alan değişikliği analizi

Kodla Büyü

dattin

Aktif Üye
arkadaşlar alan değişikliğinde atama istediğim yere 217 puanla yerleştirme yapıldı.Kaç senedir bekliyormuş.Tahminin 20 senelik öğretmen emekliliği gelmiş neredeyse artık.Alan değişikliği yapıyor. :?

dattin' Alıntı:
arkadaşlar alan değişikliğinde atama istediğim yere 217 puanla yerleştirme yapıldı.Kaç senedir bekliyormuş.Tahminin 20 senelik öğretmen emekliliği gelmiş neredeyse artık.Alan değişikliği yapıyor. :?

sınıf öğretmenidir o.. word le exceli bile bilmiyordur..

Meslek liselerinde açık çok az olana da hizmet puanı yüksekler gidebiliyordu. Şimdi bir de sınıf öğretmenliğinden geçen çok yüksek puanlı rakipler çıktı.

Sınıf öğretmenliğinin iller arası yer değiştirmesi imkansız hale gelince onlar da çözümü alan değiştirmekte buldular. 217 puanlı sınıfçı il dışında yerinden kımıldaması çok zor. Bilişim öğretmenliğine geçince istediği şehre rahatlıkla gider.

Bu alan değişikliği olayı 4+4+4 'den kaynaklandı. 4. ve 5. sınıfa geçen sınıf öğretmenleri birdenbire 1. sınıfı okutmak zorunda kaldılar. 60 - 66 ay arasında olan çocukların velileri de çocuklarının küçük olduğunu öne sürerek çoğunluğu rapor aldı ve sonunda 1. sınıfa yeteri kadar talep gelmedi. Sınıf öğretmenleri norm fazlası oldular. Bunların da bir şekilde eritilmesi gerekiyordu. Ve en sonunda bu alan değişikliği açıldı.

ben artık bu tip sınıf öğretmenlerine saygı göstermem.adam ilçe merkezinde gayet de iyi bir okulda, tayin derdi yok.tutmuş 2 tane matematik dersi aldı diye matematiğe geçip herkesin önünü tıkıyor.bu çok büyük haksızlık...

biz de az buçuk matematik fen dersleri falan aldık niye yan alan sayılmıyor hala anlamıyorum.

tayinci42' Alıntı:
dattin' Alıntı:

sınıf öğretmenidir o.. word le exceli bile bilmiyordur..
Sevgili öğretmen arkadaşım. Size yapılan haksızlığı her platformda sizin yanınızda olarak dile getirdim. Her okulda olması gereken bir branş olarak görüyorum. Her meslek saygındır. Ben sınıf öğretmeniyim. Aynı zamanda formatörüm. Bir dönem de yaptım. Ondan sonra da hiç bir zaman formatörlük yapmadım.Bilinçli olarak talepte bulunmadım. Çünkü asıl mesleğim SINIF ÖĞRETMENLİĞİDİR. Alan değişikliğine de müracaat etmedim. Her ne kadar bu hak sunulmuş olsa da. Beden eğitimi konusunda ihtisasım da var. Hakkınızı savunurken insanların onurunu zedelemeyin derim. Çünkü insanların en son terkedeceği şey ONURU dur. Haklı iken haksız duruma düşmeyin. Sınıf öğretmeni word ve exceli bilemez mi?Ben word, exeli de çok iyi biliyorum. Amatör olarak web sitesi de yapıyorum. Tabii sizin kadar değil.Yine tekrarlıyorum mesleğinize yönelik haksızlıkları asla kabul etmiyorum. Hatta bir Matematik dersi kadar önemli buluyorum. Haksızlığa uğradığımızı dile getirirken sapla samanı karıştırmayalım. Önceden olduğu gibi bundan sonra da daima yanınızda olacağımı belirtir mesleki hayatınızda Rabbimden muvaffakiyet dilerim. Sevgilerimle...

hocam olay bu değil.olay herkes en iyi bildiği, tecrübe edindiği işi yapsın.20 yıllık sınıf öğretmeni kalkıpta ben matematikte yeterliyim deyip matematik öğretmeni olmasın.yoksa herkesin kendine göre yeterlilikleri elbet vardır.bilgisayardan da anlarsınız matematikten de ama bu kimseyi o alanda söz sahibi yapmaz malesef. sadece şu anda meb in bakış açısına göre yapıyor.dünyanın başka hiçbir yerinde böyle uygulamalar göremezsiniz.ülkemizde de sadece öğretmenlikte yaparlar.başka alanlarda bunu dile getirin bakın neler oluyor...

öğretmen olarak değil veli gözüyle bakınca,

çocuğumuzu okula gönderdiğimizde artık öğretmenlerine asıl branşının ne olduğunu sorarız.

Hele BT öğretmeninin aslen sınıfçı olduğunu duyunca eğitim sistemimizin geldiği İLERİ noktayı görürüz.

Öğretmenler çaresiz ama halkımız KOYUN
kimse kusura bakmasın...

Bazılarıda ÇOBAN olunca biz ne yapalım

Fen Bilgisi mezunu bir arkadasımla aynı yıl mezun olduk farklı üniversitelerden. Onun diplomasında yan alanı Matematik olarak yazıyor. Mezun olduğum üniversiteyi arayıp sordugumda 2001 de kalktı yan alan dediler. Bu durum üniversiteye göre mi değişiyor? Yapabilecegimiz bir şey yok mu?

bütün alan değişikliği sayıları yayınlansa ya?
hangi branştan hangi branşa kaç kişi geçti bilsek...

Geri