Alan Ve Atölye şefliği yardım

Kodla Büyü

comp_teach

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar sizlere bir sorum olacak. Bu sene alan şefliği işi bana kaldı. Okulumuzda bilişim alanına ait 4 atölye bulunmakta. Biz buraya 1 Alan şefi ve 4 atölye şefi vermek istiyoruz daha önceden bu şekildeydi sanırım ama yönetmelikte bu konuyla ilgili net bir durum göremedim. Yorumlamaya bırakılmış gibi. Bilmediğim başka bir yönerge mi var bulamadım. Bildiğiniz görüş yazısı yada yönerge varmıdır bu konu ile ilgili?

Mevcut yönerge aşağıdaki şekildedir.

OOKY 84/3
(3) Bir alan/bölüme ait sadece bir atölye veya laboratuvarın bulunması halinde atölye veya laboratuvar şefliği oluşturulmaz ve şef görevlendirilmez. Alan/bölüm şefi bu atölye veya laboratuvar ile ilgili iş ve işlemleri de yürütür. Ancak, çocuk gelişimi ve eğitimi alanına ait uygulama sınıfları için oluşturulan atölye şefliği bu fıkra kapsamında değerlendirilmez.

biz bu maddeye göre 4 atölye için

1 alan şefi 3 atölye şefi mi yoksa
1 alan şefi 4 atölye şefi mi görevlendirmeliyiz.

konuyla ilgili resmi bir evrak varsa bilgilendirebilirmisiniz.

hocam yazı gayet açık bence yorumluk değil. 4 atölyeniz var 1 alan şefi ve 3 atölye şefiniz olmalı.

Alan şefinin de ilgilenmesi gereken bir atölye olması gerekiyor. O yüzden 1 alan şefi 3 atölye şefi.

bu madde de var en başta

MADDE 84 – (Başlığı ile Birlikte Değişik:RG-16/9/2017-30182)
(1) (Değişik:RG-1/9/2018-30522) Meslekî ve teknik eğitim okul ve kurumlarında açılan her alan/bölüm için bir alan/bölüm şefliği, donanımı bulunan her atölye veya laboratuvar için bir atölye veya laboratuvar şefliği oluşturulur.

1 atölye olsaydı sadece alan şefi. birden fazla atölye olması durumunda her atölyeye bir atölye şefi ayrıca bir de alan şefi. buradan çıkacak anlam budur ve bu şekilde uyguluyoruz. 4 atölyemiz var. 4 atölye şefi + 1 alan şefimiz var

bu madde de var en başta

(1) (Değişik:RG-1/9/2018-30522) Meslekî ve teknik eğitim okul ve kurumlarında açılan her alan/bölüm için bir alan/bölüm şefliği, donanımı bulunan her atölye veya laboratuvar için bir atölye veya laboratuvar şefliği oluşturulur.

1 atölye olsaydı sadece alan şefi. birden fazla atölye olması durumunda her atölyeye bir atölye şefi ayrıca bir de alan şefi. buradan çıkacak anlam budur ve bu şekilde uyguluyoruz. 4 atölyemiz var. 4 atölye şefi + 1 alan şefimiz var
bende bu şekilde yorumluyorum bu kararı ama resmi bir dayanağa bağlayamadım

bu madde de var en başta

bu maddeye istinaden müdürümle konuştum hocam teşekkür ederim 1 alan şefi 4 atölye şefi yapmaya karar verdik. Aynen bu madde açık .
eğer tek atölye olsaydı
(3) Bir alan/bölüme ait sadece bir atölye veya laboratuvarın bulunması halinde atölye veya laboratuvar şefliği oluşturulmaz ve şef görevlendirilmez. Alan/bölüm şefi bu atölye veya laboratuvar ile ilgili iş ve işlemleri de yürütür. Ancak, çocuk gelişimi ve eğitimi alanına ait uygulama sınıfları için oluşturulan atölye şefliği bu fıkra kapsamında değerlendirilmez.

bu maddeyi değerlendirmemiz gerekirdi. Diğer arkadaşlara da yardımcı olması amacıyla buradan tekrar paylaşayım teşekkürler

Hocam biz daha önce denedik bizde kabul edilmemişti ne kadar anlattıysak idarecilerimizi ikna edememiştik. Teşekkürler aklımızda bulunsun tekrar.

Hocam biz daha önce denedik bizde kabul edilmemişti ne kadar anlattıysak idarecilerimizi ikna edememiştik. Teşekkürler aklımızda bulunsun tekrar.
hocam ben az önce konuştum anlattım durumu onayladı sıkıntı yok. Bu maddeyi göstererek tekrar konuşmayı deneyin bence. Diğer maddeyide tek lab olması durumunda istisna olarak koyduklarını belirt. İkna olması gerekir. Yoksa @nur4lk hocamın dediği gibi dilekçe verin zümre olarak sonrasında hertürlü çözülür iş. Ama bence oralara gerek kalmaz gibi

Geri