Alan değişikliği yapmalı mı?

Kodla Büyü
Merhaba hocalarım, Coğrafya ve Felsefe okudum. Henüz alan değişikliği duyurusu yayımlanmadı ama yayımlandığında değişiklik yapsam mı diye düşünüyorum. Lise tecrübem yok zor olabilir diye düşündüm. Bizim alana(bilişim teknolojileri) göre artısı eksisi nedir? Bilgisi olan ya da daha önce bu branşlara alan değişikliği yapanlar varsa bizleri aydınlatabilirler mi?

işte beklenen konu
hepimiz başka branşlara geçmek istiyoruz
bizim haricimizdekiler de bizim branşa geçmek istiyor
Allah ım bu ne yaman çelişki yaRabbim.

coğrafya da felsefe de sıkıntılı
bence geçilmez

İnsanla uğraşmaktansa makineyle uğraşırım.Saat 23 olmuş hangi defter gelecek, yarın okul tatil dediler...

Hocam ben 3,5 yıl önce edebiyata geçtim. Bir Anadolu lisesindeyim. Çok memnunum, gençlerle iletişim kurmak çok keyifli ama derslerin hiçbirine ilgi duymuyorlar. Felsefe branşı zorlayabilir sizi ama coğrafyayı seviyorsanız eğer felsefe yerine coğrafyayı yazabilirsiniz.

Olduğu yerde değil de başka yerde mutlu olacağını düşünen tüm insanlığın yanılgısı. Nerdeyse hepimizin ortak yanılgısı.

"Bulundukları yerde mutlu değiller mi?" diye sordu küçük prens.
"Kimse bulunduğu yerde mutlu değildir," dedi makasçı.

Hocam ben 3,5 yıl önce edebiyata geçtim. Bir Anadolu lisesindeyim. Çok memnunum, gençlerle iletişim kurmak çok keyifli ama derslerin hiçbirine ilgi duymuyorlar. Felsefe branşı zorlayabilir sizi ama coğrafyayı seviyorsanız eğer felsefe yerine coğrafyayı yazabilirsiniz.

Hayatı sevmiyorlar ki hocam, derslere ilgi duysunlar.
Çevremize baksak şöyle bi , kim seviyor ki hayatı, kimler hakikaten mutluyum diyebiliyor ki, öğrenci desin. Önünde koskaca yaşanması gereken bir hayat var ve rehber-ışık tutacak biri yok ki.

Geçen yıl tarihe geçecektim, son anda vazgeçtim. Kendimi bir tarih öğretmeni yerine koydum, sanırım biraz daha ileriki yaşlarda geçmeliyim diye düşündüm.

Hocam geçeyim de isterse hiç ek ders olmasın.Formatör iken 2 farklı okula da gittim.Bu ÖABT testi nedir eger ki yapılırsa sadece bilişim alanında mı sınava gireceğim?

Ne dersi hocam, dersi filan geçtik biz, bizim meselemiz norm, normun olmaması kadar stresli bir durum olamaz, yaşamayan bilmez.

Benim karşıdaki okulda bilgisayar öğretmeni 1 gün derse giriyor, 4 gün okulda dersi yok formatör şeklinde diğer görevleri yapıyor.

Geri