Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Akıllı Tahta Kalem İhtiyacı

Konu, 'Fatih Projesi' kısmında miraz tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. miraz

miraz Seçkin Üye Seçkin Üye

Okulumuza 16 tane akıllı tahta kuruldu ve sadece 16 adet kalem verildi. Kalemlerin sınıfta muhafaza edilmesi zor olduğu için her öğretmenimize birer tane verelim diyoruz ama sayı yetmiyor. Aynı kalemlerden veya aynı işi görecek kalemlerden nasıl bulabiliriz?

2. gipart

gipart Aktif Üye

Bize kalem falan verilmedi varmıymış öyle bişey :)

3. yolcu9

yolcu9 Site Gezgini

Beyaz tahtaya yazan kalemlerin kurumuş olanları verilen kalemden daha kullanışlı işlem yapıyor. Boşu boşuna kalem arama. :D

4. hmmtklnc

hmmtklnc Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam ilk önce şu yanlışı bir düzeltelim.Onun adı akıllı tahta değil etkileşimli tahta..
    kalem meselesine gelince tahtayı kullanmak için illaki kalem gerekmiyor.parmaklada gayet iyi çalışıyor.beyaz tahtada kullandığınız kalemin arka kısmıda işinizi görür. merka etmeyin üstündeki cam çizilmez ve kırılmaz.
    kolay gelsin.
    not:şu mantığı eğer öğretmen arkadaşlar kavrayamazsa tahta slayt göstermeden başka işe yaramaz.siz şimdiden hem kendinizi hemde arkadaşları etkileşimli tahta diye alıştırın.

5. honor

honor Aktif Üye

Tahtalar zaten kilitli kullanan öğretmen tahtanın içine kalemi bırakırsa sorun çözülür. Bizde düşündeük ama böle çözdük oldu bitti.

6. sinan36

sinan36 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

:+1: iyi fikir hocam. Unutulma riskine karşı her tahtanın birer yedek anahtarı da idarede olursa o sorun da çözülmüş olur.

Biz her öğretmene bir derslik vererek tüm sorumluluğu o öğretmene bıraktık.
    Zaten biz hiç kalem vermedik ben mesela pilot kalemimin arkası ile kullanıyorum tahtayı.

7. only61

only61 Hiperaktif Üye Hiperaktif

bu verdikleri dokanmatik kalemle video oynatıcıları ileri geri saramıyorum....hiç hassas değil :(

8. marmarabote

marmarabote Seçkin Üye Seçkin Üye

o kalem sadece ufak bir araç yolcu9 hocamın dediği gibi de yapabilirsiniz. illa o kalem olması şart değil ki, hatta ben kurşun kalem tükenmez kalem vs.. gibi kalemlerin arkasını da kullanıyorum...

9. nht268

nht268 Seçkin Üye Seçkin Üye

10. honor

honor Aktif Üye

derslik sistemi işlemedi hocam iflas edince biz sınıf sistemine döndük akıllı tahta anahtararını tek bir anahtar yaotık herkese ondan dağıttık giden gittiği sınıfta anahtarı ile açıp kullanıyor. işin kötü yanı 30-40 gb döküman varmış ve bunlar yüklenecek deniliyor al başınıa sıkıntı...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal