Alan sınavında Bilişim Yok

Kodla Büyü
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Bakanlık ile ÖSYM arasında yapılan çalışma neticesinde öğretmen adaylarına uygulanacak alan sınavının 15 alanda, 13 Temmuz 2013'te yapılacağı, bu sınavın ağırlığının yüzde 50 olarak belirlendiği bildirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı, son günlerde basında öğretmen adaylarına uygulanacak alan sınavına ilişkin hatalı haberler üzerine açıklama yapılmasına gerek görüldüğünü belirtti.

Bakanlığın öğretmenlerin yetiştirilmesi, seçilmesi ve geliştirilmesi süreçleriyle ilgili çok önemli adımlar attığı vurgulanan açıklamada, bu süreçlerin çalışmalar tamamlandıkça kamuoyuyla paylaşılacağı ifade edildi.

Bu çalışmalar kapsamında, öğretmen adaylarının atama sürecinde seçilmesi amacıyla ilk kez alan sınavı uygulamasına geçileceğinin duyurulduğu belirtilen açıklamada, ancak bu sınavların kaç alanda yapılacağı ve ağırlığının hangi oranda olacağı konusunda çeşitli haberler çıktığı, bunların da kamuoyunun yanlış bilgilenmesine yol açtığı kaydedildi.

Bakanlık ile ÖSYM arasında yapılan çalışma neticesinde öğretmen adaylarına uygulanacak alan sınavının 2013 yılında 15 alanda yapılmasına karar verildiği belirtilen açıklamada, 6-7 Temmuz 2013'te yapılacak KPSS'de genel yetenek bölümünün ağırlığının yüzde 15, genel kültür bölümünün ağırlığının yüzde 15, eğitim bilimlerinin oranının yüzde 20 olacağı bildirildi. 13 Temmuz 2013'te yapılacak alan sınavının ağırlığı ise yüzde 50 olarak belirlendi.

Büyük ihtimal bizi daha kötüsü bekliyor...
Çünkü artık MEB'in her yaptığı bir önceki yaptığından daha berbat oluyor...

Rehberlik atamasında sorun olmadığı için, hepsinin atandığı için Rehberlik sınavının koyulmamasını anlıyorum.
Sınıf öğretmenliği ise Türkçe Matematik ve diğer derlerin hepsini alıyorlar. Bunların hepsi de zaten GK-GY ve Eğitim Bilimlerinde soruyorlar. Aynı soruları birdaha sormanın anlamı yok diye düşündüler sanırım, anlıyorum.

Bizim dersten sınav olmaması, geleceğimizin tamamen kapkaranlık olduğunu gösteriyor... Böte 1-2.sınıfındaki arkadaşlar boşuna üniversitede zaman geçirmeseler iyi olur.

devlet okullarında bilgisayar diye bir ders yok artık arkadaşlar buna alışmamız lazım..zaten olsa ne yazar bilgisayarlar çok eski ve yenileyen yok...
bence herkes kapağı başka yere atsın....halk eğitim merkezi veya üniversiteler olabilir....

bize sınava gerek yok biz her işi yaparız :D istinasız :!: biz bu yüzden tüm branşlardan sınava girebiliriz :verymad:

boşverin arkadaşlar yanlış anlamayın ben ilk duyduğumda şok olmuştum ama bundan sonra hayata bakış açım değişti
gelecek kaygısı stres moral bozukluğu gibi şeyler münafıklık alametiymiş
bunu aklınıza getirin arkadaşlar bu mesleği bize Allah verdi rızkı sadece o verir ve alır
hiççç düşünmeyin gerisini bunu düşünün yeter
ben kendi adıma şöyle söyleyim ortaokul anadolu lisesi lise fen lisesi üni gazi üniversitesi yüzde 7 yüzdelik dilimle
hatta eşit ağırlık yüzdelik dilimi yüzde 2 ama sonuç seçmeli ders öğretmeni
okulda geçen hafta söyledim fen lisesi mezunu diye şok geçirdiler
ama biz bişey değiliz Allah bizi bişey yapıyo sadece

ya bunlar ne yapıyor!.. inanın var ya bilgisayarı herkes çok iyi biliyorum diyen bu insanlar; daha bilgisayar öğretmenliğini nasıl bir sınava tabi tutacağını bilmedikleri için sınav hazırlamıyorlar bizim branşa..

Geri