Al sana ADALET!!!

Kodla Büyü
sancaktepe' Alıntı:
http://www.memurlar.net/haber/427759/

sırf kız türbanlı diye yediği haltı haber yapmak bile yasak...Gölcükteki öğretmen haftalarca haber yapılıyordu ama... Eee o başı açık ne de olsa.. Bunların adalet kavramı işte bu kadar...
kız türbanlı değil, hamile olduğunu gizlemek için kapanmışş..haberi dikkatli oku

aynenbadi' Alıntı:
sancaktepe' Alıntı:

sırf kız türbanlı diye yediği haltı haber yapmak bile yasak...Gölcükteki öğretmen haftalarca haber yapılıyordu ama... Eee o başı açık ne de olsa.. Bunların adalet kavramı işte bu kadar...
kız türbanlı değil, hamile olduğunu gizlemek için kapanmışş..haberi dikkatli oku

Nereden cıkardın onu bilmiyorum ama al sana baska bir kaynak, kızın hamile kalmadan once cekilmiş resimleri..

http://gundem.milliyet.com.tr/bebek-ces ... efault.htm

sancaktepe' Alıntı:
aynenbadi' Alıntı:
sancaktepe' Alıntı:

Nerenden cıkardın onu bilmiyorum ama al sana baska bir kaynak, kızın hamile kalmadan once cekilmiş resimleri..

BİR SÜRE ÖNCE KAPANMIŞ

Ü.T.’nin, karnının büyümeye başlamasıyla hamileliğini gizlemek amacıyla kapandığı ileri sürüldü. Bir arkadaşı, kendi halinde sessiz biri olduğunu ve hamileliğini fark etmediklerini belirttiği Ü.T.’nin kilo almış olabileceğini düşündüklerini, okulda pek fazla kimseyle arkadaşlık kurmadığını, ayrıca içine kapanık bir yapıya sahip olduğunu dile getirdi. Arkadaşları, okula başladığında başı açık olan Ü.T.’nin son aylarda başını örtüp, bol giysiler ve pardösü giydiğini anlattı.

Öncelikle başörtüsü ile bir problemim yok ancak bazıları başörtüsü takan insanlarıda sütten çıkmış al kasık gibi görüyor savunuyor ona uyuz olmaya başladım. Arkadaş neredeyse her kanalda sabahları kadın programı oluyor nasıl bi tesadüfse nerede çarpık bi ilişki haberi olsa bu programlarda kadın mağdur başörtülü oluyor. Benim şahsi görüşüm içki içen adamla muhafazakar adamın bile farkı olmadığıdır. Birinin kötülüğü dışa vuruyor diğeri gizli kapaklı yapıyor bu işi ama dünyada kötülük diye bir kavram var sonuçta. Bu başörtüsü ile kapanmıyor maalesef. İnsanlar kendi yavrularını öldürüyor bu dünyada

sancaktepe' Alıntı:

Sınavda sorduğunuz 20 tane sorudan, bir tane soruyu bilen bir öğrencinize 100 puan verir misiniz?
Velev ki bildiği soru en zor ve en önemli olanı olsa bile, kalan 19 soruyu bilemese de, bu çocuğun yüksek puan almayı hak ettiğini savunabilir misiniz?

Bir kişinin türbanlı olması dinini güzel yaşadığı ya da örnek bir müslüman olduğu anlamına gelmez.
Türbanlı olması nazari olarak sadece başını kapattığı anlamına gelir ki, neden kapattığı iç dünyasında İslamı ne kadar tanıdığı ile ilgilidir.

Yani burada bahsettiğiniz şahıs, bebeğini öldüren hem de hunharca öldüren ve olmadık şekilde davranan bir şahıs. İnsanlığı tartışılması gereken bir şahsın, müslümanlığı nasıl tartışılabilir ki.

Unutmamak gerekir ki İSLAM DİNİ, AKLI OLAN İNSANLARA FARZDIR.

Not: Bu haber kaç gündür gündemde ve ben her televizyonu açtığımda ailece çoluk çocuk tiksinerek aynı görüntüleri görüyoruz. Açıkçası kendi adıma diğer öğretmenin haberini de bu haberi de bu kadar gündemde tutup, ailelere hele küçük çocuklara ekrandaki iki üç bölgeye karartma uygulayarak sözde sansürlenip sunulmasını onaylamıyorum. Her ne kadar ben izletmesem de çocuklarıma, okuldaki öğrencilerimden biliyorum ki çoğu aile kanalı değiştirme ya da kapatma gereği bile duymadan çocuklarının bu görüntülere erişimine izin vermektedir.

Ülkede ki türban adaletsizliği çözüldü ama zihniyetlerdeki türban düşmanlığı bitirilemeyecek anladığım kadarıyla..

Siyasete konu olan tüm değerler bu milleti tarih boyunca bölmüştür. Bence burada suç her daim oy kaygısı içinde olan siyasilerde değil, tüm değerlerini siyasilerin propaganda amaçlı kullanmasına izin veren halktadır.

Bir olayı da objektif değerlendirin Allah aşkına başı açık beyni kapalı insanların saçma yorumlarını okumaktan bıktık artık.
Bu olay herşeyden önce bir İNSANLIK AYIBI. Başı açık yapar kapalı yapmaz olayı değil İNSAN OLAN YAPMAZ olayı!
Ve bir anne olarak bu tarz haberleri ne tv de izlemek ne de gazetede okumak istemiyorum. Haber izlerken pat diye çıkan bu tarz canım ülkemde aklımın almadığı rezil durumları çocuğa anlayacağı dile çevirip anlatmak için kıvranmaktan bıktım.
Ve ben böyle şeylerin tvlerde haber oldukça daha da arttığı görüşündeyim çünkü eskiden duyunca dudağımızı uçuklatan olayları artık normal karşılar olduk milletçe! Batılı zikretmemek lazım konuşuldukça normalleşir.

Hocam bari boyle olaylarda provokasyon yapmayın. Tamda alakaya maydanoz olmuş. Adalet duygunuza hayran bıraktınız

baymakci' Alıntı:
Hocam bari boyle olaylarda provokasyon yapmayın. Tamda alakaya maydanoz olmuş. Adalet duygunuza hayran bıraktınız

Baymakci hocama katılıyorum.

Aynen hocam ne alakaya maydonoz. bu işi baş örtüsüne bağlıyorsun.

sancaktepe bi daha uğramamış.yav bu insanların başörtüsü ile ne derdi var anlamadım

ne zaman o türbanın içindeki insanı görürseniz, aynaya bakıncada insanı görmeye başlarsınız. insanın mı iyisi kötü var, türbanının mı, yapay zekalar bunu anlayamayabilir.

hırsızlık çetelerindeki kadınlarda çoğu kez iş üstünde yazma, türban vb. şeyler kullanıyorlar.

salya akıtacak, iftira atacak yer arıyorsunuz. ne biçim insanlarınız.
allahtan daha bir haberi doğru okuyup idrak edebilecek kapasiteye sahip değilsiniz.. yoksa bi 100 sene daha çekerdik sizin gibiler yüzünden.

işte ülkenin geldiği nokta budur. bu ülkeyi böldünüz başörtülü başörtüsüz diye...
siz başı açık olanları imalı bir şekilde suçlarsanız birileride çıkar bu haberi yapar.

Baş örtüsüne karşı ne kininiz varmış arkadaş. Alakalı alakasız her konuyu buna bağlıyorsunuz.Bu haberden böyle bir sonuç çırakacağınız aklımın ucuna dahi gelmezdi.Bütün başı açıklar cehenneme gitmeyeceği gibi her başı kapalı da cennete gidemeyecektir. Artık bir kişi üzerinden herkesi suçlamayı zan altında bırakmayı bırakın. Bu kız baş örtülü olsa ne olur olmasa ne olur? Benim için en namussuz insandan daha aşağılık bir konumdadır.

Kızın kim olduğu, olayın nerede nasıl gerçekleştiği, sonuçları herşey apaçık ortada. Hatta resimleri bile internette mevcut. Basın yasağı gelse ne olur gelmese ne olur? Bilmek isteyip te öğrenemediğin daha ne kaldı?

toker42' Alıntı:
işte ülkenin geldiği nokta budur. bu ülkeyi böldünüz başörtülü başörtüsüz diye...
siz başı açık olanları imalı bir şekilde suçlarsanız birileride çıkar bu haberi yapar.

tüm bu olayları imalı haber yapanlar "basın ve yayın" sen ve ya ben değiliz, forumdakiler de değil. biz ima etsek bile kime ne kadar sesimizi duyurabiliriz, hangi konuda halk ciddiye alınıyor ki bunda sözü olsun. birde en azından destekli yaz, başörtü konusu 1950-1960 lardan beri var ve her gelen üstüne bir tuğla ekliyor. %100 akp hükümeti bu hale getirmedi.

özlü söz bile buldum Bilgisiz bir kimse, savaş davuluna benzer, sesi çok, içi boştur.

Öncelikle başörtüsü ile bir problemim yok ancak bazıları başörtüsü takan insanlarıda sütten çıkmış al kasık gibi görüyor savunuyor ona uyuz olmaya başladım. Arkadaş neredeyse her kanalda sabahları kadın programı oluyor nasıl bi tesadüfse nerede çarpık bi ilişki haberi olsa bu programlarda kadın mağdur başörtülü oluyor. Benim şahsi görüşüm içki içen adamla muhafazakar adamın bile farkı olmadığıdır. Birinin kötülüğü dışa vuruyor diğeri gizli kapaklı yapıyor bu işi ama dünyada kötülük diye bir kavram var sonuçta. Bu başörtüsü ile kapanmıyor maalesef. İnsanlar kendi yavrularını öldürüyor bu dünyada
Arkadaşın söylediğine katılıyorum. Dünyanın her yerinde inancından dolayı başını örten müslüman veya müslüman olmayan insan var. Biz karşımızda kişinin insani yönüne pek bakmıyoruz, daha çok şekline görünüşüne bakarak değerlendiriyoruz.

