Akıllı Tahtalarda En Çok Gelen Sorular Neler?

Kodla Büyü
Re: Akıllı tahtalarda en çok gelen sorular neler?

Benimde bir türlü içinden çıkamadıgım bir sorunum var..

Bir word dosyasını starboarda Belge -ekle şeklinde ekleyip açabiliyoruz ayrıca wordde iken yazdır-starboard capture ile yine starboarda word sayfalarını açabiliyoruz.Ama açtıgımız sayfaları düzenleyemyioruz..tarayıcıdan alınan tarama yazılar gibi resim formatında oluyor..Bunun bir çözümü varmıdır? yani 4-5 sayfalık bir word dökümanını starboardda açıp yazıya müdahale etme durumu varmı?

tcoalngsau' Alıntı:
Bunun bir çözümü varmıdır? yani 4-5 sayfalık bir word dökümanını starboardda açıp yazıya müdahale etme durumu varmı?
Word'den yazıyı seçip kopyalayın ardından Starboard'a doğrudan yapıştırın hocam. Eğer çok yayılırsa, "Metin Aracı" ile sınırlı bir metin kutusu çizip içine yapıştırın. Bu durumda düzenlenebilir şekilde gelecektir.

DÜZENLEME:
Sanırım sorunuzu yanlış anlamışım, sayfa sayfa düzenlenebilir şekilde içe alma sanırım yok.

arkadaşlar görevlenirme başlamadı ama başladıktan sonra hepsine deep freze ve net support kurup ağdan oturdum yerden iişleri halletmeyi düşünüyorum nasıl fikir ??

mac filtre oalyını kaldırabiliyor muyuz peki?

tcoalngsau' Alıntı:
ragis' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar wireless sorunu ile karşılaşıyoruz. Kablosuz ağları görüyor sinyal gücü de iyi şifreyi giriyoruz önce ağa bağlanyor fakat internete bağlanamıyor ve kendini yeniliyor sürekli bağlanmaya çalışıyor. Fakat bir türlü bağlantı kurulamıyor.
---- Ben kablolu bağlanan tahtada ağ köprüsü kurdum isim ve şifre verdim. başka bir tahtadan bağlan dediğimde bu ağ köprüsünü görüyor ve şifreyi girince internete sornsuzca bağlanabiliyorum. Merak ettiğim neden okulun ağına bağlanamıyor?

okulun ağı mac filtreli ise bağlanmaz.

akıllı tahtada wireless açılmıyor. problem ne olabilir?

o.eyuboglu' Alıntı:
bilgibil' Alıntı:
bilgibil' Alıntı:
-Starboard yazılımına pdf'yi gömüp kayıt ediyorum.Sonra .yar uzantılı dosyayı açtığımda hiçbirşey görünmüyor.Bu sorunla karşılaşıp çözüm bulan var mı acaba?
-.flv dosyaları için hangi program ı kullanıyorsunuz?
1.Sorumun cevabı,yazılım seçeneklerinden belge bölümünün altından seçmemiz gerekiyor.

hocam aynı sorunla bende karşılaştım ama çözümü birdaha açıklarmısınız, anlayamadım...
yazdır>starboardcapture ile dokümanı starboard a aktarıyorum, kaydediyorum kapatıyorum. yar dosyasını tekrar açtığımda herşey silinmiş oluyor
Belirttiğiniz şekilde aldığınız doküman resim şeklinde ve her sayfası ayrı bir sayfaya (excel hariç) alınıyor. Ancak bu alınan dosya ile yazı tahtası ayrı şeyler. Siz dosyayı aldıktan sonra kapatıp açınca yar dosyası yazı tahtasından açılıyor. Sizin gömdüğünüz dosya ise "Konu Listesi"nde duruyor. Kenar çubuğunda Belge sekmesindeki konu listesinden açabilirsin (Menü çubuğunda ise "Konu" sekmesinde). Yazı tahtasına tekrar dönmek için yine aynı yeri kullanabilirsin...

