Akıllı Tahta Harici Harddiski görmüyor ...

Kodla Büyü

rizaferit

Site Gezgini
Ya arkadaşlar okuldaki tüm akıllı tahtalara harici hardiski kullanarak dosya attım. Fakat bi tanesi görmüyor.Harici harddiski takıyorum ses geliyor sağ alt köşede uyarıda takıldığını gösteriyor. Fakat bilgisayarım içinde görünmüyor. Bilgisayarım sağ tık yönet disk yönetiminden görüyorum sürücü yolu ve harf değiştir deyince konsol güncel değil diyor. Yeniliyorum olmuyor. aygıtar ve yazıcılara giriyorum harici hdd ünlem işareti çıkıyor Özelliklerine giriyorum sorun gider diyorum, srücü güncelleştir diyorum olmuyor. Aygıt yöneticinden girdim gizli sürücüleri göster dedim sorun gider dedim olmadı. Daha sonra Find an Mount isimli bir progam buldum scan yaptırdım, ama mount yapmadığı için gene olmadı. Sadece o tahtada sorun var. Diğerlerinde çalışıyor. İmageda var onu atacam ama harici hdd görmediği için onuda atamıyom Görse image atacam herşey çözülecek ama görmüyor ya her bilgisayarı hallettm bu kaldı. Ne kadar araştırdıysam çözüm bulamadım, ama burdan ümitliyim yardımcı olursanız sevinirim....

Bana yardımcı olabilecek bi arkadaş yok mu? harici diski tanıtamazsam hiçbir işlem yapamam, umarım yardım edersiniz...

nasılsa image atacağıınıza göre flash beleği görüyorsa açılışta 4 GB lik bi flash belleği win7 boot yapıp format atın yarım saatte, sonrada imajınızı yükleyin. bende tamamen çöken 2 tahtada böyle çözdüm

aynı sorun bizim okuldaki 30 tahtadan birinde de çıktı vestel servisinden geldiler(manisadan) ve ekranın yanındaki USB ve HDMI girişlerinin olduğu gömülü bilgisayar mödülünü değiştirdiler... ve sorun çözüldü...
ilginç olan şu flash bellekleri algılıyordu harici harddiskleri algılamıyordu...

Teşekkürler arkadaşlar, bugün başka harddisk buldum onu gördü, artık onunla image atacam, eğer image dan sonra yine harddisk görmezse dediğiniz gibi servisi arayayım, benimkinide değiştirsinler...

Aynı sorunu yaşıyorum.Harici harddiski diğer bütün akıllı tahtalar görüyor bir tek o görmüyor.(Görmüyor derken algılıyor ama bilgisayarımın altında çıkmıyor.İçeriğine erişilmiyor)İlginç olan o akıllı tahta başka harici harddiskleri sorunsuz çalıştırıyor.

rizaferit' Alıntı:
Teşekkürler arkadaşlar, bugün başka harddisk buldum onu gördü, artık onunla image atacam, eğer image dan sonra yine harddisk görmezse dediğiniz gibi servisi arayayım, benimkinide değiştirsinler...
Sorunu çözüme ulaştırabildiniz mi Hocam?

Re: Akıllı Tahta açılışta klavyeyi görmüyor...

Arkadaşlar merhaba akıllı tahta açılışta klavyeyi görmüyor,klavye çalışıyor sağlam kendi kendine kafasından sistem geri yükleme yapmaya çalışıyor ama bir şey olmuyor bi garip saçma sapan bişeyler oldu.açılıştan sonra görüyor ama bu sefer benim işime yaramıyor önemli olan başlangıçta görsünki bende F8 le giriş yapabileyim :( :(...yardımcı olabilecek böyle sorunlarla karşılaşan biri varmı???

Geri