Akıllı tahtalarda virüsden nasıl kurtulacaım

Kodla Büyü

botecii00

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar bugün itibari ile formatörlük görevine okulumda başladım.Karşılaştığım en büyük sorun akıllı tahtaların hemen hemen tümünde virüs sorunu.
Bunun için birkaç çözüm belirledim kafamda hangi yöntemi kullansam diye sizden bilgi almak istedim
1-Deep fereze kurmak: Tam sürüm ücretsiz deep freeze kursam sıkıntı olur mu. Bunun için deep freez in hangi sürümünü tavsiye edersiniz.
2-Antivirüs programı kurmak: Hangi antivirüs programnı kurmamı önerirsiniz.
3-Sizin önerileriniz neler?

USB korumaya al derim USB yi takar takmaz tarayan antivirus tarzı programlar var. Çünkü genellikle flash belleklerden bulaşıyor virüs

benim tahtalarımda ilk dönem hiç virüs sorunu olmadı neden? nasıl?

1. tüm kullanıcılar etkullanıcı ile otomatik açılıyor yani sınırlı hesap (fazla bir değişiklik yapamaz)
2. usb disk security kurulu ki virüslü usb takılınca tahtaya bulaşmasını engelliyor.
3. masaüstüne attrib komutu bat olarak kaydedip attım böylece öğrenci öğretmen usbnin içindekileri göremezse kullanıyor ( virüslü opyaları usb disc security siliyor çünkü)

windows10 windows defender acık ama pek bi etkisi varmı bilmem.
deepfreeze vb tahtalarda faydadan çok zararı oluyor bana, elektrik kesintisi vs göçüyor windows.

çeşitli nedenlerle dönem içinde 3-5 kez imaj atmak zorunda kaldım okadar. ama virüs yok.

Temizlemeye çalışmayın zor olur Ebadan 19 gb boyutundaki imajı indirip kurun.
Deepfreeze ücretsiz değildir korsan kurmanızı tavsiye etmem.
Altenatif olarak tooltime timefreeze kullanın.

sadow diye bir deep freeze alternatifi program indirip yarın kurmayı düşünüyorum bakalım nolacak

ademola' Alıntı:
benim tahtalarımda ilk dönem hiç virüs sorunu olmadı neden? nasıl?

1. tüm kullanıcılar etkullanıcı ile otomatik açılıyor yani sınırlı hesap (fazla bir değişiklik yapamaz)
2. usb disk security kurulu ki virüslü usb takılınca tahtaya bulaşmasını engelliyor.
3. masaüstüne attrib komutu bat olarak kaydedip attım böylece öğrenci öğretmen usbnin içindekileri göremezse kullanıyor ( virüslü opyaları usb disc security siliyor çünkü)

windows10 windows defender acık ama pek bi etkisi varmı bilmem.
deepfreeze vb tahtalarda faydadan çok zararı oluyor bana, elektrik kesintisi vs göçüyor windows.

çeşitli nedenlerle dönem içinde 3-5 kez imaj atmak zorunda kaldım okadar. ama virüs yok.
3. Adımda ne yaptığınızı açarmısınız? anlamadım.

Usb icerisindeki Dosyalari gizleyen virüs dosyalarini görünür yapan komut kısayol u.

Avg free + 360 total security + usb disk security

Sıkıntısı kullanıyorum. ..

ilk zamanlar ben de çok uğraştım bu flash bellek virüsleri ile
daha sonra kendi sistemimi kurdum virüs namına hiç bir sıkıntı yaşamadım
ilk olarak tüm tahtalara eba daki imajı attım
daha sonra kolaylık olsun diye admin hesabı oluşturdum
tüm öğretmenlerin flash belleklerine ve et ye atak kurup flash bellekleri yazmaya karşı korumaya aldım
son olarak da time freeze kurdum
şu anda virüs dışında teknik sıkıntılardan dolayı ilk dönem içinde bir kaç bozulan tahtaya imaj attım şimdi çok rahatım
size tavsiyem kendi sisteminizi oluşturun tüm tahtalarda aynı olsun

ayrıca belirtmek isterim ki usb disk security pc ye kurdum sonra kısa yol virüsü bulaşmış bir flash belleği taktım fakat ne virüsü sildi ne de pc yi korudu gene bulaştı yani usb disk security nin faydasını göremedim

arkadaşlar şu attrib olayını tam olarak anlatır mısınız?Netten biraz araştırdım kafama takılan nokta düzenleme yaptıktan sonra tekrar eski haline nasıl alabiliriz.

botecii00' Alıntı:
arkadaşlar şu attrib olayını tam olarak anlatır mısınız?Netten biraz araştırdım kafama takılan nokta düzenleme yaptıktan sonra tekrar eski haline nasıl alabiliriz.

attrib /s /d -a -h -r -s

komut bu dosya aşağıda bunu masaüstüne bırakıyorum lazım oldugunde usbye kopyalayıp çalıştırıyorlar.

Ekli dosyalar

• usb gizli dosyaları gosterir - Usb ye kopyala ve çalıştır.rar
    159 bayt · Görüntüleme: 70
Geri