akıllı tahta harddiski görmüyor.

Kodla Büyü

ozdemirdemircan

Aktif Üye
Arkadaşlar akıllı tahtaya imaj yükledim. Yükleme işlemi başarıyla tamamlandı (en azından msj görüntülendi). Fakat tahta harddiskten boot etmiyor. Biosta ve açılış ekranından harddiski görebiliyorum. Fakat bir türlü tahta harddiskten boot etmedi. Sizce neden olabilir. http://www.eba.gov.tr/haber/1441374414 bu bağlantıdaki güncelenmiş imajı yüklemiştim. Şimdiden teşekkürler.

ben bu imajda hiç sıkıntı yaşamamıştım.. temiz bir usb ile tekrar imajı yüklemeyi dene hocam..

Bios ayarlarında gelişmiş> sata yapılandırmasında sata modu ACHI olacak.
Önyükleme ayarlarında ise açılış seçeneği1 de ise UEFI sabit disk: Windows boot manager(p4: Samsung) seçili olacak.

Benim akıllı tahtalarda böyle hocam bir deneyin bakalım.

hocam o imaj ne yazıkkı tüm faz2 lere uygun değil , eğer bakabilirsen işlemci türünü buraya yazabilirmisin...

mnyk03' Alıntı:
işlemci 64 bit i3 3120M 2,50Ghz
hocam alabiliyorsanız çalışan bir tahtayı düzenleyip Acronis yada clonezilla ile imaj alıp yükleyin , elimde size uygun imaj var ama kendiniz imaj alırsanız daha sağlıklı olur..

stan007' Alıntı:
mnyk03' Alıntı:
işlemci 64 bit i3 3120M 2,50Ghz
hocam alabiliyorsanız çalışan bir tahtayı düzenleyip Acronis yada clonezilla ile imaj alıp yükleyin , elimde size uygun imaj var ama kendiniz imaj alırsanız daha sağlıklı olur..

Katılıyorum hocam aynen ben de öyle yapıyorum

hocam aynı sorun bende de vardı.
flashını tahtaya tak sonra biosa gir ve başlangıcı flash belleğin orda görünecek flashı seç ve imajı yukle bende sorun böyle çözüldü

Geri