Akıllı Tahta FlashDisk Dosya ve Klasörleri Siliyor?

Kodla Büyü

kgunduz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar son 1 haftadadır akıllı tahtalara birşey oldu takılan bütün flashları açtığımızda şu aşağıdaki görüntüler meydana çıkıyor
Virüsmüdür nedir anlamadım.
İnternetede bağlı değil bilgisayarlar anlamadım nerden bulaştı ne oldu?
Nedir bu arkadaşlar sistemleri nasıl düzeltebilirim.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    51.6 KB · Görüntüleme: 3,465
  • 2.jpg
    2.jpg
    74.9 KB · Görüntüleme: 3,460
evet nerden açarsan aç winrar dan felan açtın mı hep böyle görünüyor.

bilgisayarlarda gezen virüs var. klasörleri sistem dosyası yapıyor(silmiyor). klasör seçeneklerinden Korunan sistem dosyalarını gizle seçeneğinin yanındaki işaretii kaldırıp. dosyalarınıza açmayı deneyin hocam.

hocam bi taratman gerek o zaman avirayı falan indir tahtaya bi tarat yada combofixle falan tarat

image.jpg

böyle bir görüntü seçili alana tıklayınca dosyalar göründü ama bu sorunun kökten çözümü değil.

Son moda bu harelde, flash bellekteki tüm dosyaları tek klasöre topluyor, o klasörede maalesef bu kısa yola tıklayınca ulaşıyorsunuz. İyi tarafı dosyaları silmiyor, kötü tarafı; dosyaların yedeğini alıp flash belleği biçimlendirmeme rağmen. bilgisayara takınca eski tas eski hamam :shock:

autorun.inf virüsü ama, avira ve usb security disk silmesine rağmen, flash çıkarılıp takınca aynı.

avira falan halletmiyosa malware bytes yada hijack yada combofix deneyin derim ama bunu güvenli modda yapın

serkanaytekin' Alıntı:
Son moda bu harelde, flash bellekteki tüm dosyaları tek klasöre topluyor, o klasörede maalesef bu kısa yola tıklayınca ulaşıyorsunuz. İyi tarafı dosyaları silmiyor, kötü tarafı; dosyaların yedeğini alıp flash belleği biçimlendirmeme rağmen. bilgisayara takınca eski tas eski hamam :shock:

autorun.inf virüsü ama, avira ve usb security disk silmesine rağmen, flash çıkarılıp takınca aynı.
evet hocam siliyor tekrar falshı formatlayıp taksam bile aynı

ayni dert bendede var 3 den sonra ogrenciler gidince 22 sinifi tek tek gezip comboxfixle taratip usb security kuracagim cozum olacagini düsünüyorum.

Combofix denemeyi düşünenler unutsunlar az önce denedim aynen sorun devam ediyor. Bunu virüs diye gören bir antivirüse de rastlamadım maalesef.
Lisanslı Norton ve McAffee kullanıyorum onlarda görmediler.

kgunduz' Alıntı:
Combofix denemeyi düşünenler unutsunlar az önce denedim aynen sorun devam ediyor. Bunu virüs diye gören bir antivirüse de rastlamadım maalesef.
Lisanslı Norton ve McAffee kullanıyorum onlarda görmediler.
bende deneyecektim çözüm yomuki

Kategori: Solucan

Açıklama: Bu program tehlikelidir ve ağ bağlantısı üzerinden kendi kendine yayılır.

Security Essentials lab daki bil yüklü şimdi bulaşmış usb taktım taratım ve sildi aşağıdaki dosyayı ama gerçekten akıllı tayhata kursak silermi

Önerilen eylem: Bu yazılımı hemen kaldır.

Security Essentials, gizliliğinizi tehlikeye atabilecek veya bilgisayarınıza zarar verebilecek programlar algıladı. Bu programların kullandığı dosyalara, dosyaları kaldırmadan erişmeye devam edebilirsiniz (önerilmez). Bu dosyalara erişmek için, İzin Ver eylemini seçin ve Eylemleri uygula'yı tıklatın. Bu seçenek kullanılamıyorsa, yönetici olarak oturum açın veya güvenlik yöneticinizden yardım isteyin.

Öğeler:
file:J:\My Removable Device (4GB).lnk
filelocalcopy:\\?\C:\ProgramData\Microsoft\Microsoft Antimalware\LocalCopy\{9E498037-6CA6-42F2-A4F9-146D7D13A51F}-My Removable Device (4GB).lnk

hangi programla yaptınız hocam?
Malwarebytes kurdum o da bulmadı güncelledim hepsini öyle tarattım.

Microsoft Security Essentials akıllı tahtada denemedim bulaşmış usb yi takınca uyarı verdi ve karantinaya aldı bende ordan kaldırı seçtim

evet düzeltiyorsa onla tarayalim combofixle vakit kaybetmeyim

satality virüsü bunu yapan. klasör seçeneklerinden gizli ve sistem dosyalarını göster dediğinde açıyordu önceleri. virüsü güncellemiş olabilirler

bende şimdi yükledim güncelleştirdim antivirüsü bakalım bulacakmı ?

evet tahtalardan kesin temizlenmesi icin bir onerisi yada kullanidigi programi olan varmi zira birini temizlesen digerine bulastiriyorlar usb ile. temizleyip usb securty vs kurcazki bi daha bulasmasin.

hala tarıyor hocam şimdi screen alır koyarım sonuçları az kaldı bitmesine. buldu birşeyler bakalım.

Geri