Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

akıllı tahta için mikrofonlu webcam

Konu, 'Fatih Etkileşimli Tahta' kısmında floki2013 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. floki2013

floki2013 Üye

Merhaba arkadaşlar. Okulumu eba destek noktası haline getirmeye çalışıyoruz. İdare webcam satın almak istiyor droidcam yazılımı onlara kullanışlı gelmedi. Akıllı tahtada kullanıp sıkıntı yaşamadığınız, kurulumu kolay hatta mümkünse tak çalıştır şeklinde olan webcam marka ve modelllerini paylaşma imkanınız olur mu? Birçok webcamde görüntü iyi olsa bile ses konusunda sıkıntı yaşanıyor. Mikrofona ekstra parar vermemiz gerekmeyecek çok pahalı olmayan modelleri yazabilir misiniz? Teşekkürler

2. floki2013

floki2013 Üye

arkadaşlar bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar paylaşabilir mi?

3. benrobotum

benrobotum Üye

Webcam konusunda tecrubesi olan var mi?

4. Must@f

Must@f Seçkin Üye Seçkin Üye

Uzaktan eğitimde aslında Mikrofonlu WebCam yerine, kablosuz mikrofon öneririm. Yine aynı şekilde uzaktan eğitim sınıfları oluşturulmak isteniyorsa, eğer öğretmen akıllı tahta yanında, ayrıca normal tahta kısmını da kullanacaksa normal objektif ayarlı kamera daha iyi olur. Eğer öğretmen bir youtuber gibi ders anlatabilmek istiyorsa, alınacak çok ekipman var.

5. satürnsss

satürnsss Üye

6. sausar

sausar Üye

Merhaba, ugreen 3mt uzatma usb kablo alın. Görüntüde sorun olmaz,internet hizi yeterli. Ancak sabitleme nasıl olacak? 1. 5 metrelik tripoda mı sabitleyeceksiniz. Akilli tahtayi tam alacak şekilde sabitlemek gerekiyor. Bir de mikrofonu yeterli mi?Ben de merak ettim. Alirsaniz cevabını yazi

7. seyma69

seyma69 Site Gezgini

Bizde A4 tech kamera var eski model görüntü iyi tek sıkıntı ses mikrofon bakıyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim bu arada başka okullarda farklı marka kamera alan arkadaşların hepsinin ortak problemi yankı arkadaşlar aklınızda bulunsun bence orta düzey kamera ve mikrofon daha mantıklı

8. Eslivya

Eslivya Süper Üye Süper Üye

Microcase mikrofonlu webcam aldık. Tavsiye etmem. Kamera fena değil ama mikrofon kötü. Mikrofona yakın konuşmak gerekiyor, bu sefer de kameraya çok yakın bulunman gerekiyor. Hele tahtaya geçip anlatayım deyince ses iyice derinden çıkıyor. Ucuz etin yahnisi sert olur diye boşuna dememişler.

9. subversaa

subversaa Seçkin Üye Seçkin Üye

Benzer bir durumu yaşadığımızdan, kamerasız bir tercihe yöneldik. Bazı arkadaşlar okulda akıllı tahtada ders işlemek istediler ancak görüntü gitmese de olur diye düşündük. O yüzden sadece yaka mikrofonu ile ekran paylaşımı yaparak ders işleyecekler. Kamera tahtayı mı çekmeli, öğretmeni mi almalı derken kameraya gerek olmadığına ikna oldular.

10. bilgisayarmax

bilgisayarmax Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Hocam madem öğretmen görünmüyor akıllı tahta niye kullanıyoruz açsınlar laptopu oturduğu yerde konuşsun yapsın . Çok mantıklı gelmedi bana

11. canerarslan

canerarslan Üye

Hocam yaka mikrofonu aldınız mı? Aldıysanız ne aldınız?

12. subversaa

Evde laptop/bilgisayar/internet imkanım yok denildiği için bu yolu deniyoruz. Diğer yandan bazı derslerde sadece PDF/Z-Kitap kullanıldığı için kamera olmasa da olur diye düşünüldü.

13. subversaa

Yakın bir okulda kullanılan bir ürün, bizdeki arkadaşlar da sipariş geçmiş çalıştığını görünce. Ama henüz kargoda. Marka model öğrendiğimde ileteyim hocam. Onu sormamıştım.

14. cronos23

cronos23 Seçkin Üye Seçkin Üye

15. canerarslan

canerarslan Üye

Çok sevinirim hocam

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal