Alan şefi arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum

Kodla Büyü

greenstone

Üye
Okulda 3 bilişim teknolojileri öğretmeniyiz. okulumuzda 2 adet bilişim teknolojileri laboratuvarı ve giyim bölümüne ait 1 adet bilgisayarlı kalıp atölyesi mevcut. ayrıca etkileşimli tahtalarda tüm sınıflara takılmış durumda. ben alan şefi olarak görev yapmaktayım. diğer arkadaşlarda herhangi bir şeflik görevi yok. son zamanlarda işlere yetişemez oldum. etkileşimli tahtalarda sürekli problemler çıkmaya başladı. onlara bakmaktan diğer işleri yapamaz haldeyim. bu zamana kadar özveriyle işlerimi yaptım. fakat son zamanlarda okul müdürüyle aramız bozuldu. en azından etkileşimli tahtalara bakmaktan kurtulmak istiyorum. bununla ilgili yazı, yönetmelik vb. olan, aynı durumdan kurtulmayı başarmış arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum. nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız çok makbule geçicek

Sayın hocam 2 öğretmenin için atelye şefi olmalarını teklif edebilir ve yükünü hafifletirsin. Atelye şeflerine labları zimmetleyebilirsin. Akıllı tahtalar için ise Okulunuza BT Rehber öğretmen görevlendirmesi yapılmasını iste. O öğretmenin tek işi Fatih projesi olur. Eğer sana Okulda Bilişim Alanı var derlerse ki öyle diyeceklerdir ya alandan bir arkadaşının görevlendirilmesini iste ya da görevli olmadığın için bu işler ile uğraşma. Mevzuata bakarsan sen sadece alanındaki bilgisayar ve diğer aletlerden sorumlusun. Hatta alandaki tüm öğretmenlerin sorumluluklarında farklı ve fazla bir sorumluluğun yok.

ET'lerden alan şefi olarak sorumlu değilsin, diğer giyim lab'ından da sorumlu değilsin. Ancak siz en başta hata yapıp, bunların da sizin sorumluluğunuzda olduğu izlenimi yaratmışsınız ki idarecilerinizin işine gelmeyeceği için sıkıntı yaşatacaklardır.
Öncelikle tahtalarla ilgilenmeyi bırakın. Gelen müşterilere tahta benim görev alanıma girmiyor deyin. İdare bir şey söylerse onlara da aynısını söyleyip, okula BTR görevlendirilmesi gerekiyor, tahtalar o kişinin sorumluluğundadır deyin. Bilişim alanı olsa dahi okulunuza BTR görevlendirilebilir, bunun önünde bir engel yok. Siz ve diğer BT öğretmenlerinden bu görevi istemelerini idare isteyemez.
Bizim okula da 46 tahta kuruldu. Sene başında hepsine imaj yükleyip, deepfreeze yükledim. İdareye tahtalar benim sorumluluğumda değil dedim. Ancak yine de yardımcı olurum dedim. Açılmayan tahta olursa idareye söyleyip, servise telefon ettiriyorum. Onun dışında şu ana kadar öyle aşırı bir iş çıkmadı.

Geri