Benim okulumda 12 tane akıllı tahta var, çoğunun internet bağlantısı yokmuş nasıl yapmak lazım :(

sen yapmayacaksın hocam çağıracaksın servisi onlar yapacaklar. Bu konularda donanımsal işlerde tahtalar kesinlikle müdahale etmeyin. Servis Halletsin

arkadaşlar etkileşimli tahtalar için usb girişler çabuk bozulmasın diye usb çoklayıcı aldırsam diyorum ne tavsiye edersiniz?bir de harici dvd-cd oynatıcı etkileşimli tahtalarda cd açabilmek adına...

Vestel oturumunda fences ile alan nasıl oluşturuluyor ??Admin kısmında sıkıntı yokken vestel oturumunda sıkıntı oluşturuyor.

kuyakar' Alıntı:
o.eyuboglu' Alıntı:
bilgibil' Alıntı:
bilgibil' Alıntı:
-Starboard yazılımına pdf'yi gömüp kayıt ediyorum.Sonra .yar uzantılı dosyayı açtığımda hiçbirşey görünmüyor.Bu sorunla karşılaşıp çözüm bulan var mı acaba?
-.flv dosyaları için hangi program ı kullanıyorsunuz?
1.Sorumun cevabı,yazılım seçeneklerinden belge bölümünün altından seçmemiz gerekiyor.

hocam aynı sorunla bende karşılaştım ama çözümü birdaha açıklarmısınız, anlayamadım...
yazdır>starboardcapture ile dokümanı starboard a aktarıyorum, kaydediyorum kapatıyorum. yar dosyasını tekrar açtığımda herşey silinmiş oluyor
Belirttiğiniz şekilde aldığınız doküman resim şeklinde ve her sayfası ayrı bir sayfaya (excel hariç) alınıyor. Ancak bu alınan dosya ile yazı tahtası ayrı şeyler. Siz dosyayı aldıktan sonra kapatıp açınca yar dosyası yazı tahtasından açılıyor. Sizin gömdüğünüz dosya ise "Konu Listesi"nde duruyor. Kenar çubuğunda Belge sekmesindeki konu listesinden açabilirsin (Menü çubuğunda ise "Konu" sekmesinde). Yazı tahtasına tekrar dönmek için yine aynı yeri kullanabilirsin...

açıklama için çok teşekkürler, şimdi sorun çözüldü. vakit ayırdığınız için sağolun... yaşadığımız sorunları ve varsa çözümleri paylaşalım arkadaşlar, ben kendi adıma çok istifade ediyorum.

tuhaf bir sorunla karşılaştım, belki yaşayanlar olur diye çözümü yazıyorum :

bizim alt yapımız kuruldu,kullanıyoruz. sınıflardan birinde akıllı tahtada internet olmadığı şikayeti geldi. vestel oturumunda internet yok, admin oturumuna geçiyorum internet var.
çözüm : vestel oturumunda chrome açıllır. ayarlar>gelişmiş ayarları göster>proxy ayarlarını değiştir>yerel ağ ayarları> proxy kullanı iptal ediyoruz. sorun çözülüyor

benim sınıfımda da wii çok az çekiyor acaba access-pointtemi sorun var?

Bugün ilk vukuatımızı vermiş olduk. E-içerikleri ve programları yükleyecem diye tahtanın birine image yüklüyordum ve işlem 1 saat falan sürüyor. Tahta image yüklerken bizim akıllı hizmetli elektrik şartelini indirmiş klimaları tek tek kapatmak zor geliyor diye ve tahta çökmüş. Okulda usb dvd yok, onun dışında da hiçbir şekilde yükleme yapamadım.

İşin ilginç tarafı teknik servis için vestel'i aradım adamların verdiği cevap "hocam elimizde bilgisayarların yedeği yok bizim, 2 okulumuzda daha benzer sorunlar var. Şu anda merkezden bize yedekleri göndermelerini bekliyoruz, bi kaç güne kadar yedekler gelirse gelip yükleyecez" dedi. Vestelin teknik servisinde tahtaları geri yükleyecek bi çözümün olmaması ne kadar acınası bi durum. Bide sözde bilgisayarcıları ihtiyacı yoktu, teknik servislerle bu işi götüreceklerdi.

