızı bekliyorum..Sistem toplamaya niyetlendim ama piyasada acayip bi INTEL fanlığı seziyorum..ama AMD 8350 yada 8320 lerle yeni bi sistem toplamayı düşünüyorum ki bu topladığım 4. AMD li sistemim olacak;bugüne dek hiç üzmedi AMD lerim beni ;ki http://www.cpubenchmark.net/common_cpus.html linki incelerseniz amd 8350 ve 8320 lerin uygun fiyata intel'in pekçok pahalı işlemcisini geride bıraktığını göreceksiniz yalnız anakartlarda bu işlemciler yeni odluğundna sıkınıt olur mu??bios güncelleme vs.. ile giderilemeyen bi takım sorunlar vs..ler beni bulur mu diye de kafama takılımıyor değil..Son zamanlarda AMD li sistem toplayan oldu mu??

bence bir sorun çıkmaz al gitsin derim :) şu an amd sistem kullanıyorum 5200+ 5. yılını devirmek üzere daha tık demedi ve hiç kapanmıyor makina :)

Sağlamlığında zaten sorun yok sorun performans. Eğer değerler inteli geçiyorsa düşünmeden al tabi.

işlemciye daha az para verip ssd almak daha makul geliyor bana. işlemcileri deli gibi zorlayan uygulamlar oyunlar değilmi sonuçta. ssd oyunlarda pek bir işe yaramıyor gerçi :) ben amd sistem toplayıp daha iyi bir ekran kartı ve bir ssd almayı daha makul buluyorum. sonuçta artık daha fazla performans isteyen programlar ekran kartının gücünü kullanabiliyor.

valla bende INTEL le toplayacağım bu defa sistemi;AMD nin 990 chipsetli anakartlarında çokça sorunlar varmış ve AMD bi çok testte intel'in gerisinde sadece çoklu çekirdek kullanımlarında bi avantakı söz konusu ama bildiğim kadarı ile 8 çekirdeği de etkin kullanan ne bir oyun ne de bir program şu an için sözkonusu değil..Karar verdiğim sistem aşağıda:
Ekran kartı: ASUS GTX 560 1,5 Gbyte
İşlemci: INTEL İ5 3470
Anakart: ASUS P8 Z77-V LX
PSU: XILENCE 600 WATT 80+ sertifikalı
RAM: CORSAİR VENGeANCE 1866 MHZ.
HD: 1 TByte Seagete
Monitör: Philips 22 inch DVI+HDMI

evet arkadaşlar bu sistemde önerileriniz yada dikkat etmem gerekene gözümden kaçan bir nokta noksanlık varmıdır?Anakartı başta Gigabyte seçtim sonra Z77 lerde sorunlar yaşanmış öyle olunca ASUSU'a döndüm biraz fiyat farkı var;ayrıca belki çok mantıklı gelmeyebilir ama ekran kartı ve anakartı aynı marka almak kafama daha çok yatıyor..mantıksız gelebilir tercihim hep bu yönde oldu..Bir defa bunun dışında tercih yaptım başım ağrıdı-sorun çıktı..O yüzden PCI-e 3.0 lı sapphire in 7850 modeli yerine PCI-e 2.0 ASUS GTX 560 1,5 Gbyte tercih ettim..inşallah yanılmam..

marka takıntılı olma derim misal millet pek bilmez yada güvenmez ben kendime hep diğer markaların muadillerinden biraz fazla verip biostarın t serisinden anakart alıyorum. mavi ekran nedir bilmiyorum :) tabi bilmeyen kişilerede bilindik markaları toplarım :)

Geri