Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Alan şefi arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum

Konu, 'Öğretmen | İdari, Hukuki ve Özlük Hakları Konuları' kısmında greenstone tarafından paylaşıldı.


 1. greenstone

  greenstone Üye

  Kayıt:
  4 Eylül 2011
  Mesajlar:
  10
  Beğeni:
  0
  Okulda 3 bilişim teknolojileri öğretmeniyiz. okulumuzda 2 adet bilişim teknolojileri laboratuvarı ve giyim bölümüne ait 1 adet bilgisayarlı kalıp atölyesi mevcut. ayrıca etkileşimli tahtalarda tüm sınıflara takılmış durumda. ben alan şefi olarak görev yapmaktayım. diğer arkadaşlarda herhangi bir şeflik görevi yok. son zamanlarda işlere yetişemez oldum. etkileşimli tahtalarda sürekli problemler çıkmaya başladı. onlara bakmaktan diğer işleri yapamaz haldeyim. bu zamana kadar özveriyle işlerimi yaptım. fakat son zamanlarda okul müdürüyle aramız bozuldu. en azından etkileşimli tahtalara bakmaktan kurtulmak istiyorum. bununla ilgili yazı, yönetmelik vb. olan, aynı durumdan kurtulmayı başarmış arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum. nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız çok makbule geçicek
   
 2. hgvural

  hgvural Site Gezgini

  Kayıt:
  5 Ekim 2007
  Mesajlar:
  45
  Beğeni:
  0
  Sayın hocam 2 öğretmenin için atelye şefi olmalarını teklif edebilir ve yükünü hafifletirsin. Atelye şeflerine labları zimmetleyebilirsin. Akıllı tahtalar için ise Okulunuza BT Rehber öğretmen görevlendirmesi yapılmasını iste. O öğretmenin tek işi Fatih projesi olur. Eğer sana Okulda Bilişim Alanı var derlerse ki öyle diyeceklerdir ya alandan bir arkadaşının görevlendirilmesini iste ya da görevli olmadığın için bu işler ile uğraşma. Mevzuata bakarsan sen sadece alanındaki bilgisayar ve diğer aletlerden sorumlusun. Hatta alandaki tüm öğretmenlerin sorumluluklarında farklı ve fazla bir sorumluluğun yok.
   
 3. greenstone

  greenstone Üye

  Kayıt:
  4 Eylül 2011
  Mesajlar:
  10
  Beğeni:
  0
  teşekkür ederim hocam sağolasın
   
 4. yakuphan

  yakuphan Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  7 Nisan 2007
  Mesajlar:
  4.462
  Beğeni:
  679
  ET'lerden alan şefi olarak sorumlu değilsin, diğer giyim lab'ından da sorumlu değilsin. Ancak siz en başta hata yapıp, bunların da sizin sorumluluğunuzda olduğu izlenimi yaratmışsınız ki idarecilerinizin işine gelmeyeceği için sıkıntı yaşatacaklardır.
  Öncelikle tahtalarla ilgilenmeyi bırakın. Gelen müşterilere tahta benim görev alanıma girmiyor deyin. İdare bir şey söylerse onlara da aynısını söyleyip, okula BTR görevlendirilmesi gerekiyor, tahtalar o kişinin sorumluluğundadır deyin. Bilişim alanı olsa dahi okulunuza BTR görevlendirilebilir, bunun önünde bir engel yok. Siz ve diğer BT öğretmenlerinden bu görevi istemelerini idare isteyemez.
  Bizim okula da 46 tahta kuruldu. Sene başında hepsine imaj yükleyip, deepfreeze yükledim. İdareye tahtalar benim sorumluluğumda değil dedim. Ancak yine de yardımcı olurum dedim. Açılmayan tahta olursa idareye söyleyip, servise telefon ettiriyorum. Onun dışında şu ana kadar öyle aşırı bir iş çıkmadı.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal