akıllı tahtaları virüsten nasıl koruyorsunuz

Kodla Büyü
pardus etab kurdum son surum. ama dokunmatikte sorun yasıyorum bazen yavaslıyor takılıyor. benim tahtadamı sorun pardus için dokunmatik sürücüsü bulamadım.

Faz 2 win 10 kullanıyoruz. Timefreeze kurulu bilgisayarlarda. Atak kurduğum flashlara da yazma koruması ekleyip içerisinde Dosyalar diye bir klasör açıyorum. Dosyalar klasörüne yazma izni veriyorum. Şu anda sorun yok.

hocam 8 imajı var bende ama 10 mu kursam diyorum
formattan sonra güncelleme çok uzun sürüyor çünkü
hangi imajı kullanıyorsunuz?

windows defender ve shadow defender.

Antivirüs veritabanının olduğu klasörü ve Chrome gibi sık güncellenen uygulamaların klasörlerini shadow defender ın listesine ekliyorum bu şekilde güncelleme sorunu da olmuyor.

windows defender ve shadow defender.

Antivirüs veritabanının olduğu klasörü ve Chrome gibi sık güncellenen uygulamaların klasörlerini shadow defender ın listesine ekliyorum bu şekilde güncelleme sorunu da olmuyor.

o zaman öğretmenler hiç bir şekilde bir şey kaydedemiyorlar tahtaya dimi?
o da sıkıntı (bizim öğretmenler için) :/
Evet yükleyemiyor mecburen. Yüklemek istediklerini önceden D ye atıyorum. Ondan sonra açıyorum korumayı. Başka türlü başa çıkılmıyor hocam. Eskiden Timefreeze varken sürekli D'ye kısayol virüsü bulaşıyordu. D'de de koruma olmak zorunda.

Faz2 lerde Windows 10 daha iyi. Ama yasal yükseltme süresini geçtiğiniz için şimdi yükseltirseniz etkinleştirme hatası alabilirsiniz (eğer önceden win10 lisans almadıysanız). Şöyle bir çözümü olabilir: gatherosstate.exe ile xml oluşturup etkinleştirme işe yarayabilir.
Kendim imaj yapıp onu kullanıyorum. Arada değiştirip tekrar imaj yapıyorum.

Defender sürekli güncelleniyor benim sınıfımın tahtasında, hiç virüs sorunu yaşamadım. Virüslü bir flash bellek takınca virüsleri bulup temizliyor. Windows 8.1 kurulu ve 4 yıl oldu maşallahı var :)

Faz2 lerde Windows 10 daha iyi. Ama yasal yükseltme süresini geçtiğiniz için şimdi yükseltirseniz etkinleştirme hatası alabilirsiniz (eğer önceden win10 lisans almadıysanız). Şöyle bir çözümü olabilir: gatherosstate.exe ile xml oluşturup etkinleştirme işe yarayabilir.
Kendim imaj yapıp onu kullanıyorum. Arada değiştirip tekrar imaj yapıyorum.
benden önceki arkadaş bi kere yükledim win10 , öğretmenler beğenmedi alışamadı ben de kurmadım demişti.
dediğiniz süre geçti o zaman sanırım :(
dediğiniz diğer xml yönteme bakayım o zaman. inşallah çok zaman alan bişey değildir.
kendim bi de imaj işiyle uğraşmak istemiyorum açıkçası zaten hem çok dersim var hem de 26 tahta :(
laftan anlamayan umarsız öğretmenler. adama boş flaş getir diyorum. yok inadına dolu getiriyor koruma kaldır içini boşalt atak kur tekrar koruma kur beyefendinin bilgilerini tekrar kopyala. Artık boş flaş getirmezlerse yapmayacağım :/

benden önceki arkadaş bi kere yükledim win10 , öğretmenler beğenmedi alışamadı ben de kurmadım demişti.
dediğiniz süre geçti o zaman sanırım :(
dediğiniz diğer xml yönteme bakayım o zaman. inşallah çok zaman alan bişey değildir.
kendim bi de imaj işiyle uğraşmak istemiyorum açıkçası zaten hem çok dersim var hem de 26 tahta :(
laftan anlamayan umarsız öğretmenler. adama boş flaş getir diyorum. yok inadına dolu getiriyor koruma kaldır içini boşalt atak kur tekrar koruma kur beyefendinin bilgilerini tekrar kopyala. Artık boş flaş getirmezlerse yapmayacağım :/
Eğer daha önce 1 kere Win10 kurulmuşsa tekrar Win10 kurduğunuzda otomatik olarak etkinleşir. Etkinleşmezse eğer BIOS tan ürün anahtarını öğrenip elle girersiniz yine etkinleşir. (Daha önce Win10 kurulduysa tabi). Bizim de 26 tahta var. Benim de 24 saat dersim. Yani hiç boş vaktim olmuyor. Sene başında seminer döneminde yapmıştım. Acronis (veya aomei) + usb 3.0 flaş ile 5 dk sürüyor 1 tahta. + Reboot Restore rx (timefreeze, deepfreeze in ücretsiz alternatifi) kurdum. 2 senedir sorun yok.

Eğer daha önce 1 kere Win10 kurulmuşsa tekrar Win10 kurduğunuzda otomatik olarak etkinleşir. Etkinleşmezse eğer BIOS tan ürün anahtarını öğrenip elle girersiniz yine etkinleşir. (Daha önce Win10 kurulduysa tabi). Bizim de 26 tahta var. Benim de 24 saat dersim. Yani hiç boş vaktim olmuyor. Sene başında seminer döneminde yapmıştım. Acronis (veya aomei) + usb 3.0 flaş ile 5 dk sürüyor 1 tahta. + Reboot Restore rx (timefreeze, deepfreeze in ücretsiz alternatifi) kurdum. 2 senedir sorun yok.
muhtemelen hiç kurulmadı hocam win 10 :(

antivirüs vs ile uğraşmayıp ara ara windowsun kendi içinden sıfırlama yapmak daha mantıklı geliyor.

Merhaba buradaki imajı kullanıyoruz. ET kullanıcıyı yönetici olarak atayıp ATAK 2.0 ve timefreeze ile şimdilik sorunsuz kullanıyoruz.

Faz 2 tahtalara Win10 yükledik.Açılıştaki bütün şifreleri kaldırdık.Güncellemeleri kapattık .Acronis ile yedeğini aldık. Deepfreeze uyumlu olan sürümü yükledik 2 senedir sorunsuz kullanıyoruz. Deepfreeze programını yedek aldıktan sonra bütün tahtalara ayrı ayrı yükleyin.Önce yükleyip yedek alırsanız tahtalarda sorun çıkarıyor.Atak kullanmıyoruz.Öğretmen Flash belleklerine de yazma koruması yaptık. Öğretmenler odasındaki ve idaredeki bilgisayarlara da Kaspersky yükledik (2 yıllık lisanslı) .

Arkadaşlar hazırladığım etkileşimli tahta imaj çalışmasına isteğe bağlı otomatik USB Raptor kurulumunu da ekledim.

• USB Raptor ün hiçbir ayarıyla uğraşmanıza gerek yok.
  • Sadece parola belirliyorsunuz ve imajı kuruyorsunuz.
  • Etkileşimli tahta açıldığında USB Raptor kurulu ve aktif bir şekilde açılıyor. Bu kadar...
Ayrıntılar imaj açıklama dosyasında, ISO dosyasında ve konu başlığı altında.

İsteyenler ATAK 2.0 kurup sorunsuz kullanabilir.

Not: İmaj yapısından kaynaklı olarak USB Raptor ve ATAK programlarının öğrenciler tarafından aşılması çok zordur. Ek antivisüre de gerek yoktur.

Peki faz1 için hem Windows 7 hemşerim etap kurulabiliyormu isteyen istediğiyle devam edebiliyor mu?

Geri