KöfteHoRr' Alıntı:
Bugün ilk vukuatımızı vermiş olduk. E-içerikleri ve programları yükleyecem diye tahtanın birine image yüklüyordum ve işlem 1 saat falan sürüyor. Tahta image yüklerken bizim akıllı hizmetli elektrik şartelini indirmiş klimaları tek tek kapatmak zor geliyor diye ve tahta çökmüş. Okulda usb dvd yok, onun dışında da hiçbir şekilde yükleme yapamadım.

İşin ilginç tarafı teknik servis için vestel'i aradım adamların verdiği cevap "hocam elimizde bilgisayarların yedeği yok bizim, 2 okulumuzda daha benzer sorunlar var. Şu anda merkezden bize yedekleri göndermelerini bekliyoruz, bi kaç güne kadar yedekler gelirse gelip yükleyecez" dedi. Vestelin teknik servisinde tahtaları geri yükleyecek bi çözümün olmaması ne kadar acınası bi durum. Bide sözde bilgisayarcıları ihtiyacı yoktu, teknik servislerle bu işi götüreceklerdi.

Çözüm var. Hard diski sökün, iki yıldız vidaya bakıyor. Harici disk kutusuna koyun ve işleminizi başka bir bilgisayar üzerinden tamamlayın. Veya Vestel teknik servisi bekleyin 8)

Arkadaşlar akıllı tahtanın birtanesinde şöyle bir sorun var;
-Tahtayı açıyorum windows/pardus menüsü ışık hızıyla geçiyor win 7 hoşgeldin deyip başlamadan yine ışık hızıyla bir mavi ekran hatası çıkıyor(kodu okuyamadan geçiyor) ve bil. yeniden başlıyor ve sürekli böyle oluyor.

Bilgisayar açılırken F8 yapıyorum ki sistem geri yükleme yi uygulayayım klavye aktif olduğu halde F8 den böyle bir sonuç alamıyorum diğer f ler, tab ,del hiçbiri o menüyü açmıyor sadece f7 biosu(yükleme programı diye geçiyor) açıyor.

a) Ben bu sistem geri yükleme menüsünü nasıl açarım?
b) diyelim ki win 7 yi baştan kurmak istiyorum(hiç istemem) bunun lisanslı olanını veriliyor mu bize diyelim ki o da var bunu usb belleğe atıp ordan mı kurmalıyım yoksa cd den kuracaksam nasıl kurarım leptobu mu bağlamam gerekir?
c) başka bir tahtanın imajını buna kurmak sorunu çözer mi?

not:servisi aradım geldi işlemciyi söktü herif dedim napıyon aga ne alakası var işlemciyle donanım sorunu yok dedim
dinlemedi ertesi gün beni aradı haklıymışsın hocam ama ben bilmiyorum dedi nasıl yapılacağını o bana soruyor :)

yataylimit' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:

Çözüm var. Hard diski sökün, iki yıldız vidaya bakıyor. Harici disk kutusuna koyun ve işleminizi başka bir bilgisayar üzerinden tamamlayın. Veya Vestel teknik servisi bekleyin 8)
Hocam burda önemli olan bizim çözüm üretmemiz değil zaten, dediğiniz şekil olur harici dvd olur ya da başka şekil olur. Burda daha önemlisi çözüm üretmesi gereken vestelin elinde bir harici disk bile olmaması kaç tane okula bi kaç gün bekleyin bize yedek gönderecekler o zaman yaparız demesi.

son sorular ve cvplar genelde teknik arızalar problemler v.s olmuş..bence teknik konular içinde ayrı konu açılmadı..karışıklığa sebep oluyor.

makron' Alıntı:
-Tahtayı açıyorum windows/pardus menüsü ışık hızıyla geçiyor win 7 hoşgeldin deyip başlamadan yine ışık hızıyla bir mavi ekran hatası çıkıyor(kodu okuyamadan geçiyor) ve bil. yeniden başlıyor ve sürekli böyle oluyor.

Bilgisayar açılırken F8 yapıyorum ki sistem geri yükleme yi uygulayayım klavye aktif olduğu halde F8 den böyle bir sonuç alamıyorum diğer f ler, tab ,del hiçbiri o menüyü açmıyor sadece f7 biosu(yükleme programı diye geçiyor) açıyor.

b) diyelim ki win 7 yi baştan kurmak istiyorum(hiç istemem) bunun lisanslı olanını veriliyor mu bize diyelim ki o da var bunu usb belleğe atıp ordan mı kurmalıyım yoksa cd den kuracaksam nasıl kurarım leptobu mu bağlamam gerekir?

not:servisi aradım geldi işlemciyi söktü herif dedim napıyon aga ne alakası var işlemciyle donanım sorunu yok dedim
dinlemedi ertesi gün beni aradı haklıymışsın hocam ama ben bilmiyorum dedi nasıl yapılacağını o bana soruyor :)

Hocam F8'in cevap vermesi gerek. Diyelimki olmadı başka bir tahtanın imajını al kur. Ben win 7 yedekleden imaj alıp başka bir tahtaya attım. Sorunsuz vaziyette çalıştı

erdem12' Alıntı:
makron' Alıntı:

Hocam F8'in cevap vermesi gerek. Diyelimki olmadı başka bir tahtanın imajını al kur. Ben win 7 yedekleden imaj alıp başka bir tahtaya attım. Sorunsuz vaziyette çalıştı
win7 ile alınan image her tahtaya uymuyor. Ayrıca sistem tamamen çökerse genellikle F8 işe yaramıyor çünkü F8 işlem yapmak için sistemde önce bi yedek arıyor. Görünen çözüm ya tahtaya harici bir usb dvd takılıp onunla yeniden win7 yüklersiniz sonrada çalışan bi tahtadan image alıp atarsınız. Ya da diski söküp başka bi bilgisayardan image atarsınız.

peki starboarddan fenci nasıl faydalanır,edebiyatçı nasıl,matematikçi,ilahiyatçı .....kimin işine nasl yarar

VaVgibi' Alıntı:
peki starboarddan fenci nasıl faydalanır,edebiyatçı nasıl,matematikçi,ilahiyatçı .....kimin işine nasl yarar

bırakın onuda kendileri bulsunlar hocam
zaten starboardu kurup kullanırsanız anlarsınız
en çok sayısalcılar tabi onlar ve
gerisi içinde pdf yi sunuyu starboardda açıp üzerinde kalemle yazı yazma

Hocam vestel servislerinde kendilerine özel bir imaj var. Buradaki servisle birlikte vestelin ftp sinden indirip ilk defa benim okulumda uyguladık. Disk kolanlama gibi birşey. Tüm diskleri ve işletim sistemini ilk hale getiriyor. Vestel servisinden bu işlemi yapmasını isteyebilirsiniz.
Vestelin ftp sinden indirdiğimiz imaj dosyaları bende var. Upload yapabilirsem paylaşırım.

akıllı tahtalarda internet bağlantısı olmadığı için kurulması gereken programları kuramıyorum... elinde paket olarak bulunan varsa paylaşabilir mi?

deniz774' Alıntı:
akıllı tahtalarda internet bağlantısı olmadığı için kurulması gereken programları kuramıyorum... elinde paket olarak bulunan varsa paylaşabilir mi?

hocam evinizde net var ise indirip flash ile okula götürün. sanırım ninite.com dan ulaşabilirsiniz programlara

lap top taki vınla 2 ucu erkek kablo ve hdmı kablosuyla bilgisayarın internetini tahtaya bağlayabilirmi

Powerpoint yada diğer şifreli MS Office dosyalarını çalıştırabiliyormusunuz tahtalarda. Bi sunuda sorun verdi geçen açamadık.

Geri