Akıllı Tahtalarda Seri Numarası Gibi Bir Numarası Var Mı

Kodla Büyü

aksmail

Site Gezgini
Arkadaşlar akıllı tahtaların seri numarası gibi belirleyici kendine has bir numarası var mı? Örneğin 9a şubeside 001 numaralı akıllı tahta, 9b şubesinde 002 numaralı akıllı tahta takılı gibi. Hangi tahtanın nereye takıldığını gösteren bir çizelge hazırlamak mümkün mü?

evet akıllı tahtalarda serinolar var vestel geldiğinde onlara göre işlem yapıyor OPS modül değişimlerinde.

bence bir kat planı üzerinde bunu yaparsan daha sağlıklı olur. her sene sınıfların yeri değişiyor.

iyi çalışmalar . . .

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Peki seri numarasını nasıl öğrenebilirim.

Bazı akıllı tahtaların kenarındaki etiketten görebiliyorum. Product number seri numarası oluyor galiba. Ama bazı tahtalarda bu etiket yok. Bunlarda nasıl öğrenebilirim?

Bunu bende şimdi aradım hocam ama dediğin gibi hangi numara üzerinden işlem yapılıyor. etikette iki numara var. Product Nr yazan bir no var, bir de altında barkod numarası var?

ademola' Alıntı:
sapphire' Alıntı:
bu seri no ET de nerde tutulur?
regedit, bios, ops uzerinde vs..

pc üzerinde değil, et nin metal çerçevesinin sağ yanında üstte siyah bir plaka da var.

evet hocam o şekilde hem OPS de hemde plastik cercevede numara var ancak bana bilgisayarda tutulan yeri gerekli.

Örneğin; cpu-z ile rapor aldığımda bu numarayı buluyorum, DMI System Information başlığı altında "Seri al" olarak bulunuyor. Regedit de arattığımda ise numara yok. Bu durumda bu numara registry kayıtlarında var ancak bi şekilde kodlanarak saklanmış. CPU-z bunu buluyor ise acaba Registry de hangi yolda kodlanmış??

seri numarası ile yapılacak olan bir envanter listesi oluşturmada seri numarasını ekranda gosteren basit bir uygulama çok işe yarayabilir.

arıza kaydı oluştururken seri no isteniyormuş artık. fakat vestel firması kenarındaki metal çerçevede yazanların seri no olmadığını söylemiş. Güncel bilgisi olan var mı ?

Geri