Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

AKILLI TAHTALARA DEPREZE ALTERNATİF PROGRAM

Konu, 'Fatih Projesi | Görev, Teknik Sorunlar ve Çözümler' kısmında m.arslan tarafından paylaşıldı.

1. m.arslan

m.arslan Seçkin Üye Seçkin Üye

ToolWiz Time Freeze, bilgisayar sisteminizi ve bilgisayarınızı istenmeyen değişikliklere karşı koruyan etkili ve ücretsiz bir anlık sistem kurtarma programıdır. Time Freeze ayrıca dosya ve kalsörlerinizi de güvenlik parolasıyla korur. Program, gerçek sisteminizin bir kopyasını sanal olarak çalışıtırarak oluşabilecek risk ve tehditlere karşı gerçek sisteminiz korumuş olur. ToolWiz Time Freeze için bazı eksiklerine rağmen ücretsiz bir Deep Freeze alternatifi diyebiliriz.

Dosya ve klasörlerinizi istenmeyen değişikliklere karşı şifre ile korur
    Virüs, casus yazlım, solucan, truva atı gibi zararlı yazlımlara karşı sistemi güvende tutar
    Sanal sisteme giriş ve çıkış yapmak için yeniden başlatmayı gerektirmez
    İstenmeyen değişikleri kaldırmak için kolay geri yükleme özelliği
    Dosya koruma özelliğine istenilen dosyaları ekleyebilme-çıkartabilme

Ekli Dosyalar:

2. COBOL

COBOL Hiperaktif Üye Hiperaktif

Re: Ynt: AKILLI TAHTALARA DEPREZE ALTERNATİF PROGRAM

Yani
    Kullanam varmı.
    Nasıl kullanıldığı hakkında ve sistemin nasıl işlediği konusunda bir fikri olan?
    DeepFreezden üstün yanları neler?
    Boyut çok küçük ayrıca. Tabiki iyi bir şey.
    AÇIKLAMA YOKMU BİLENLERDEN
    ¿¿¿¿¿¿¿¿¿¿¿¿¿¿¿¿¿¿¿¿¿¿¿¿¿¿¿¿¿¿¿¿¡

3. akyu68

akyu68 Site Gezgini

HOCAM BEN BİZİM MÜDÜRÜN ISRARI ÜZERİNE DEEPFREZDEN VAZGEÇİP LİSANSSIZ DİYE TİMEFREZE YÜKLEDİM 44 TAHTAYA HEPSİNE YÜKLEDİM ERTESİ GÜN 25 TAHTA AÇILIŞ HATASI VERDİ SİSTEM ONARIMA GEÇTİ BEN SIKINTI YAŞADIM BELKİ DİĞER ARKADAŞLARDA SORUN YOKTUR.

4. birkan

birkan Seçkin Üye Seçkin Üye

Faz 1 kurulu olan okulumuza, tüm Tahtalara gecen sene haziran ayinda atak ile beraber kurdum. Şimdiye kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Program sadece c sürücüsünü koruma altına alıyor. Sorunsuz 1 sene gecti gayet memnunum.

5. Suicide

Suicide Seçkin Üye Seçkin Üye

gayet basit program açıklanacak bir yanı yok. Faz1 tahtalarda ve bazı bilgisayarlarda kullanıyorum herhangi bir sorun yok. deepfreeze göre açılışı biraz yavaşlatıyor olabilir sadece.

6. cinefil

cinefil Seçkin Üye Seçkin Üye

sadece yerel disk dyi koruma altına alıyor. Bunun dışında herhangi bir sıkıntı göremedim hocam :roll:
    ama ben akıllı tahtada değil de bilgisayarda denemiştim

7. COBOL

COBOL Hiperaktif Üye Hiperaktif

Re: Ynt: AKILLI TAHTALARA DEPREZE ALTERNATİF PROGRAM

D yi değil, C yi korusun sayın hocam.
    Bu arada freeware mi?
    Ayrıca;
    win7 win8 win10 da sorun varmı?

8. lucas334

lucas334 Site Gezgini

Ben 1. faz tahtalarda deepfreeze denedim ve çok ciddi bir yavaşlamaya şahit oldum. ardından toolwiz yükledim ve sorunsuz gayet hızlı çalıştığını gördüm. 2. faz tahtalarda da toolwiz kullanıyorum ve çok memnunum.
    toolwizi tek geçerim :+1:

9. namaldish

namaldish Seçkin Üye Seçkin Üye

toolwizde D ye virüs bulaşabilir derseniz D sürücüsünün sürücü harfini kaldırın. Böylece virüs bulaşmaz.. Sadece c görünür.. Herhangi bir şeye ihtiyacınız olduğunda tekrar sürücü harfini etkinleştirebilirsiniz..

10. kmrngns

kmrngns Üye

shadow defender kullanıyorum, daha bir sorun yaşamadım. hangi diski korumak istiyorsan seçiyorsun

11. hiboz

hiboz Seçkin Üye Seçkin Üye

Faz 2 de Time Freeze sorunsuz çalışıyor, açılışta yavaşlama falan da yok. Üstelik tamamen bedava. Yalnız Windows 8.1 de ve W10 da "Hazırda Beklet" yöntemiyle kapatırsanız açıldığında tahta sıfırlanmaz. Mutlaka normal olarak kapatılmalı veya "Yeniden Başlat" denilmeli. Bazı arkadaşlar işe yaramadı diyorlar, işe yaramama sebebi budur.

Yukarıda arkadaşın verdiği eski bir sürüm, yenisi: http://www.toolwiz.com/products/toolwiz-time-freeze/

12. RaHaB

RaHaB Aktif Üye

Hocam faz 2 de tahtalara bende time freeze kurdum ve bir çok arkadaşın yazdığı gibi sorun yaşıyorum. "Başlangıç Onarma" geliyor her seferinde, acaba yanlış yaptığımız bir şey mi var. Avast ve ATAK da yükledim ben, ayrıca okulun adı ile kullanıcı oluşturmuştum. Sizce sorun bunlardan kaynaklanabilir mi? Ne yapmamızı önerirsiniz. Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal