Akıllı Tahta Wifi Sorunu

Kodla Büyü

badsector

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okulda bulunan tüm akıllı tahtalar okulun wifisini görmüyor. Normal telefonla wifi açtığımda telefonu görüyor ama okulun wifisini görmüyor. Neden olabilir acaba?

bendede ayni sikinti var hocam dun baslikta actim yazan olmadi

geçen bizim okulda da bir kaç tahtada oldu kablosuz alıcı anten köklerini sıkıştırıp antenleri yeniden taktım düzeldi

badsector' Alıntı:
Okulda bulunan tüm akıllı tahtalar okulun wifisini görmüyor. Normal telefonla wifi açtığımda telefonu görüyor ama okulun wifisini görmüyor. Neden olabilir acaba?
Sağ alttaki wifi sembolü üzerinde çarpı varsa ve hiçbir kablosuz yayını görmüyor ise Etkileşimli Tahtaların antenleri takılı olmayabilir. Öğrenciler alıyor veya kırıyor diye ya da altyapı gelmediği için gerekmiyor diye bazı okul idareleri antenleri toplayabiliyor. Tahta kurulumları sırasında servis elemanları tüm etkileşimli tahta antenlerini (1. faz için 1 er adet, 2. faz tahtalar için 2 şer adet) toplu olarak okul idaresine teslim ediyorlar.
Siz cep telefonunuzun internetini paylaşıma açıp, etkileşimli tahtanın anten soketine bir parmak kalacak kadar yaklaştırıp wifi taraması yaptığınızda çalıştığını göreceksiniz.
Antenleri taktığınızda sorun kalmayacaktır.

Wifi sembolu uzerinde unlem isareti var, akilli tahtalarimiz yeni geldi, tahtalara baktim ama anten ya da anten soketi goremedim, tam olarak neredeler hocam?

Bazen Anten takılı, kablosuz kapsama alanı içerisinde olmasına rağmen bağlantı sorunları oluşuyor.Ağa bağlanıyor sonra bağlantı kopuyor.
Tahtalarda gelen wifi sürücülerinde sıkıntı var. 2015 tarihli en son sürücü yüklü olmasına rağmen sağlıklı çalışmıyor.

Aygıt yöneticisinden wifi sürücüsünü güncelleştir seçeneğini tıklayın.
sürücü yazılımını bilgisayardan seçi tıklayın.
listelenen sürücülerden (3-4 sürücü çıkacak) en eski tarihlisini sırayla deneyerek seçin
sorun çözülüyor.

Not: Faz 2 kapsamında gelen tahtalar için. Okulumdaki 25 tahta da bu şekilde sorunu çözdüm.

mefete' Alıntı:
Bazen Anten takılı, kablosuz kapsama alanı içerisinde olmasına rağmen bağlantı sorunları oluşuyor.Ağa bağlanıyor sonra bağlantı kopuyor.
Tahtalarda gelen wifi sürücülerinde sıkıntı var. 2015 tarihli en son sürücü yüklü olmasına rağmen sağlıklı çalışmıyor.

listelenen sürücülerden (3-4 sürücü çıkacak) en eski tarihlisini sırayla deneyerek seçin
sorun çözülüyor.

Not: Faz 2 kapsamında gelen tahtalar için. Okulumdaki 25 tahta da bu şekilde sorunu çözdüm.

hocam o söylediğini dün yaptım..fakat çözülmedi...benim listede sadece 2 tane sürücü çıktı..bir tanesi zaten mevcut olan...sen hangi sürücü ile çözdüyse bana o dosyayı atarmısın?

arkadaşlar bu problemi sizler yaşamıyormusunuz? telefonun çektiği yerde akıllı tahta antenleri çekmiyor yada hemen kopuyor...sürücü ile alakalı bir problem gibi gözüküyor hangi sürücüde sorunsuz kullanıyorsanız rica ediyorum onu bir paylaşşanız...

sermedia' Alıntı:
mefete' Alıntı:

sorun çözülüyor.

hocam o söylediğini dün yaptım..fakat çözülmedi...benim listede sadece 2 tane sürücü çıktı..bir tanesi zaten mevcut olan...sen hangi sürücü ile çözdüyse bana o dosyayı atarmısın?

hOCAM sorunu çözdüğünüz sürücüyü buraya ekleyebilirmisiniz.

profnanis' Alıntı:
sermedia' Alıntı:
mefete' Alıntı:

sorun çözülüyor.

hOCAM sorunu çözdüğünüz sürücüyü buraya ekleyebilirmisiniz.