Hallâ şu bağnaz ve yobazca zihniyetten vazgeçmeyen kişiler var kız türbanlşıymış imamın keçisi çalınır imam keçi çaldı olur kendini gizlemek için fahişe türban taksa gaspçı sakal bırakıp cübbe giyse türbanlı denecek hoca denecek bu memlektte .artık bu kafaları değiştirin her sakallıya baba demekten vazgeçin .(yanlış anlaşılmasın Fahişe diye üniversiteli kıza demiyorum )
Bakın bakalım türbanlımı

Ekli dosyalar

• denizli-bebek-640x360.jpg
    denizli-bebek-640x360.jpg
    31.2 KB · Görüntüleme: 367
dini ve milli değerleri siyasi malzeme yaparsanız bu haberleri çok duyarsınız. bu ülkenin %50 si başka deyip ötekileştiriseniz yarın sonuçarının ne olacağını tahmin edemezsiniz. ortada suçlu varsa suçlunun dinine bakılmaz. başörtüsüne başı açığına bakılmaz. her insanoğlu suç işleyebilir. akp li yolsuzluk yaptığında meşru görüp chp yolsuzluk yaptığında çarşaf çarşaf gazetelere sunarsanız bu insanları bu hale getirmiş olursunuz.

toker42' Alıntı:
dini ve milli değerleri siyasi malzeme yaparsanız bu haberleri çok duyarsınız. bu ülkenin %50 si başka deyip ötekileştiriseniz yarın sonuçarının ne olacağını tahmin edemezsiniz. ortada suçlu varsa suçlunun dinine bakılmaz. başörtüsüne başı açığına bakılmaz. her insanoğlu suç işleyebilir. akp li yolsuzluk yaptığında meşru görüp chp yolsuzluk yaptığında çarşaf çarşaf gazetelere sunarsanız bu insanları bu hale getirmiş olursunuz.
zannedersem siz televizyonları gazeteleri iyi izlemiyosunuz kimler malzeme yapıyor iyi görün olayları izlerken incelerken taraflı izlemeyin yıllardır dini manevi değerleri kim malzeme yapıyor bir bakın

Çağrı1' Alıntı:
Hallâ şu bağnaz ve yobazca zihniyetten vazgeçmeyen kişiler var kız türbanlşıymış imamın keçisi çalınır imam keçi çaldı olur kendini gizlemek için fahişe türban taksa gaspçı sakal bırakıp cübbe giyse türbanlı denecek hoca denecek bu memlektte .artık bu kafaları değiştirin her sakallıya baba demekten vazgeçin .(yanlış anlaşılmasın Fahişe diye üniversiteli kıza demiyorum )
Bakın bakalım türbanlımı
:++:

Çağrı1' Alıntı:
toker42' Alıntı:
zannedersem siz televizyonları gazeteleri iyi izlemiyosunuz kimler malzeme yapıyor iyi görün olayları izlerken incelerken taraflı izlemeyin yıllardır dini manevi değerleri kim malzeme yapıyor bir bakın

gazete ve tv kanllarını seyrederim. medyanın %70 nine akp hakimdir. kim akp eleştirse o yazarın ya görevine son verilir yada ötekileştirilir. nazlı ılıcak akp yi eleştirdiğinde neler söylendiğine bir bakın. din sömürüsü yapılarak nasıl oy toplandığına bir bakın. kaç gazateci akp yi eleştirdiğinden dolayı işinden olduğunu biliyormusunuz. medya, polis, yargı, bürokratlar, valiler ve rektörlerin hepsi baskı altındadır. kim eleştirse ergenekoncu damgasını yemekten kendisini alamıyor. türkiyedeki seviyesizce yapılan siyaset insalarımızında siyasi kalitesini düşürmüştür. ciddiyetin kaybolduğu muhalefete bile muhalif olan bir iktidarın artık çökemye başlayacağı kaçınılmaz bir gerçektir.

anladım siz yeni seyretmeye başladınız geçmişi bilmiyosunuz bu ülkede geçmişte kimlerin kimlere ne yaptığını da bir araştırın isterseniz zahmet olmazsa üniversite kapılarında üniversiteyi kendi çiftlikleri gibi kullanan dekanları rektörleri bir okuyun güzelce

Çağrı1' Alıntı:
anladım siz yeni seyretmeye başladınız geçmişi bilmiyosunuz bu ülkede geçmişte kimlerin kimlere ne yaptığını da bir araştırın isterseniz zahmet olmazsa üniversite kapılarında üniversiteyi kendi çiftlikleri gibi kullanan dekanları rektörleri bir okuyun güzelce

o gün ne kadar yanlış yapılmışsa bugünda o kadar yanlış yapılmıştır. eskiden dini değerlerimize saldırı yapılırdı şimdi milli değerlerimize saldırı yapılıyor. sonuçta ikiside zulum yapıyor. yargı, medya ve üniversitler bağımsız olmadığı sürece bu zulum bitmez. akp yargıyı ele geçirmek için referandum yaptığını unutmayın.

Geri