Akıllı telefon tavsiyesi

Kodla Büyü

only61

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
arkadaşlar nokia 5800 xpress music bozuldu...yeni telefon almam lazım...ace 2,sony arc s,htc desire x,lg optimus 3d...
hangisini alsam acaba?...ya da önerdiğiniz başka telefon var mı?....
kampanya veya indirimde telefon varsa link gönderirseniz çok güzel olur....
şimdiden teşekkürler.
bütçe bin lirayı geçmeyecek

Motorolla atrix kullanmadım, kullanan bir tanıdıkta yok sadece testlerine baktım ama f/p 'de çok iyi bence listeye eklenebilecek bir model.

Arc S, LG ve HTC one X birbirine yakın fiyatlar (900-950 aralığındalar) ama benim tercihim arc s olurdu, daha güçlü işlemcisi var, boyutları daha makul...

Sonuç olarak ben olsam 600-700 tl aralığında motorolla atrix veya galaxy w.
800-1000 tl aralığında ise sony erc. arc s alırım...

the_korsan' Alıntı:
Motorolla atrix kullanmadım, kullanan bir tanıdıkta yok sadece testlerine baktım ama f/p 'de çok iyi bence listeye eklenebilecek bir model.

Arc S, LG ve HTC one X birbirine yakın fiyatlar (900-950 aralığındalar) ama benim tercihim arc s olurdu, daha güçlü işlemcisi var, boyutları daha makul...

Sonuç olarak ben olsam 600-700 tl aralığında motorolla atrix veya galaxy w.
800-1000 tl aralığında ise sony erc. arc s alırım...

hocam arc s nin işlemcisi tek çekirdek 1.4 ghz...htc nin çift çekirdek 1.0 ghz yani htc yüzde 20 daha performanslı işlemci olarak...ayrıca htc nin ram i 1 gb...arc s nin 512 mb...
htc daha mantıklı duruyor sanki...ice cream 4.0 sürümü de cabası... ama video kalitesi 480 p imiş... ben internette dizi izlemek istiyorum...orda ki performansı nasıldır bilemiyorum....

hocam haklısın arc s tek işlemciymiş , ben çift hatırlıyordum, bunun yerine galaxy w veya atrix alınır...

htc desire x aldım ben sony xperia go da alınabilir..ama ekran kalitesi desire x in çok iyi..hızıda harika şarjıda diğerlerine göre daha dayanaklı

Onur bekle derim. 29 Ekimde Google lansmanı var. Nexus cihazların tanıtılması olası. LG Nexus 4 ilk tercihin olabilir. Tabi ayırdığın bütçe de önemli. Yazılım güncellemeleri en önemli konu akıllı telefon pazarında. LG optimus 3d düşünme bile. LG den 4x hd alınabilir şu an bütçeni aşarsan. 1600 tl bandında. Kutu aksesuarı nereden baksan 250 tl civarında. 1000 tl yi biraz aşarım diyorsan 2011 amiral gemisi Samsung Galaxy S2 al gerisini düşünme :) Yakında Jelly Bean güncellemesi de alacak telefon.

Hocam bu adresten telefonların teknik özelliklerini karşılaştırabilirsiniz.

Bu sıralar ben de araştırıyorum. donanımhaberde epey sayfa inceledim. 800 TL civarı bir bütçe ayırdım. Aradığım telefonda 768 MB ve üstü RAM, çift çekirdek işlemci ve Android 4 ve yukarısı işletim sistemi desteği olmasını istiyorum. 3 yıldır kullandığım Nokia E 72 yi yılbaşında emekli edip Symbian dan Anroid e geçmeye çalışacağım.

Kısa bir süre Samsung ace 5830i kullandım. 830 MHZ tek çekirdek işlemci var. Ram i düşük 256 MB olması lazım. işletim sisteminin kullandığı kısmı düşünce geriye çok az bir alan kalıyordu.
i8150 Wonder da Ram 512 MB, işlemci tek çekirdek 1,4 GHZ. Ram düşük ve kullananlar şarjının kısa gittiğini belirtiyor.
Şu an için ace 2 yi gözüme kestirdim. 800 MHZ çift çekirdekli işlemci ve 768 MB RAM var. Şimdilik Android 2.3.6 ile geliyor fakat 4 desteği verileceği belirtiliyor.

Motorola Atrix fiyatına göre donanım özellikleri açısından çok güzel görünüyor. 1 GHZ çift çekirdek işlemci, 1 GB RAM ve 16 GB dahili hafızası, 4" ekranı var. Android 2.3.6 ile geliyor ve yeni sürüm desteği yok. İlginç bir şekilde elden almak isterseniz gold bilgisayar haricinde elektronik marketlerde yok. Mutlaka internetten almanız gerekiyor. İnternetten satılan Motorola Atrix lerin arıza sonrası fabrikada sıfırlanıp tamir görmüş yeni öğrendiğim Refurbished diye tabir edilen ürünler olduğuna dair iddialar var. :?

HTC ve Sony nin de güzel telefonları var yılbaşına kadar araştırmaya devam edeceğim.

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefo ... z-65258563

Hocam bu ürünü %10 puan kampanyası ile 750 liraya satın aldım. Şu an için çok memnunum. Telefon Gingerbread ile geliyor ama bilgisayar bağlantısını yaptığınızda direk ICS'ye güncelliyor. RAM'in 512MB olmasının şu ana kadar bir dezavantajını görmedim. Neredeyse her gün farklı uygulamalar deniyorum :) Kamerası gerçekten çok iyi. Ekranın büyüklüğü ve hassasiyeti bana çok iyi geldi. Fiyat performans açısından gayet uygun.

hocam ben de uzun zamandır araştırıyorum. ve fiyat performans donanım açısından samsung galaxy s advance veya galaxy s2 öneririm. biraz daha düşmesini bekliyorum. bu 2 sinden birini- muhtemelen galaxy s advance i (çok büyük ekran sevmiyorum ideal 4" büyüklükte) alacağım.