+1

aynı sorun bizim akıllı tahtalarda da var. kablosuz ağı görüyor ama bir türlü bağlanamadım akıllı tahtadan. önerilerinizi bekliyorum hocam.

Bizim okulda da vardı bu sorun. Çözüm olarak okulda okuldaki internete bağlanan tüm cihazlara 192.168.1.100 den başlararak IP numarası verdik. Bilgisayarcı IP numaraları otomatik olduğu için çakışıyor dedi. Modemlere de belli ayarlar yaptı ama onu ben bilmiyorum (sınıf öğretmeniyim). Bir bilişimci arkadaş ne yaptığını tahmin eder herhalde burdan yazıp paylaşırsa diğer arkadaşlar da yardımcı olur. Bizde ondan sonra sorun kalmadı.

Ekleme: Okulumuzda alt yapı kurulmadı daha eski internetimizi kullanıyoruz.

mefete' Alıntı:

sorun çözülüyor.

hocam benim sürücüler çözemedi....iki tane var...beklemedeyiz hala. :(

https://drive.google.com/file/d/0B7GVPXqp1BoJQUZlSW5QLUloWU0/view?pref=2&pli=1
Linke ekran görüntüsü paylaştım. Tahtaları bize geldiği zaman 3 sürücü vardı üzerinde. 2015 yükleme rağmen sorun çözülmemişti. Resimdeki en üstteki ve bir alttaki sürücüyü aktif edince sağlıklı çalışıyor wifi . Benden sürücü istemissiniz zaten tahtalarda yüklü sürücüler
Not: elle ip vermeyi de deneyin. Kullandiğiniz cihaz otomatik ip veremiyor olabilirde

mefete' Alıntı:
https://drive.google.com/file/d/0B7GVPXqp1BoJQUZlSW5QLUloWU0/view?pref=2&pli=1
Linke ekran görüntüsü paylaştım. Tahtaları bize geldiği zaman 3 sürücü vardı üzerinde. 2015 yükleme rağmen sorun çözülmemişti. Resimdeki en üstteki ve bir alttaki sürücüyü aktif edince sağlıklı çalışıyor wifi . Benden sürücü istemissiniz zaten tahtalarda yüklü sürücüler
Not: elle ip vermeyi de deneyin. Kullandiğiniz cihaz otomatik ip veremiyor olabilirde

hocam benim tahtada o kadar sürücü çıkmıyor sadece bir tane sürücü çıkıyor...o yüzden istemiştim sizden sürücüyü zaten....yollayabilirseniz sevinim....

antenleri taktım. ağ ayarlarından dns yi elle verdiim. şimdilik bi sorun yok. wifi ye bağlandı akıllı tahtalar.

denizci' Alıntı:
antenleri taktım. ağ ayarlarından dns yi elle verdiim. şimdilik bi sorun yok. wifi ye bağlandı akıllı tahtalar.

hocam bende girdim Google DNS: 8.8.8.8 – 8.8.8.4 numaraları fakat birşey farketmedi....

sermedia' Alıntı:
denizci' Alıntı:

hocam bende girdim Google DNS: 8.8.8.8 – 8.8.8.4 numaraları fakat birşey farketmedi....

yok hocam ben yazdığınız dns leri girmedim. bizim okulun internetinde sabit dns kullanılıyor. her bilgisayara dns ayarlarını elle girmiştik zaten. bende aynı dns yi akıllı tahtalara girdim.

Bu sorun yüzünden tahtaya 2 defa format attım. win8.1 de sorun yoktu. Win 10 a geçiş yapınca bu sorun çıktı halada çözemedim. Sabırsızlıkla bu sorunun çözümünü bekliyorum

sorun çözülüyor.

sürücüyü güncelleştir pasif durumda hocam onu nasıl çözebilirim ?

Geri