AKILLI tahta hdd hatası

Kodla Büyü

alemd@r

Aktif Üye
arkadaşlar kolay gelsin..Akıllı tahtalara win 10 kurulumunu yaptık hepsi sıkıntısız sadece 2 tanesi hdd yi görmüyor açılışta..ctlr+alt del yapın gibi uyarı veriyor..bios a giriip ön yükleme seçeneklerinin falan düzelttim ama sonuç aynı..sadece kaydet ve çık altındaki hdd yi seçince açılıyor..
bunun bir çözümü var mı?hdd sorunlu olsa neden seçince açılsın..başka bi yeri mi atlıyorum? :eek:

Sayın hocam, zamanınız varsa o tahtalara tam bir format atıp, deneyin. Yani sabit diskteki tüm bölümleri silip, yeniden oluşturarak kurulumu gerçekleştirin.
Sanki sabit diskin C bölümü ya da boot eden bölümü aktif olmadığından, windows yüklenemiyor gibi görünüyor. Belki imaj yükleme sırasında bir sıkıntı falan olmuş olabilir.

yakuphan' Alıntı:
Sayın hocam, zamanınız varsa o tahtalara tam bir format atıp, deneyin. Yani sabit diskteki tüm bölümleri silip, yeniden oluşturarak kurulumu gerçekleştirin.
Sanki sabit diskin C bölümü ya da boot eden bölümü aktif olmadığından, windows yüklenemiyor gibi görünüyor. Belki imaj yükleme sırasında bir sıkıntı falan olmuş olabilir.[/quo

iki kere yeniden kurdum hocam ebada ki imajdan..bios ayarlarıda normal ama bişeyi kaçırıyorum demek ki..

Geri