Akıllı tahtaların temizliği

Kodla Büyü

botecii00

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar okullarımızda bulunan akıllı tahtaların temizliğini ne sıklıkla ve nasıl yapıyorsunuz?

Ben yeni başladım 2.dönem askerden sonra ilk işim temizlemek oldu :)
Muhtemelen sınıfa önündeki korumaya ve öğrencinin toz kaldırmasına bağlı olarak değişir kalibrasyon takılmaya-saçmalamaya başlayınca temizlik zamanı gelmiştir diye düşünüyorum bunun yanı sıra her gün kullanılıyorsa 7-10 gün idealdir diye bir düşüncem var evinizdeki tv gibi düşünün.

Nasıl yaptığıma gelince mikrofiber bez ve solüsyon kullanıyorum solüsyon yerine camsilde kullanılır herhalde :idea: sensörlere zarar vermeyecek şekilde.

Mikrofiber bez ve solüsyon ile cam kısmını siliyor, bir boya fırçası ile de köşelerdeki sensörlerin üzerindeki tozu alıyorum diyeceğim ama okulda 46 tahta ve neredeyse sabah 8 akşam 5'e kadar ders olduğundan temizlik yaptığımı söyleyemiyorum. Sınıflardaki öğrencilere de temizlik yaparken zarar verirler diye de güvenemiyorum. Bu nedenle bayağı bir zamandır temizlik yapılmış değil. Ama sanırım bu hafta birkaç aklı başında işsiz öğrenci bulup, yaptıracağım gibi geliyor.

Tamam da biz neden temizliyoruz onu anlamadım. Arkadaş hiç işimiz kalmadı zaten. Onu da bi zahmet okuldaki hizmetliler halletsin. Olmaz mı?

ya arkadaş valla pes diyorum.

Arkadaş okulda hizmetli ya da o derse giren öğretmene anlatınca yapamıyor mu.
Bu kadar mı insanlar yeteneksiz.

Adı üstünde rehber öğretmensiniz.

Sonrasında olacakları söyleyeyim.
Sizden sonra oraya gelecek rehber öğretmenden de temizlemesini bekleyecekler.

Arkadaş biraz kendi işinize odaklanın, saçma sapan şeylere değil.

Yanlış anlamalara mahal vermeyelim ben sınıfımdakini temizledim sadece :)

Geri