akrabalarımız için öğretmen evi kartı

Kodla Büyü

volkankey

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
arkadaşlar anne-baba vs. akrabalarımızın öğretmen evlerinden yararlanabilmek için (biz yokken) bir kart vs var mı?
ya da bir yol?

sbagdat' Alıntı:
öğretmen kimliğinizin fotokopisi yeterli oluyor
..
maalesef yeterli olmuyor hocam.
..
öğretmenevi imkanlarından İNDİRİMLİ OLARAK fayfalanmak için o yıla ait bandrole sahip bir öğretmen evi kartınız olması gerekir. eğer kendi bandrol ücretinizi ödediyseniz NORMAL ŞARTLAR ALTINDA bakmakla yükümlü olduğunuz kişilere kart çıkartabiliyorsunuz. ama ben istanbulda anne - baba - kardeşe de kart çıkartıldığını DUYDUM. kendim çıkartmadım ama çıkartanlar olduğunu duydum

cuma günü bu konu ile ilgili ilçe öğretmen evi mail yollamıştı.

Bakanlığımıza bağlı olarak hizmet veren öğretmenevleri, öğretmenevi ve akşam sanat okulları ile öğretmen lokallerinde üye aidatı uygulaması kaldırıldığından, Öğretmenevleri tarafından üye kartı verilmemekteydi.
Ancak Öğretmenevlerinden yararlanmak isteyen üye ve üye yakınları MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 12/06/2012 tarih ve B.08.0.DHG.0.03.00.00/08933 sayılı yazısına istinaden kişilerin talebi üzerine Öğretmenevleri tarafından üye ve üye yakınlarına tanıtıcı kart düzenlenebilecektir.
Üyelerin ve üye yakınlarının Öğretmenevlerinde mağdur olmamaları(fazla fiyat uygulaması ile karşılaşmamaları v.b.) için ‘Tanıtım Kartı’ almaları gerekiyor”

Tanıtım Kartı Almak İçin Gerekli Evraklar:

1. Emekliler için Emekli tanıtım kartının (emekli cüzdanının) fotokopisi
2. Üye Formu
3. Her çıkacak kart için ikişer adet resim
4. Her çıkacak kart için nüfus cüzdan fotokopileri
5. Her çıkacak kart için 10,00 TL kart ücreti alınacaktır.

KİMLERE TANITIM KARTI VERİLEBİLİR

Üyeye, Üyelerin Eşleri, Anne ve babaları ile çocuklarına her hangi bir şart aranmaksızın tanıtım kartı verilmektedir.

cuma günü bu konu ile ilgili ilçe öğretmen evi mail yollamıştı.

Bakanlığımıza bağlı olarak hizmet veren öğretmenevleri, öğretmenevi ve akşam sanat okulları ile öğretmen lokallerinde üye aidatı uygulaması kaldırıldığından, Öğretmenevleri tarafından üye kartı verilmemekteydi.
Ancak Öğretmenevlerinden yararlanmak isteyen üye ve üye yakınları MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 12/06/2012 tarih ve B.08.0.DHG.0.03.00.00/08933 sayılı yazısına istinaden kişilerin talebi üzerine Öğretmenevleri tarafından üye ve üye yakınlarına tanıtıcı kart düzenlenebilecektir.
Üyelerin ve üye yakınlarının Öğretmenevlerinde mağdur olmamaları(fazla fiyat uygulaması ile karşılaşmamaları v.b.) için ‘Tanıtım Kartı’ almaları gerekiyor”

Tanıtım Kartı Almak İçin Gerekli Evraklar:

1. Emekliler için Emekli tanıtım kartının (emekli cüzdanının) fotokopisi
2. Üye Formu
3. Her çıkacak kart için ikişer adet resim
4. Her çıkacak kart için nüfus cüzdan fotokopileri
5. Her çıkacak kart için 10,00 TL kart ücreti alınacaktır.

KİMLERE TANITIM KARTI VERİLEBİLİR

Üyeye, Üyelerin Eşleri, Anne ve babaları ile çocuklarına her hangi bir şart aranmaksızın tanıtım kartı verilmektedir.

aynısını yazacaktım. durumu netleşmesi ne güzel. Öğretmenevlerine herkes gidebiliyor.

personel kimliğiniz varsa hocam hiçbirşeye gerek yok eğer yoksa okuldan görev yeri belgesi almanız yeterli olur. tabi aileniz içinde alacaksanız onların fotograf ve kimlik fotokopilerini de almayı unutmayınız tek seferde ailenize ve size belge alabilirsiniz.

hocam öğretmen evi kimliği almak için ailenizin belgelerini alın kimlik belgelerini çıkartın sonra size gerek kalmıyor türkiyenin her yerinde yararlanırlar.

volkankey' Alıntı:
zaten sorun benim olmamam
ailem bensiz bir öğretmen evine gitmek istese ?
..
hocam sen bulunduğun yere en yakın öğetmenevine git
.
1. senin öğretmen kimliğin (yoksa okuludan okulumuzda öğretmenlik yapıyor şeklinde öğretmen olduğunu gösteren bir yazı)
2. kimlere kart çıkartacaksan onlara ait kimlik fotokopisi ve 2 fotoğraf
3. öğretmenevi aidatını ödemediysen öde
4. her kart için 10 tl kart bedeli ver
5. aile birleylerine iat kartları aldıktan sonra kargo ile onlara gönder
.
işin özü sensiz de kartlarını kullanabilirler ama kartı sen çıkartabiirsin.

arkadaşlar benim de bi sorum var.. eşimin kardeşi ve onun eşi benim öğretmen olmamdan yararlanarak öğretmenevinde kalabilirler mi? kart çıkarmadan bunun bi yolu var mı??

Buzkırıcı' Alıntı:
ankara orduevinde corba,ciger,gazoz yedim hesap 1,5tl.
ogretmenevleri yaramaz
mantığını hiçbir zaman çözemeyeceğim bu ordu evlerinin. hadi diyelim yemekler ucuz ki bence olmamalı çünkü sadece subaylar yararlanabiliyor erler orada sadece hizmet veriyor, peki bu içki neden ucuzdur ya :verymad: ordu evleride halka açılsın en azından memura açılsın düşünecek olursak onlarda bu vatan için hizmet ediyor bizde bu kadar ayrıcalık neden

beyazgolge' Alıntı:
Buzkırıcı' Alıntı:
ankara orduevinde corba,ciger,gazoz yedim hesap 1,5tl.
ogretmenevleri yaramaz
mantığını hiçbir zaman çözemeyeceğim bu ordu evlerinin. hadi diyelim yemekler ucuz ki bence olmamalı çünkü sadece subaylar yararlanabiliyor erler orada sadece hizmet veriyor, peki bu içki neden ucuzdur ya :verymad: ordu evleride halka açılsın en azından memura açılsın düşünecek olursak onlarda bu vatan için hizmet ediyor bizde bu kadar ayrıcalık neden
..
çünkü bu kurumlara mal alımı yapılırken KDV - ÖTV vb.. hiç bir vergi alınmaz. haliyle de satarken de alınmıyor. bir ara sırf bu yüzden Ordu pazarları vardı market şeklinde. hala varmı bilmiyorum....

Geri