Kesinlikle xperia Go

Video :http://www.youtube.com/watch?v=y3v5lN4U0bM

Siteyi tavsiye etmesemde Fiyatı :http://www.hepsiburada.com/liste/sony-xperia-go-8-gb/productDetails.aspx?productId=telcepericego&categoryId=16001

galaxy ace 2 bence en mantıklı alternatif.çift çekirdek işlemci oldukça seri.ram yeterli.16 gb hafıza kartıda alınca tmmdır.htc ve diğerlerinde görüntülü konuşma desteği yok şebeke üzerinden.eğer paranız biraz daha çıkarsa en iyisi s2 tabi ki...

external' Alıntı:
Onur bekle derim. 29 Ekimde Google lansmanı var. Nexus cihazların tanıtılması olası. LG Nexus 4 ilk tercihin olabilir. Tabi ayırdığın bütçe de önemli. Yazılım güncellemeleri en önemli konu akıllı telefon pazarında. LG optimus 3d düşünme bile. LG den 4x hd alınabilir şu an bütçeni aşarsan. 1600 tl bandında. Kutu aksesuarı nereden baksan 250 tl civarında. 1000 tl yi biraz aşarım diyorsan 2011 amiral gemisi Samsung Galaxy S2 al gerisini düşünme :) Yakında Jelly Bean güncellemesi de alacak telefon.

arkadaşlar teşekkürler herkese..
osmancım o kadar bekleyemem telefon acil lazım :)
bütçe olarak ta bir telefona 1 milyardan fazla verme taraftarı değilim...çünkü telefondan sıkılıp 2 seneye kalmaz değiştiriyoruz...sonuçta şu an işimizi görecek bi telefon yeterli...

telefon tercih seçeneklerini 2 ye indirdim..htc desire x ve motorola atrix ve şu linkte ki kıyaslamalar baz alınırsa f/p de motorola fark atmış...
http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... ce=message

kararımı verdim...motorola atrix alıyorum....fiyatı da düşük...herkese teşekkürler..

only61' Alıntı:
telefon tercih seçeneklerini 2 ye indirdim..htc desire x ve motorola atrix ve şu linkte ki kıyaslamalar baz alınırsa f/p de motorola fark atmış...
http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... ce=message

kararımı verdim...motorola atrix alıyorum....fiyatı da düşük...herkese teşekkürler..
http://forum.donanimhaber.com/m_6628894 ... rix/tm.htm
Hocam kafanızı karıştırmak istemem ama yukarıdaki sayfada internetten alınan Atrix lerle ilgili yazılanlar yüzünden benim kafamda şüpheler oluştu. Arıza nedeniyle fabrikada tamir görüp yenilenen kullanılmış ürünlerin ülkemizde sıfır diye satıldığı söyleniyor. Ace 2 yi araştııyorum.

sony ray var bende.. bence sony goruntu ve tasarım olarak digerlerinden daha iyi.. ayrıca foto kalitesi süper.....akıllı olayıda zxatern hepsi andro.

only61' Alıntı:
benim de kafamı karıştırdın ama yine de alacağım galiba....sonuçta bir sürü olumlu yorum da var...ben de sana şu linki göndereyim alttan yorumlara bak
http://www.hepsiburada.com/liste/produc ... yId=371946
Gördüğüm kadarı ile Gold bilgisayar haricinde bu ürünü direk mağazadan satan yok.
Hep internetten satılıyor. En çok şikayet edenler de hepsiburada.com dan alanlar. Olumsuz yorumları kendi sayfalarında yayımlarlar mı ki :?:

hocam bende xperia var, çok memnunum. değiştirmem gerekirse yine xperia almayı düşünürüm...

ace 2 oneririm. bir aydir kullaniyorum. cok memnunum. 1,4 cift cekirdek. yeterince hizli. pil disinda gayet hos bir makine... tavsiyemdir

ısrarla motorola atrix dedim ve sonunda aldım....yarın sabah 11 civarı elimde olur...izlenimlerimi paylaşırım...
ilk android deneyimim olacak :)
nokia 5800 dan sonra eşekten inip ferrariye binmek gibi olacak :)

teşekkürler osmancım :)
düşünce ve tavsiyelerini yazan arkadaşlara da teşekkür ederim...dediğim gibi motorola atrixle ilgili deneyimlerimi paylaşacağım...
böylece kafasında soru işareti olan arkadaşlara da faydası dokunmuş olur ;)

arkadaşlar telefon elime geceli 4 gün oldu. telefon tek kelimeyle harika bayıldım. iddaalar asılsız. olumlu özellikler saymakla bitmez
telefon göründüğü gibi kalın değil gayet ince ve şık
takılma yok cok hizli
sarzi bir çok telefona göre çok iyi yoğun kullanarak 2 gün idare edebilirsiniz
cami çizilmez gorilla glass.kalite hissi katiyor
parmak okuyucu bile var daha ne olsun
mini hdmi kablo ile TV ye bağla cebi pc gibi kullan
bir tek foto kalitesi yüksek değil o da umrumda değil foto makinem var zaten
sorusu olan varsa her konuda yardımcı olmaya çalışırım
680 lira gibi bir fiyata kacmaz
şuan yeni telefonumla yazıyorum
harika

hocam paraya göre cep var. sony neo v kullanıyorum memnunum.. taş gibi telefon ...1gb ramdan aşağı ve en az iki çekirdekli al... kolay gelsin... 8)

Geri