Alan Değişikliği Sorunu

Kodla Büyü

emresahyn

Üye
Merhabalar,
Aktif olarak fen bilgisi öğretmenliği yapmaktayım. Fen bilgisi öğretmenliği ve Bilgisayar mühendisliği mezunuyum. Her iki öğretim bilgilerim de mebbise işli ancak alan değişikliği başvuru sayfasında geçmek istediğiniz alan bölümü boş çıkmaktadır. İlçe milli eğitime de sordum araştırıp dönelim dediler. Daha önce farklı alandan geçiş yapmış ve bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-12-18-13-33-17-987_com.android.chrome-edit.jpg
    Screenshot_2023-12-18-13-33-17-987_com.android.chrome-edit.jpg
    109.5 KB · Görüntüleme: 94
Merhabalar,
Aktif olarak fen bilgisi öğretmenliği yapmaktayım. Fen bilgisi öğretmenliği ve Bilgisayar mühendisliği mezunuyum. Her iki öğretim bilgilerim de mebbise işli ancak alan değişikliği başvuru sayfasında geçmek istediğiniz alan bölümü boş çıkmaktadır. İlçe milli eğitime de sordum araştırıp dönelim dediler. Daha önce farklı alandan geçiş yapmış ve bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? Teşekkürler.

Oradaki uyarıya göre mezuniyetin işlenmesi lazım

Burada bakanlıktan bir arkadaş var mı?
Türkiye çapında bilisim teknolojileri kontenjanı verildi mi evet ise hangi SEHRE?

Burada bakanlıktan bir arkadaş var mı?
Türkiye çapında bilisim teknolojileri kontenjanı verildi mi evet ise hangi SEHRE?
Hocam bilişim norm fazlasının en çok olduğu branşlardan biri. Dolayısıyla alan değişikliğine açık olacağını zaten tahmin etmiyordum. Belki öğretmen açığının kapatılamadığı çok nadir 1-2 yerde açmış olabilirler.

Öğrendim az önce.Norm fazlaliklarini atadik dediler il mebden.Bu yüzden 5 ve 6.hizmet bölgelerine kadar açık yok.Ayrica branş öğretmeni aracılığıyla ortaokul bilisim öğretmeni ihtiyacı karşılandığını kontenjan vermedik dediler

Öğrendim az önce.Norm fazlaliklarini atadik dediler il mebden.Bu yüzden 5 ve 6.hizmet bölgelerine kadar açık yok.Ayrica branş öğretmeni aracılığıyla ortaokul bilisim öğretmeni ihtiyacı karşılandığını kontenjan vermedik dediler
Hocam hayırlı olsun. Siz bilişim istiyorsunuz saygım sonsuz. Ama emin olun bilişim branşı bataklık olmaya aday. Bunları bilerek adım atmakta fayda var. İnşallah hepimiz için hayırlısı olur.

Çok istiyordum olmadı.Ama bu sefer MEB için değil, kendim için öğreneceğim.Artik okulda klavyeye elimi sürmem.Ilce meb, ek dersi az diye adam yollamış öğrensin yapsın.

İl milli eğitimle görüştüm. Tercih edilecek alanının çıkmamasının nedeni il genelinde bilişim alanında açık olmamasından kaynaklıymış. Herkese teşekkürler.

Geri