Akıllı Tahtayı (OPS’yi) Haricen Çalıştırma

Kodla Büyü
M

Misafir 142690

Misafir
Arkadaslar akıllı tahtaları formatlamak veya onlara müdahale ederken sınıf sınıf dolaşmak istemiyorum.Bütün arızaları akıllı tahtaların OPS’lerini söküp odaya çıkarsam ve bir şekilde monitöre bağlayıp çalıştırsam böylece hepsini tek elden halletsem cok güzel olur ama bunun icin OPS’ye bir şekilde elektrik vermem gerekir sanırım, bu is yapılabilir mi veya yaparsam nasıl yaparım fikri olan var mi?

Hocam 1-2 dakikalık bir işlemle tekrar imaj atabiliyorken ops sökme işi daha uzun sürmez mi?
Hocam faz 1’lerde islem usun sürüyor eğer clonezilla ile imaj alıyorsanız veya imaj yüklüyorsanız İşlemler kısa sürmüyor açıkcası

clonezilla ile tüm okula aynı anda ağdan imaj atmak mümkün . Tabi araştırıp öğrenmeniz lazım. 40-45 dk da tüm tahtalar yenilenir.

Hocam faz 1’lerde islem usun sürüyor eğer clonezilla ile imaj alıyorsanız veya imaj yüklüyorsanız İşlemler kısa sürmüyor açıkcası

Hocam clonezilla dan bahsetmiyorum kendi hazırlamış olduğum bir imaj sistemi var bir kere kurulduktan sonra yenilemek gerekirse windows'un kendi kurtarma bölümünden İmaj geri yüklenebiliyor isterseniz Ağdan da yükleme yapabilirsiniz.

Bu şekilde 1-2 dakka da işlemi başlatıp bırakıyorsunuz başında beklemeniz gerekmiyor.

Clonezilla ile ağdan toplu yİmaj yüklemeyi daha önce denemiştim ama Fatih projesi ağ altyapısı bu şekle izin vermiyordu

Son düzenleme:
Harddiski sök imajını nerde istersen at hocam. Faz1 ler için Hdd sökmek-takmak çok kolay.
Hocamın dediği yöntemi kullanıyorum. Hatta yedekte bir hdd varsa çıkarır çıkarmaz onu takıyorum 3 dk içerisinde derse hazır hale geliyor. Çıkardığım hddyi eski hdd kutusuna takıp istediğim ortamda ve zamanda acronis ile geri yüklüyorum.

OPS haricen çalıştırma I/O Kartı isteyen arkadaşlar 300 TL. Taiwan menseili.

Son düzenleme:
OPS haricen çalıştırma I/O Kartı isteyen arkadaşlar 300 TL. Taiwan menseili. Temsili Resim.
ops150.png

Son düzenleme:
Geri