Akyurt ve çubuk hakkında bilgi

Kodla Büyü

ridone06

Aktif Üye
Merhaba hocalarım akyurt nevzat hüseyin tiryaki mesleki ve teknik anadolu lisesi ve çubuk fatih sultan mehmet mesleki ve teknik meslek anadolu lisesi hakkında bilgisi olan var mı?

hocam akyurt uzak merkeze koy gibi cubuk oradan daha gelişmiş sakin yer altındag biraz belalı okulların cevresini biliyorum beypazarı merkeze uzak ama turistlik yer guzel

Ankara'nın kuzey batı, batı ve güney ilçeleri daha yaşanılırdır. Kızılcahamam, Beypazarı, Kazan, Ayaş, Polatlı, Gölbaşı vb. gibi. Doğal güzellikleri ve kültürleri diğer ilçelere nazaran daha iyidir.

Akyurt ankaranın merkeze en yakın ilçesidir, güzeldir. Çok önemli sanayi,gıda,savunma sanayi, mobilya fabrikaları akyurtta bulunur, ülker,man,aselsan vs vs

İlla Ankara il sınırları içinde bir okul olsun diyorsanız yazın yoksa bötede açılan yerler pek parlak değil

Kimi akyurt kimi çubuk u öneriyor.Ama neye göre öneriyorlar anlamadım.Uzun yıllar ankara da yaşadım ama hiç gitmedim buralara.

Büyükşehire bağlı ilçe mi akyurt ve çubuk
Yeni yasayla il sınırları büyükşehir sınırı sayıldı. Merkez ilçe kavramı belediyeden bağımsız diye biliyorum. Mesela Malatya da uzak yakın bütun ilçeler büyükşehir e bağlı ama sadece il merkezindeki iki ilçe merkez ilçe diye kabul ediliyor.

Hem Akyurt hem Çubuk büyükşehir sınırları içindedir.
Çubukta ortaokulda görev yapıyorum. Eğitim olarak Çubuk bana göre Ankara ortalamasının üzerinde. Altındağ Keçiören Mamak gibi ilçeleri tercih etmek yerine Çubuk tercihi daha doğru olur. Çubukta oturacaksan ev sıkıntısı yaşamazsın, evler geniştir Çubukta kiralık ev de çok var. Öğretmenler arası iletişim iyidir. Herkes birbirini tanır. Ankaraya 40km civarı, kendi aracın varsa 30dk da Ankaradasın.

Tercih edersen
Ankara'nın kuzey batı, batı ve güney ilçeleri daha yaşanılırdır. Kızılcahamam, Beypazarı, Kazan, Ayaş, Polatlı, Gölbaşı vb. gibi. Doğal güzellikleri ve kültürleri diğer ilçelere nazaran daha iyidir.
Doğal güzelliklerine diyecek yok ama merkeze yakın, gelişmiş ve nezih kriterlerini en iyi karşılayan Gölbaşı. Diğerleri mecbur kalınırsa istenebilir.

Tercih edersen

Doğal güzelliklerine diyecek yok ama merkeze yakın, gelişmiş ve nezih kriterlerini en iyi karşılayan Gölbaşı. Diğerleri mecbur kalınırsa istenebilir.
Dış ilçeler olarak değerlendirmiştim. Yoksa Çankaya, Yenimahalle merkez, Gazi mahallesi ve Batıkent harici oturulmaz. Açılmasına izin verilen marka mekanlar yaşanılır yerleri belli ediyor zaten. Örneğin Eryaman çok düzenli sakin ve yeni evlerden oluşmasına rağmen Etimesgut belediyesi izin vermediği için insanlar pub vb. ihtiyaçlarını Batıkent ve Ümitköy taraflarında karşılamaktadırlar.

Geri