Akıllı Tahta İmaj Alma Programı

Kodla Büyü

denizci

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar bugün E.T nin birinde problem çıktı. sistem dosyası hatası verdi ve sistem bir türlü başlatılamadı. karşıma sürekli "yeniden başlat" ve "gelişmiş seçenekler" şeklinde 2 seçenek geldi. gelişmiş seçeneklerden sistemi onarmaya çalıştım. karşıma çıkan bütün seçenekleri denemeye çalıştım. yanlış hatırlamıyorsam "içinde temizle" geçen bir seçenekte sistem açıldı ama bu defada D sürücüsü boş geldi. bende daha önce clonezilla ile aldığım imajı yüklemeye çalıştım. ama olmadı yapamadım. ya aldığım imajda bi sorun vardı ya da ben yüklemeyi başaramadım. zaten clonezilla da çok karışık gelmişti bana. imaj alırken de imaj yüklemeye çalışırken de zorlandım. bütün denemelerim sonuçsuz kaldı. üstelik E.T sorunu çözmeye çalışmadan önceki durumdan daha kötü durumda şimdi. artık F8 ilede bşy yapamıyorum. anlayacağınız sistem tamamen gitti. muhtemelen yaptığım işlemler sırasında işletim sistemini tamamen sildim.
şimdi ne yapacağımı kara kara düşünüyorum.
başka bir tahtadan imaj alıp bu tahtaya yüklemeyi planlıyorum.ancak muhtemelen zorlanacam yine. bana bu konuda yol gösterecek olan arkadaş olursa sevinirim. sorularım şunlar
1. imaj için hangi programı kullanmalıyım? hangisi daha kullanışlı? acronis mi clonezilla mı? sanırım acronis ücretli. lisans problemi yaşamayacağım bir versiyonunu nerden bulabilirim?
2. bu programlardan birine karar verdik diyelim bootable USB nasıl oluşturabilirim.
3. bootable usb yi kullanarak nasıl imaj alabilirim?
4. imajı tekrar nasıl yükleyebilirim?

Clonezilla ile alırsan tek flasta yükleme yapabilirsin. acronisle alırsan ikinci bir boot flası hazırlaman ve oradan ikinci flastan acronisi yüklersin. anladığım kadarıyla tahtan açılmıyor. en yaygın ve kullanışlı olan yöntemler bunlar. ve bu sitede aratın hazırlanmış imajlar var clone zilla ile hazırlanmış bunu usb flash ınıza bootable usb hazırlayarak yükleyebilirsiniz.

ras' Alıntı:
Clonezilla ile alırsan tek flasta yükleme yapabilirsin. acronisle alırsan ikinci bir boot flası hazırlaman ve oradan ikinci flastan acronisi yüklersin. anladığım kadarıyla tahtan açılmıyor. en yaygın ve kullanışlı olan yöntemler bunlar. ve bu sitede aratın hazırlanmış imajlar var clone zilla ile hazırlanmış bunu usb flash ınıza bootable usb hazırlayarak yükleyebilirsiniz.
:+1:

ras' Alıntı:

hocam haklısın. ama incelediğim kadarıyla acronisin kullanımı daha basit. arayüzü daha kullanışlı. ama ücretli olması sıkıntı yaratıyor. lisans problemi olmayan bir versiyon bulamaz mıyım?

Geri